בלוג

לוגו כאנביס

כָּאנְבִּיס

כתבות, סקירות, חוות דעת ועוד

בלוג

לוגו כאנביס

כָּאנְבִּיס

כתבות, סקירות, חוות דעת ועוד

מה הן טריכומות בצמח הקנאביס?

מה הן טריכומות בצמח הקנאביס?

מה הן טריכומות בצמח הקנאביס?

מאמריםקנאביס 101

אם תקחו פרח של קנאביס איכותי ותסתכלו עליו מקרוב מאוד, תוכלו לראות קריסטלים קטנטנים שמכסים את העלים והניצנים של הפרח. הם נוטים להיות מבריקים, דביקים, ותמיד נושאים את הניחוחות המדהימים ביותר. עם זאת, בהסתכלות עם עדשת מיקרו, רואים שעטיפת קריסטלים זו היא בעצם אוסף של מה שמכונה טריכומות.

מקורה של המילה מגיע יוונית “Tríchōma”, שפירושה “צמיחת שיער”. הבלוטות שרף הקטנטנות הללו במראה פטריות מיקרוסקופיות שנראות כמו משהו ממדע בדיוני הן למעשה החומר המייצר את מאות הקנבינואידים, הטרפנים והפלבנואידים (אשר ביחד ידועים כאפקט הפמליה) הידועים שהופכים את זני הקנאביס האהובים עלינו לחזקים, ייחודיים ויעילים.

טריכומות גדלות על כמה מיני צמחים כמנגנון הגנה רב-גוני, בין אם זה כשכבת הגנה מפני מזג אוויר קשה, סיוע לצמחים טורפים בתפיסת טרף או הרתעת חרקים ובעלי חיים מאכילת שורשים. בצמח הקנאביס, טריכומות יכולות לייצר מאות תרכובות שונות, כולל תערובת הטרפנים והקנבינואידים שהמערכות האנדוקנבינואידיות שלנו מקיימות איתם אינטראקציה.

ישנן שלוש קבוצות עיקריות של טריכומות הגדלות על קנאביס: טריכומה פקעתית (bulbous), טריכומה ראש צמוד (capitate sessile) וטריכומה ראש גבעול (capitate-stalked), שהאחרונה שבהן הוא הזן היחיד הנראה לעין האנושית. טריכומות ראש גבעול דומות לפטריות זעירות והן אחראיות בעיקר לאיכויות הדביקות של הפרח, בנוסף לארומה ולעוצמת הקנבינואידים.

הקצב והריכוז שבו צמח קנאביס מייצר טריכומות יהיו מותנים הן בגנטיקה והן בגורמים סביבתיים מסוימים. בדרך כלל, צמחים המקבלים ספקטרום רחב יותר של אור יוכלו לייצר ריכוזים גבוהים יותר של קנבינואידים, אם כי במקרים רבים זה תלוי בזן הספציפי.

טריכומות לא רק קובעות את הטעם, הארומה וההשפעות של זן קנאביס. הן גם אחד מסימני האיכות עבור מטופלים ומגדלים כאחד. הצבע והבהירות של הטריכומות הגלויות לעין של צמח הקנאביס מאותתות על זמן הקציר האופטימלי – כאשר הצמח הגיע לשיא הבשלות, הטריכומות הקריסטליות יהפכו עכורות או אפילו ישנו צבע.

לטריכומה יש מגוון של שלושה צבעים. צבעים אלו מצביעים על הבשלות והבריאות הכללית של הטריכומה. טריכומות בשלות ובריאות יהיו לבנות חלביות; טריכומות בוסר יהיו שקופות; וטריכומות בשלות מדי או חולות יהיו בצבע ענבר או חום. טריכומה לבנה חלבית תציע למטופל את הטוב ביותר שיש לצמח להציע.

עוד על טריכומות בסרטון הבא:

יוטוב טריכומות

🍀מוזמנים לאתר שלנו www.cannbis.co.il לחיפוש זנים, הזמנות, איסוף עצמי ומשלוחים

🍀בנוסף מוזמנים להירשם לניוזלטר שלנו ולהישאר תמיד מעודכנים בחדשות האחרונות

לוגו כאנביס

טריכומות

כאנביס

מאמרי כאנביס

מטופלי קנאביס רפואי

קנאביס 101

קנאביס רפואי


כתבות נוספות

עדכוני קנאביס רפואי תפרחות ושמני קנאביס רפואי, סיכום השבוע שהיה

עדכוני קנאביס רפואי תפרחות ושמני קנאביס רפואי, סיכום השבוע שהיה 26.1.23

דירוג זניםחיפוש זנים

מנגישים למטופלי הקנאביס הרפואי בישראל את כל עדכוני הזנים במלאיי בתי המרקחת מהשבוע שחלף. זנים בקרוב במלאי טיקי רייןTiki RainT20/C424%גידול אינדור קנדי, Wagnersיבוא חברת IMCלהתראה אוטומטית כשהזן יגיע לבתי המרקחת…

סקירת זן קנאביס רפואי טיקי ריין – סאטיבה קנדית חדשה מבית Wagners

🍀 סקירת זן קנאביס רפואי טיקי ריין – זן קנדי חדש בגידול אינדור מבית Wagners

סקירת זןתפרחות

טיקי ריין Tiki Rain תפרחת קנאביס רפואי עתירת THC מסוג סאטיבה בקטגוריית T20/C4, גידול אינדור קנדי של המותג Wagners, יבוא של חברת IMC, בקרוב בבתי המרקחת השונים ברחבי הארץ. טיקי…

כל הזכויות שמורות כאנביס 2024 ©

|

אודות כאנביס

אתר כאנביס מרכז מלאי קנאביס רפואי מכל בתי המרקחת בארץ ומציע שירותי איתור מלאי, הזמנת קנאביס רפואי, משלוחים ואיסוף עצמי, התראות על זמינות מלאי קנאביס בבתי מרקחת ועוד.

האתר פותח על ידי מטופלים עבור מטופלים ומייצג תמונה עדכנית 24/7 של מלאי הקנאביס הרפואי בארץ. בפלטפורמה תמצאו בתי מרקחת פרטיים כגון אורנים פארם בירושליים, ובית המרקחת גבעול בתל אביב; בתי מרקחת מרשת ש.ר.מ. כגון הנגב בבאר שבע וישראל ביהוד; וכמובן סניפי סופר פארם כמו גדרה, רמת ישי, גן יבנה ורבים נוספים המורשים לנפק קנאביס רפואי.

מעבר לקטלוג הנרחב, האתר עוזר לאתר זנים במחירים מוזלים, לחפש זני קנאביס בקטגוריות השונות (T20/C4, T15/C3 ועוד), לחתוך לפי סוג זן (סאטיבה, אינדיקה או היברידי), להשוות מחירים ואחוזי אצווה, לתת משוב וחוות דעת, ומרכז מידע רב על שוק הקנאביס הרפואי בארץ ובעולם.