בלוג

לוגו כאנביס

כָּאנְבִּיס

כתבות, סקירות, חוות דעת ועוד

בלוג

לוגו כאנביס

כָּאנְבִּיס

כתבות, סקירות, חוות דעת ועוד

אלצהיימר וקנאביס רפואי

אלצהיימר וקנאביס רפואי

אלצהיימר וקנאביס רפואי

התוויותקנאביס 101

מחלת האלצהיימר היא הצורה הנפוצה ביותר של דמנציה והיא מהווה כ-30 מיליון מקרים ברחבי העולם. בגלל תוחלת החיים הגלובלית הגוברת, שכיחות זו צפויה כמעט להכפיל את עצמה עד שנת 2050.

בגלל מספרים אלו חוקרים מחפשים גישות חדשות למניעה וטיפול במחלה וחוקרים יותר ויותר את צמח הקנאביס.

לפי מחקרים הקנבינואידים בצמח יכולים לסייע למחלה במספר דרכים:

THC מאט את הצטברות הפלאקים העמילואידיים – אחד הסממנים הפתולוגיים המאפיינים את מחלת האלצהיימר הוא הצטברות של פלאקים עמילואידיים, צבירה רעילה ברקמה העצבית. במחקר מ-2008 שפורסם ב-Molecular Pharmaceutics מצא ש-THC יכול להאט את הצבירה הרעילה, אבחנה שהוצגה שוב במחקר מ-2014 שפורסם ב-appeared in Journal of Alzheimer’s Disease.

סיבידי יכול למנוע מוות של תאים – THC אינו הקנבינואיד היחיד שיש לקנאביס להציע למחקר האלצהיימר. נמצא גם שלקנבינואיד CBD יש יתרונות במניעת מוות של תאים. בשנת 2004 ציינו חוקרים את המאפיינים הנוירו-מגנים, נוגדי חמצון ואנטי-אפופטוזה (אפופטוזה – מוות של תאים) של ה-CBD, אשר מפחיתים פגיעה עצבית הנגרמת כתוצאה מהצטברות הפלאקים העמילואידיים. “הערך הטיפולי הרב של ה-CBD, אם נצרך לבד או יחד עם THC, נובע מהשיקול שהוא מייצג תרכובת נדירה, אם לא ייחודית, המסוגלת להעניק הגנה עצבית על ידי שילוב של מאפיינים המכסים כמעט את כל הספקטרום של מנגנונים נוירו-רעילים הפועלים בהפרעות נוירודגנרטיביות” אמר אחד החוקרים.

קנבינואידים מגרים צמיחת תאים – בנוסף לתכונות נוגדות החמצון, האנטי דלקתיות והנוירו-הגנתיות של הקנאביס, נראה כי קנבינואידים עשויים לשחק גם תפקיד בצמיחת הרקמה העצבית בהיפוקמפוס – אזור המוח הקשור לזיכרון. מנגנון זה המכונה “נוירוגנזה” (Neurogenesis) נחקר ונדון במחקר שנערך בשנת 2011 שציין כי קנבינואידים “תומכים במנגנוני התיקון הפנימיים של המוח”.

מניעת תסמיני אלצהיימר אחרים – אחת הטענות המשכנעות ביותר לקנאביס רפואי הוא יכולתו להקל על תסמינים אחרים הקשורים לאלצהיימר, המאפשרים לחולים לחיות חיים מאושרים ותפקודיים יותר. החל מעידוד התיאבון ובקרת משקל ועד בתפקוד המוטורי, הקנאביס יכול להציע לחולי אלצהיימר איכות חיים משופרת.

🍀מוזמנים לאתר שלנו www.cannbis.co.il לחיפוש זנים, הזמנות, איסוף עצמי ומשלוחים

🍀בנוסף מוזמנים להירשם לניוזלטר שלנו ולהישאר תמיד מעודכנים בחדשות האחרונות

לוגו כאנביס

אלצהיימר

הגיל השלישי

התוויות

כאנביס

מטופלי קנאביס רפואי

קנאביס 101

קנאביס רפואי


כתבות נוספות

עדכוני קנאביס רפואי תפרחות ושמני קנאביס רפואי, סיכום השבוע שהיה

עדכוני קנאביס רפואי תפרחות ושמני קנאביס רפואי, סיכום השבוע שהיה 26.1.23

דירוג זניםחיפוש זנים

מנגישים למטופלי הקנאביס הרפואי בישראל את כל עדכוני הזנים במלאיי בתי המרקחת מהשבוע שחלף. זנים בקרוב במלאי טיקי רייןTiki RainT20/C424%גידול אינדור קנדי, Wagnersיבוא חברת IMCלהתראה אוטומטית כשהזן יגיע לבתי המרקחת…

סקירת זן קנאביס רפואי טיקי ריין – סאטיבה קנדית חדשה מבית Wagners

🍀 סקירת זן קנאביס רפואי טיקי ריין – זן קנדי חדש בגידול אינדור מבית Wagners

סקירת זןתפרחות

טיקי ריין Tiki Rain תפרחת קנאביס רפואי עתירת THC מסוג סאטיבה בקטגוריית T20/C4, גידול אינדור קנדי של המותג Wagners, יבוא של חברת IMC, בקרוב בבתי המרקחת השונים ברחבי הארץ. טיקי…

כל הזכויות שמורות כאנביס 2024 ©

|

אודות כאנביס

אתר כאנביס מרכז מלאי קנאביס רפואי מכל בתי המרקחת בארץ ומציע שירותי איתור מלאי, הזמנת קנאביס רפואי, משלוחים ואיסוף עצמי, התראות על זמינות מלאי קנאביס בבתי מרקחת ועוד.

האתר פותח על ידי מטופלים עבור מטופלים ומייצג תמונה עדכנית 24/7 של מלאי הקנאביס הרפואי בארץ. בפלטפורמה תמצאו בתי מרקחת פרטיים כגון אורנים פארם בירושליים, ובית המרקחת גבעול בתל אביב; בתי מרקחת מרשת ש.ר.מ. כגון הנגב בבאר שבע וישראל ביהוד; וכמובן סניפי סופר פארם כמו גדרה, רמת ישי, גן יבנה ורבים נוספים המורשים לנפק קנאביס רפואי.

מעבר לקטלוג הנרחב, האתר עוזר לאתר זנים במחירים מוזלים, לחפש זני קנאביס בקטגוריות השונות (T20/C4, T15/C3 ועוד), לחתוך לפי סוג זן (סאטיבה, אינדיקה או היברידי), להשוות מחירים ואחוזי אצווה, לתת משוב וחוות דעת, ומרכז מידע רב על שוק הקנאביס הרפואי בארץ ובעולם.