בלוג

לוגו כאנביס

כָּאנְבִּיס

כתבות, סקירות, חוות דעת ועוד

מדוע אנחנו מפתחים סבילות לקנאביס?

מדוע אנחנו מפתחים סבילות לקנאביס?

מדוע אנחנו מפתחים סבילות לקנאביס?

מאמריםקנאביס 101

בני אדם מפתחים סבילות לקנאביס די מהר, כלומר, המטופלים מאבדים רגישות להשפעות הכוללות של הקנאביס במשך תקופה די קצרה ונאלצים לצרוך קנאביס יותר חזק או מינון יותר גבוה.

מה שמעניין שאזורים מסוימים בגוף מפתחים סבילות מהר יותר מאחרים. המעי הגס, למשל – מחקר משנת 2009 מצא שחלק מהתפקודים במערכת העיכול עמידים במיוחד לסבילות. במקרה זה, נראה היה שקנאביס מאט את מעבר המזון מהקיבה למעי הדק, והגוף לא גילה סבילות.

מחקר שפורסם ב-Biological Psychiatry: Cognitive Neuroscience and Neuroimaging מסביר מדוע מתרחשת סבילות לקנאביס. הזכרנו בעבר כיצד קנבינואידים מסוימים המצויים בקנאביס מתקשרים לקולטנים מסוימים בגופנו. THC מפעיל את הקולטן CB1. המחקר מצא שטיפול כרוני ב-THC מקטין את כמות קולטני ה-CB1 בתאים וגורם לגוף לסיבולת ל-THC. למרות זאת, לפי המחקר, הקטנת קולטני ה-CB1 בתאים מתחילה להתהפך במהירות מפתיעה עם הפסקת השימוש בקנאביס ועשויה להמשיך לעלות עם הזמן. 

למרבה הפלא, הסבילות לקנאביס מתחילה להתהפך תוך יומיים לאחר ההימנעות מהצמח. בתום 28 הימים, הסבילות ממשיכה להשתפר. זהו מידע רב ערך עבור מטופלי קנאביס רפואי, שכן המשמעות היא שהסבילות שלהם לקנאביס תהיה נמוכה הרבה יותר אם הם יפסיקו ויתחילו שוב את הטיפול.  

צרכני קנאביס קבועים רבים לוקחים הפסקות סבילות כדי לשמור על יעילות הצמח. הפסקת סבילות היא תקופה קצרה של התנזרות. כפי שמציע המחקר, נראה כי יומיים בלבד של התנזרות מספיקים כדי להניע את תהליך הוויסות. למטופלי קנאביס רפואי עדיף תמיד להתייעץ עם הרופא המטפל לפני ביצוע שינויים גדולים בתוכנית הטיפול. 

🍀מוזמנים לאתר שלנו www.cannbis.co.il לחיפוש זנים, הזמנות, איסוף עצמי ומשלוחים

🍀בנוסף מוזמנים להירשם לניוזלטר שלנו ולהישאר תמיד מעודכנים בחדשות האחרונות

לוגו כאנביס

כאנביס

מאמרי כאנביס

מטופלי קנאביס רפואי

קנאביס 101

קנאביס רפואי


כתבות נוספות

טרפנים 101#: הכל על הטרפן טרפינאול Terpineol

טרפנים 101#: הכל על הטרפן טרפינאול Terpineol

מאמריםקנאביס 101

צמח הקנאביס הוא אוצר של חומרים פעילים כמו קנבינואידים וטרפנים הפועלים יחד בסינרגיה ותורמים לניחוחות, הארומות וההשפעות של כל זן. הטרפן טרפינאול ממלא תפקיד חשוב והינו טרפן מורכב אשר אינו…

צרכנים חכמים: מבצעים והנחות של זני קנאביס רפואי במלאי בתי המרקחת 17.5.22

צרכנים חכמים: מבצעים והנחות של זני קנאביס רפואי במלאי בתי המרקחת 17.5.22

חיפוש זניםצרכנים חכמים

מבצעים והנחות של זני קנאביס רפואי בקטגוריית T20/C4, זנים עד 149 ₪ עכשיו בבתי המרקחת השונים הולנדס הופ ב-50 ₪אצווה 18%גידול ישראלי, טוגדרבבית המרקחת עוזיאל קוש דן ב-99 ₪אצווה 19%גידול…

כל הזכויות שמורות כאנביס 2022 ©

|

אודות כאנביס

אתר כאנביס מרכז מלאי קנאביס רפואי מכל בתי המרקחת בארץ ומציע שירותי איתור מלאי, הזמנת קנאביס רפואי, משלוחים ואיסוף עצמי, התראות על זמינות מלאי קנאביס בבתי מרקחת ועוד.

האתר פותח על ידי מטופלים עבור מטופלים ומייצג תמונה עדכנית 24/7 של מלאי הקנאביס הרפואי בארץ. בפלטפורמה תמצאו בתי מרקחת פרטיים כגון אורנים פארם בירושליים, ובית המרקחת גבעול בתל אביב; בתי מרקחת מרשת ש.ר.מ. כגון הנגב בבאר שבע וישראל ביהוד; וכמובן סניפי סופר פארם כמו גדרה, רמת ישי, גן יבנה ורבים נוספים המורשים לנפק קנאביס רפואי.

מעבר לקטלוג הנרחב, האתר עוזר לאתר זנים במחירים מוזלים, לחפש זני קנאביס בקטגוריות השונות (T20/C4, T15/C3 ועוד), לחתוך לפי סוג זן (סאטיבה, אינדיקה או היברידי), להשוות מחירים ואחוזי אצווה, לתת משוב וחוות דעת, ומרכז מידע רב על שוק הקנאביס הרפואי בארץ ובעולם.