בלוג

לוגו כאנביס

כָּאנְבִּיס

כתבות, סקירות, חוות דעת ועוד

בלוג

לוגו כאנביס

כָּאנְבִּיס

כתבות, סקירות, חוות דעת ועוד

סיפורי כאנביס: הסיפור מאחורי הזן – סקאנק Skunk

סיפורי כאנביס: הסיפור מאחורי הזן - סקאנק Skunk

סיפורי כאנביס: הסיפור מאחורי הזן – סקאנק Skunkסיפורי כאנביס: הסיפור מאחורי הזן – סקאנק Skunk

חיפוש זניםסיפורי כאנביס

כשחושבים על זני קנאביס איקוניים נצחיים, קומץ שמות עולה בראש. זנים כמו הייז, קוש, דיזל וכמובן סקאנק. זן הסקאנק, או סקאנק 1#, הוליד את תנועת הגידול של זנים היברידיים שמאז הביאה לנו כל כך הרבה זנים קלאסיים.

מפנתיאון הגנטיקות הקלאסיות
מפנתיאון הגנטיקות הקלאסיות

Skunk, או Skunk #1, הוא זן קנאביס היברידי שהשפיע על שוק הקנאביס בקנה מידה עולמי כאשר הפך להיות “הורה” להמון זנים היברידיים מאז שפרח לראשונה בסוף שנות ה-70.

חברת Sacred Seeds Co יצרה במקור את הזן בסוף שנות ה-70 תוך שימוש בגנטיקה מגוונת מרחבי העולם – שילוב הזנים אקפולקו גולד (Acapulco Gold), אפגאני (Afghani) וקולומביאן גולד (Colombian Gold) וכך נולדה אבן הפינה הגנטית הזו שיצרה אינספור הכלאות זנים חדשים

סקאנק Skunk
סקאנק Skunk

סקאנק 1# הוליד כמה וריאציות שנקטפו מאוחר יותר ע”י חברות קנאביס מפורסמות כמו נירוונה Nirvana, סנסי סידס Sensi Seeds, רויאל קווין סידס Royal Queen Seeds ועוד.

כפי ששמו מרמז, פרחי ה-Skunk #1 מריחים כמו תערובת ארומטית של סקאנק חמצמץ וניחוחות אדמתיים עדינים. תפרחת היברידית זו מציעה יצירתיות מוגברת דרך ה”היי” המנטלי והאנרגטי שלו, בעוד שמתח, לחץ ואובדן תיאבון מתמוססים ונעלמים. 

סקאנק, קצת היסטוריה

סקאנק גדל לראשונה בארה”ב בשנות ה-70. זו הייתה תקופה קריטית עבור תעשיית הקנאביס, במיוחד באמריקה, שבה החלו המגדלים להתנסות בצמחי אינדיקה קצרים אשר פורחים מהיר מאפגניסטן ופקיסטן, כמו גם עם צמחי סאטיבה גבוהים ועשירים ב-THC שמקורם במרכז אמריקה.

קנאביס אינדיקה וקנאביס סאטיבה
קנאביס אינדיקה וקנאביס סאטיבה

זן ה-Skunk הראשון אי פעם (שמשווק היום כ-Skunk #1) גודל על ידי קולקטיב מגדלים מקליפורניה הידועים בשם Sacred Seeds. את הקולקטיב הוביל דיוויד ווטסון, הידוע יותר בתור סם “The Skunkman”

על ידי הכלאת הזן אקפולקו גולד עם הזן קולומביאן גולד וזן מקור אפגאני קצר, פורח מהר ועמיד, סאם “The Skunkman” והצוות ב-Sacred Seeds הצליחו ליצור את אחד מזני הקנאביס המובהקים ביותר עד כה.

Sam The Skunkman
Sam The Skunkman

נכון להיום, Skunk הוא עדיין בקלות אחד הזנים האמינים ביותר בשוק. בין אם הוא גדל תחת השמש החזקה של קליפורניה, בגידול חממה הולנדי וגם בחממות כחול-לבן, צמח הסקאנק מצליח להסתגל בקלות לסביבתו ולייצר יבול כבד של קנאביס חזק ו”מסריח” תוך שבועות ספורים.

בעוד שהוא פותח לראשונה בשנות ה-70, זן ה-Skunk באמת התפרסם רק בשנות ה-80 לאחר שסאם דה סקאנק מאן עבר לאמסטרדם. הפרטים העדינים יותר של הסיפור שלו אפופים מסתורין, אבל אנשים אומרים בדרך כלל שסאם עבר להולנד לאחר שהשלים תקופה בכלא בארה”ב. הוא נחת בבירת הולנד עם קילוגרמים של זרעים של הזן הנכסף ומאז, מגדלים בהולנד ובכל רחבי העולם חידדו את מגוון זני ה-Skunk המקורי של ויצרו אינספור זנים היברידיים.

הפרחים של סקאנק גדולים, דחוסים ומכוסים בדרך כלל בשכבה יפה של טריכומות. הם מייצרים אופוריה חזקה מאוד וארוכת טווח שרבים יתארו כהשפעה מרוממת וממריצה. יחד עם זאת, סקאנק מייצר גם כמה אפקטים פיזיים עדינים כמו רוגע של הגוף והרפיית שרירים, מה שהופך את הזן למאוזן מאוד ומושלם לשימוש ביום ובלילה. 

