בלוג

לוגו כאנביס

כָּאנְבִּיס

כתבות, סקירות, חוות דעת ועוד

בלוג

לוגו כאנביס

כָּאנְבִּיס

כתבות, סקירות, חוות דעת ועוד

חרדה וקנאביס רפואי

חרדה וקנאביס רפואי

חרדה וקנאביס רפואי

התוויותקנאביס 101

חרדה היא אחד המצבים הבריאותיים הנפוצים ביותר בהם אנשים מטפלים בעצמם באמצעות קנאביס, אך ההשפעות של קנאביס על חרדה היו תמיד מסובכות ולא ברורות. מחקרים מצביעים על כך שקנאביס יעיל בהפגת חרדה, אך באופן פרדוקסאלי, יכול גם להחמיר חרדה. הסיבה לכך היא בין השאר בשל העובדה שהקנאבינואידים שבקנאביס עוזרים לחרדה במינונים נמוכים, אך עשויים להחמיר אותו במינונים גבוהים יותר.
בנוסף לבלבול שזה יוצר, זנים שונים של קנאביס מגוונים הן בהרכב הכימי שלהם והן בהשפעותיהם, כך שחלקם עשויים להגביר את החרדה בעוד שאחרים מפחיתים אותו.

אולם חוקרים מ-Whistler Therapeutics בקנדה שואפים לשנות זאת באמצעות חיפוש “טביעת האצבע” הכימית של הקנאביס באמצעות מציאת ההרכב הכימי הנכון של קנבינואידים וטרפנים העובדים בסינרגיה (המכונים “כימוטייפ”) היכולים לטפל ביעילות בחרדה.

המחקר גילה דפוס של THC גבוה יחד עם הטרפן טרנס-נרולידול Trans-Nerolidol בזנים היעילים ביותר. שלושה מתוך ארבעת הזנים שבדקו היו זני קוש Kush, כאשר כולם חולקים כימוטייפ דומה עם רמות גבוהות של הטרפנים טרנס-נרולידול, בטא קריופילן β-caryophyllene ולימונן Limonene.

אמנם מחקר זה הניב תוצאות מעניינות, אך המגוון העצום של כימוטייפים מקשה על הצמצום ומציאת הכימוטייפ המתאים ביותר ויש צורך במחקרים נוספים בכדי לבסס את הטיפול בחרדה עם קנאביס רפואי.

🍀מוזמנים לאתר שלנו www.cannbis.co.il לחיפוש זנים, הזמנות, איסוף עצמי ומשלוחים

🍀בנוסף מוזמנים להירשם לניוזלטר שלנו ולהישאר תמיד מעודכנים בחדשות האחרונות

לוגו כאנביס

התוויות

חרדה

טרפנים

כאנביס

כימוטייפ

מטופלי קנאביס רפואי

קנאביס 101

קנאביס רפואי

קנבינואידים


כתבות נוספות

עדכוני קנאביס רפואי תפרחות ושמני קנאביס רפואי, סיכום השבוע שהיה

עדכוני קנאביס רפואי תפרחות ושמני קנאביס רפואי, סיכום השבוע שהיה 26.1.23

דירוג זניםחיפוש זנים

מנגישים למטופלי הקנאביס הרפואי בישראל את כל עדכוני הזנים במלאיי בתי המרקחת מהשבוע שחלף. זנים בקרוב במלאי טיקי רייןTiki RainT20/C424%גידול אינדור קנדי, Wagnersיבוא חברת IMCלהתראה אוטומטית כשהזן יגיע לבתי המרקחת…

סקירת זן קנאביס רפואי טיקי ריין – סאטיבה קנדית חדשה מבית Wagners

🍀 סקירת זן קנאביס רפואי טיקי ריין – זן קנדי חדש בגידול אינדור מבית Wagners

סקירת זןתפרחות

טיקי ריין Tiki Rain תפרחת קנאביס רפואי עתירת THC מסוג סאטיבה בקטגוריית T20/C4, גידול אינדור קנדי של המותג Wagners, יבוא של חברת IMC, בקרוב בבתי המרקחת השונים ברחבי הארץ. טיקי…

כל הזכויות שמורות כאנביס 2024 ©

|

אודות כאנביס

אתר כאנביס מרכז מלאי קנאביס רפואי מכל בתי המרקחת בארץ ומציע שירותי איתור מלאי, הזמנת קנאביס רפואי, משלוחים ואיסוף עצמי, התראות על זמינות מלאי קנאביס בבתי מרקחת ועוד.

האתר פותח על ידי מטופלים עבור מטופלים ומייצג תמונה עדכנית 24/7 של מלאי הקנאביס הרפואי בארץ. בפלטפורמה תמצאו בתי מרקחת פרטיים כגון אורנים פארם בירושליים, ובית המרקחת גבעול בתל אביב; בתי מרקחת מרשת ש.ר.מ. כגון הנגב בבאר שבע וישראל ביהוד; וכמובן סניפי סופר פארם כמו גדרה, רמת ישי, גן יבנה ורבים נוספים המורשים לנפק קנאביס רפואי.

מעבר לקטלוג הנרחב, האתר עוזר לאתר זנים במחירים מוזלים, לחפש זני קנאביס בקטגוריות השונות (T20/C4, T15/C3 ועוד), לחתוך לפי סוג זן (סאטיבה, אינדיקה או היברידי), להשוות מחירים ואחוזי אצווה, לתת משוב וחוות דעת, ומרכז מידע רב על שוק הקנאביס הרפואי בארץ ובעולם.