בלוג

לוגו כאנביס

כָּאנְבִּיס

כתבות, סקירות, חוות דעת ועוד

בלוג

לוגו כאנביס

כָּאנְבִּיס

כתבות, סקירות, חוות דעת ועוד

סיפורי כאנביס: הסיפור מאחורי הזן – דורבן פויזן Durban Poison

סיפורי כאנביס: הסיפור מאחורי הזן - דורבן פויזן Durban Poison

סיפורי כאנביס: הסיפור מאחורי הזן – דורבן פויזן Durban Poison

מאמריםסיפורי כאנביס

דרבן פויזן, שמקורו בשנות ה-70 בעיר הנמל דרבן אשר בדרום אפריקה, הוא זן פופולרי מאוד עם תכונות ייחודיות שעשו גלים ברחבי העולם. זן זה קיים כבר שנים רבות אך לאחרונה ביצע קאמבק ואפשר למצוא אותו בהכלאות זנים רבות.

Durban Poison היה זן מקור סאטיבה טהור, מה שהופך אותו מושלם לבוסט אנרגיה באמצע היום. הגנטיקה המקורית שלו הייתה תוצאה של מאות שנים של רבייה טבעית ללא כל התערבות אנושית ואבותיו של הזן גדלו בחופשיות באדמות דרום אפריקה.

תמונה צמח דורבן פויזן

הסיפור של דרבן פויזן החל בסוף שנות ה-70, כשבעל טור ופעיל קנאביס במגזין האמריקאי הנחשב היי טיימס (HighTimes) אד רוזנטל (Ed Rosenthal), נסע לדרום אפריקה במסע לגלות גנטיקה חדשה של קנאביס. בעת ביקורו בעיר החוף דרבן, נודע לרוזנטל על זן עם זמן פריחה של כשישים יום בלבד, שהיה אז מהיר להפליא.

תמונה אד רוזנטל
אד רוזנטל

לאחר שרכש את הזרעים, רוזנטל חלק את המידע שלו על הזן החדש הזה, אשר יקרא דרבן פויזן, עם הבוטנאי מל פרנק (Mel Frank). לאחר מכן פרנק חלק את הזנים שלו עם סם דה סקאנקמאן (Sam The Skunkman), מגדל קנאביס מפורסם מאמסטרדם, הידוע בעיקר בזכות הזן שלו Skunk #1. ביחד יצרו את Durban Poison, שלמרות שורשיו הדרום אפריקאיים, היה קשור בעיקר לסצנת הקנאביס ההולנדית.

סם דה סקאנקמאן
סם דה סקאנקמאן

למרות שהגנטיקה של הזן השתנתה מאוד מ-100% סאטיבה טהורה שהייתה פעם, עדיין מדובר בזן באיכות גבוהה מאוד עשיר ב-THC. עם ההשפעה החזקה שלו, אין זה פלא שהוא זן מועדף בקהילת הקנאביס הרפואי ברחבי העולם. דרבן פויזן הוא זן סאטיבה עם ריח מתקתק וניחוח של אורן. הנוכחות הכבדה של הטרפן לימונן Limonene מובילה לטעם לוואי של הדרים. פרחי הזן ידועים כשמנמנים ועגולים, עם שכבות עבות של טריכומות.

תמונה פרח דורבן פויזן

דרבן פויזן מכיל גם קנבינואיד די נדיר – Δ9-Tetrahydrocannabivarin, או בקיצור THCV. בניגוד ל-THC, ה-THCV הוא מדכא תיאבון ידוע, מה שאומר שהוא עשוי לסייע בירידה במשקל. המחקר מאחורי ההשפעות של THCV עדיין בחיתוליו, אולם ישנם מספר מחקרים המראים שהקנבינואיד הזה יכול לעזור עם התוויות כמו אלצהיימר, סוכרת ואפילו התקפי פאניקה.

בתור “אבא” לזנים איכותיים מפורסמים כמו גירל סקאוט קוקיז (GSC) וצ’רי פאנץ’ (Cherry Punch), דרבן פויזן ידוע היטב כאחד מאבני הבניין והקלאסיקות בתרבות הקנאביס ברחבי העולם. 

דורבן ארסי, זן עם גנטיקת Durban Poison בבתי המרקחת ברחבי הארץ

תפרחת קנאביס רפואי מסוג סאטיבה עתיר THC במינון T20/C4. גידול קנדי של חברת זנאביס (Zenabis) אשר נמכרה ב-2021 לחברת הקסו (Hexo), גם היא חברת קנאביס קנדית. יבוא של חברת שיח הישראלית. בבתי המרקחת ברחבי הארץ.

תפרחת דורבן ארסי

לחצו כאן למציאת דורבן ארסי בבתי המרקחת

דורבן ארסיDorban Arsi
אייקון סאטיבהסאטיבה
קטגוריהT20/C4
אצווה22.4%
גידולגידול קנדי, יבוא של חברת שיח
מחיר מומלץ259 ש”ח
גנטיקהDurban Poison
תיאורזן סאטיבה חדש של חברת שיח עתיר THC בקטגורית T20/C4. גידול קנדי של חברת זנאביס (Zenabis) אשר נמכרה ב-2021 לחברת הקסו (Hexo), גם היא חברת קנאביס קנדית. מקור הזן בגנטיקת דורבן פוייזן Durban Poison המוכר והפופולרי בזכות ריחו המתוק והשפעתו האנרגטית והמרימה. זן סאטיבה המסייע בשמירה על פרודוקטיביות במהלך היום. לדורבן ארסי פרחים עגלגלים ושמנמנים מלאי טריכומות
ארומהטעם מתקתק, עם חריפות וארומה של עצי אורן
טרפנים דומיננטיים

