בלוג

לוגו כאנביס

כָּאנְבִּיס

כתבות, סקירות, חוות דעת ועוד

בלוג

לוגו כאנביס

כָּאנְבִּיס

כתבות, סקירות, חוות דעת ועוד

האנדוקנבינואיד אננדמיד ופוסט טראומה

אננדמיד ופוסט טראומה

אננדמיד ופוסט טראומה

התוויותקנאביס 101

אחד מסימני ההיכר של PTSD, הפרעת דחק פוסט-טראומטית, הוא שמנגנון הכחדת הפחד, התהליך המסייע למוחנו לשכוח אירועים טראומטיים, לקוי. מחקר חדש שנערך באוניברסיטת ליידן בהולנד בוחן את האנאנדמיד, אנדוקנבינואיד המיוצר באופן טבעי על ידי גוף האדם אותו גילה הכימאי הישראלי המוערך פרופסור רפאל משולם, ואת תפקידו באותו מנגנון.

מקור המילה “אננדמיד” (נקרא גם N-arachidonoylethanolamine) מגיע מהמילה בסנסקריט “אננדה” שמשמעותה הוא “אושר “או” שמחה”, אינדיקציה לתכונות האננדמיד כמשפר מצב רוח ומשרה אופוריה. האננדמיד מתקשר עם קולטני ה-CB1 ו-CB2 שבגופנו. זהו מוליך עצבי המתפקד כשליח של מסרים כימיים בין הנוירונים במערכת העצבים. יכולתו של האננדמיד להיקשר לקולטנים יכולה להשפיע עמוקות על שלל מנגנונים פיזיולוגיים, כולל גירוי התיאבון, ניהול כאב, תנודות במצב הרוח ואיזון מנגנון הכחדת הפחד.

במחקר החוקרים רצו להבין מה קורה אם מפחיתים את כמות האננדאמיד המיוצר על ידי המוח. החוקרים השוו התנהגות בין עכברים רגילים לעכברים אשר דיכאו את האננדמיד במערכת שלהם. העכברים עם ייצור אנאנדמיד נמוך יותר היו הרבה יותר לחוצים והחזיקו יותר בפחד מותנה – כפי שמעידים רמות קורטיזול גבוהות יותר – מאשר עכברים רגילים.

גילוי טכני ביותר, אך חשיבותו רבה. זהו המחקר הראשון מסוגו שהוכיח כי להורדת רמות אנאנדמיד יש השלכות שליליות על התנהגות רגשית. זה יכול להסביר מדוע PTSD מתפתח. המוח לא מייצר מספיק אנאנדמיד כדי להישאר מאוזן רגשית. זה יכול גם להסביר מדוע פלאשבקים מרגישים כל כך אמיתיים לאנשים עם פוסט טראומה, חסר להם את המנגנון לשכוח את אותם זיכרונות טראומטיים.

הבנת תפקידו של האננדמיד נותנת לנו תובנה רבה יותר מדוע קנאביס, ביכולתו לחקות את השפעות האנאנדמיד, יכול לעזור לחולי PTSD.

🍀מוזמנים לאתר שלנו www.cannbis.co.il לחיפוש זנים, הזמנות, איסוף עצמי ומשלוחים

🍀בנוסף מוזמנים להירשם לניוזלטר שלנו ולהישאר תמיד מעודכנים בחדשות האחרונות

לוגו כאנביס

אננדמיד

התוויות

כאנביס

מאמרי כאנביס

מטופלי קנאביס רפואי

פוסט טראומה

קנאביס 101

קנאביס רפואי


כתבות נוספות

עדכוני קנאביס רפואי תפרחות ושמני קנאביס רפואי, סיכום השבוע שהיה

עדכוני קנאביס רפואי תפרחות ושמני קנאביס רפואי, סיכום השבוע שהיה 26.1.23

דירוג זניםחיפוש זנים

מנגישים למטופלי הקנאביס הרפואי בישראל את כל עדכוני הזנים במלאיי בתי המרקחת מהשבוע שחלף. זנים בקרוב במלאי טיקי רייןTiki RainT20/C424%גידול אינדור קנדי, Wagnersיבוא חברת IMCלהתראה אוטומטית כשהזן יגיע לבתי המרקחת…

סקירת זן קנאביס רפואי טיקי ריין – סאטיבה קנדית חדשה מבית Wagners

🍀 סקירת זן קנאביס רפואי טיקי ריין – זן קנדי חדש בגידול אינדור מבית Wagners

סקירת זןתפרחות

טיקי ריין Tiki Rain תפרחת קנאביס רפואי עתירת THC מסוג סאטיבה בקטגוריית T20/C4, גידול אינדור קנדי של המותג Wagners, יבוא של חברת IMC, בקרוב בבתי המרקחת השונים ברחבי הארץ. טיקי…

כל הזכויות שמורות כאנביס 2024 ©

|

אודות כאנביס

אתר כאנביס מרכז מלאי קנאביס רפואי מכל בתי המרקחת בארץ ומציע שירותי איתור מלאי, הזמנת קנאביס רפואי, משלוחים ואיסוף עצמי, התראות על זמינות מלאי קנאביס בבתי מרקחת ועוד.

האתר פותח על ידי מטופלים עבור מטופלים ומייצג תמונה עדכנית 24/7 של מלאי הקנאביס הרפואי בארץ. בפלטפורמה תמצאו בתי מרקחת פרטיים כגון אורנים פארם בירושליים, ובית המרקחת גבעול בתל אביב; בתי מרקחת מרשת ש.ר.מ. כגון הנגב בבאר שבע וישראל ביהוד; וכמובן סניפי סופר פארם כמו גדרה, רמת ישי, גן יבנה ורבים נוספים המורשים לנפק קנאביס רפואי.

מעבר לקטלוג הנרחב, האתר עוזר לאתר זנים במחירים מוזלים, לחפש זני קנאביס בקטגוריות השונות (T20/C4, T15/C3 ועוד), לחתוך לפי סוג זן (סאטיבה, אינדיקה או היברידי), להשוות מחירים ואחוזי אצווה, לתת משוב וחוות דעת, ומרכז מידע רב על שוק הקנאביס הרפואי בארץ ובעולם.