אייקון מירסיןמירסין Myrcene ארומה של הל, ציפורן ואדמה. משכך כאבים, מרגיע, נוגד חמצון, מטפל בנדודי שינה ודלקות
אייקון בטא קאריופילןבטא קאריופילן β-Caryophyllenee ארומה של פלפל, פיקנטי, עץ, ציפורן. מפיג מתחים, מטפל בכאב, חרדה ודיכאון
אייקון לימונןלימונן Limonene ארומה של פירות הדר. מרומם מצב רוח, מפיג מתחים, מטפל בחרדה ודיכאון, מטפל בדלקות
אייקון טרפינולןטרפינולן Terpinolene ארומה של עשבי מרפא, עץ אורן, פרחים. נוגד חמצון, אנטי בקטריאלי, אנטי פטרייתי
אייקון אוסימןאוסימן Ocimene ארומה מתוקה עם עץ וצמחי מרפא. מעורר ומרומם מצב רוח, אנטי בקטריאלי, מחטא ונוגד דלקות
תחושות פוטנציאליותהשפעה אנרגטית ומרימה, שמחה ומצב רוח טוב, העלאת הריכוז והיצירתיות
עשוי לסייע עםלחץ ומתח, חרדה, דיכאון
גרף סאטיבה

זכרו להתחיל לאט לאט ובמינון נמוך, כל זן של קנאביס רפואי מתקשר באופן שונה עם גופך

לחצו כאן למציאת דורבן ארסי בבתי המרקחת

כאנביס – פלטפורמה דיגיטלית לאיתור והזמנה באיסוף עצמי או משלוח של קנאביס רפואי מכל בתי המרקחת המורשים לנפק קאנביס על פי משרד הבריאות. כאנביס מאפשרת הנגשת מידע, ממשק ידידותי ונוח למטופל, כמו כן אפשרות לחיפוש מלאי קנאביס רפואי מכל בתי מרקחת בארץ, עם כל התוצאות במקום אחד, כולל: השוואות מחירים של קנאביס רפואי בין בתי המרקחת השונים, חיפוש אצווה, ובנוסף אזור של מבצעים והנחות של כל הזנים הקיימים במלאיי בתי המרקחת בשוק הקנאביס הרפואי ובישראל בכלל בכל רגע נתון. כאנביס החלה כמאגר מידע של קנאביס רפואי וכיום היא הפלטפורמה הטכנולוגית המובילה להזמנה ואיתור של קנאביס רפואי בישראל המשרתתת אלפי מטופלים ועשרות בתי מרקחת המנפקים ומשנעים קנאביס רפואי ברחבי ישראל. 

🍀מוזמנים לאתר שלנו www.cannbis.co.il לחיפוש זנים, הזמנות, איסוף עצמי ומשלוחים

🍀בנוסף מוזמנים להירשם לניוזלטר שלנו ולהישאר תמיד מעודכנים בחדשות האחרונות

לוגו כאנביס

דורבן ארסי

דורבן פויזן

זנים

כאנביס

מטופלי קנאביס רפואי

סיפורי כאנביס

קנאביס 101

קנאביס רפואי


כתבות נוספות

עדכוני קנאביס רפואי תפרחות ושמני קנאביס רפואי, סיכום השבוע שהיה

עדכוני קנאביס רפואי תפרחות ושמני קנאביס רפואי, סיכום השבוע שהיה 26.1.23

דירוג זניםחיפוש זנים

מנגישים למטופלי הקנאביס הרפואי בישראל את כל עדכוני הזנים במלאיי בתי המרקחת מהשבוע שחלף. זנים בקרוב במלאי טיקי רייןTiki RainT20/C424%גידול אינדור קנדי, Wagnersיבוא חברת IMCלהתראה אוטומטית כשהזן יגיע לבתי המרקחת…

סקירת זן קנאביס רפואי טיקי ריין – סאטיבה קנדית חדשה מבית Wagners

🍀 סקירת זן קנאביס רפואי טיקי ריין – זן קנדי חדש בגידול אינדור מבית Wagners

סקירת זןתפרחות

טיקי ריין Tiki Rain תפרחת קנאביס רפואי עתירת THC מסוג סאטיבה בקטגוריית T20/C4, גידול אינדור קנדי של המותג Wagners, יבוא של חברת IMC, בקרוב בבתי המרקחת השונים ברחבי הארץ. טיקי…

כל הזכויות שמורות כאנביס 2024 ©

|

אודות כאנביס

אתר כאנביס מרכז מלאי קנאביס רפואי מכל בתי המרקחת בארץ ומציע שירותי איתור מלאי, הזמנת קנאביס רפואי, משלוחים ואיסוף עצמי, התראות על זמינות מלאי קנאביס בבתי מרקחת ועוד.

האתר פותח על ידי מטופלים עבור מטופלים ומייצג תמונה עדכנית 24/7 של מלאי הקנאביס הרפואי בארץ. בפלטפורמה תמצאו בתי מרקחת פרטיים כגון אורנים פארם בירושליים, ובית המרקחת גבעול בתל אביב; בתי מרקחת מרשת ש.ר.מ. כגון הנגב בבאר שבע וישראל ביהוד; וכמובן סניפי סופר פארם כמו גדרה, רמת ישי, גן יבנה ורבים נוספים המורשים לנפק קנאביס רפואי.

מעבר לקטלוג הנרחב, האתר עוזר לאתר זנים במחירים מוזלים, לחפש זני קנאביס בקטגוריות השונות (T20/C4, T15/C3 ועוד), לחתוך לפי סוג זן (סאטיבה, אינדיקה או היברידי), להשוות מחירים ואחוזי אצווה, לתת משוב וחוות דעת, ומרכז מידע רב על שוק הקנאביס הרפואי בארץ ובעולם.