צמח הסקאנק
צמח הסקאנק

ללא ספק ההיבט האטרקטיבי ביותר של זן הסקאנק הוא הארומה החריפה שלו. כל מי שהיה לו העונג לצרוך את הזן, יודע שאפילו שקית קטנטנה של החומר הזה יכולה למלא חדר שלם בניחוח “סקאנקי” שאין לטעות בו.

מאוחר יותר, יחד עם המגדלים ההולנדים המפורסמים Neville Schoenmaker, אשר הקים את בנק זרעי הקנאביס הראשון בהיסטוריה ו-Shantibaba שפיתח בין היתר את הזן ווייט ווידו, פיתח סאם זני קנאביס חדשים כמו בלוברי סקאנק (Blueberry Skunk), למון סקאנק (Lemon Skunk) ושיבא סקאנק (Shiva Skunk). השמועות אומרות שכמה אנשים ברי מזל עדיין מחזיקים ומגדלים את הגנטיקה המקורית של הסקאנק של Sacred Seeds בסודיות רבה. 

Nevil Schoenmakers
Nevil Schoenmakers
Shantibaba
Shantibaba

Skunk #1, ארומה

כפי שהשם מרמז, הניחוח של Skunk #1 הוא התגלמות הריח והארומה סקאנק – אותו ניחוח ייחודי ועוצמתי, כל כך ייחודי שקיבל ריח משלו – ריח הסקאנק. שי האומרים שסקאנק זה טעם נרכש ויש האומרים שהוא אפילו מסריח. לזן הסקאנק 1# יש גם רמזים של ניחוחות מתוקים וחמוצים.

Skunk #1, טעם

הטעם של סקאנק מס’ 1 מספק רמזים של מתיקות ואדמתיות. יש הטוענים שלזן זה יש טעם חמוץ, אבל לא בצורה לא נעימה. הסקאנק מציע עשן קרמי המותיר טעם לוואי מתוק וצמחי.

Skunk #1
Skunk #1

Skunk #1, הטבות רפואיות

Skunk #1 הוא זן מאוזן היטב ואינו חזק או “ממסטל” מדי, מה שהופך אותו לאידיאלי לשימוש יומיומי. 

זן זה ידוע כמספק השפעה כבדה אך משאיר את הצרכן ממוקד ופונקציונלי. הוא מומלץ לכאבים ודלקות, אם כי הוא מצטיין בטיפול במתח, נדודי שינה, עידוד התיאבון, דיכאון והפרעות מצב רוח אחרות.

הזן תכלת הישראלי כחול-לבן, מכיל בתוכו כמות מכובדת של גנטיקת הסקאנק. המקור הגנטי של זן קנאביס רפואי תכלת מגיע מהזנים סקאנק #1 (Skunk #1) ושארקס ברת’ (Sharksbreath), שהוא עצמו מכיל את גנטיקת הסקאנק. 

סקירת זן קנאביס רפואי תכלת

תכלת תפרחת קנאביס רפואי מסוג סאטיבה היברידית עתירת THC בקטגוריית T20/C4, של חברת שיח הישראלית בבתי המרקחת ברחבי הארץ. הזן תכלת קיים גם בקטגוריית T15/C3.

תפרחת תכלת
אריזה תכלת

לחצו כאן לסרטון פתיחת שקית של תכלת

כפתור איתור בבתי מרקחת

כבר ניסיתם את הזן? מה אתם חשבתם?

כפתור דרגו את הזן
תכלת שיח
תכלתThelet
אייקון סאטיבהסאטיבה
קטגוריהT20/C4
אצווה24%
גידולגידול ישראלי של חברת שיח
מחיר מומלץ279 ש”ח
גנטיקהSkunk #1 X Sharks Breath
תיאורתכלת תפרחת קנאביס רפואי מסוג סאטיבה היברידית עתירת THC בקטגוריית T20/C4, של חברת שיח הישראלית. קיים גם בקטגוריית T15/C3. הזן נוצר מהכלאה של שני זנים ידועים וותיקים בשוק Skunk #1 ו-Sharks Breath שניהם ותיקים וידועים בעוצמתם. 40% אינדיקה ו-60% סאטיבה. תכלת מסייע לאלפי מטופלי קנאביס רפואי בארץ החל משנת 2010. עדויות מטופלים רבות לאורך השנים מספרות על יעילות גבוהה של הזן לאינדיקציות רפואיות שונות. מיועד לשימוש יום.
ארומהריח עמוק ועוצמתי, ארומה של אדמה טרייה ותבלינים משובחים, עם נגיעות של אגוז מוסקט וארל גריי.
טרפנים דומיננטיים

אייקון בטא קאריופילןבטא קאריופילן β-Caryophyllenee ארומה של פלפל, פיקנטי, עץ, ציפורן. מפיג מתחים, מטפל בכאב, חרדה ודיכאון
אייקון לימונןלימונן Limonene ארומה של פירות הדר. מרומם מצב רוח, מפיג מתחים, מטפל בחרדה ודיכאון, מטפל בדלקות
אייקון לינלוללינלול Linalool ארומה של פרחים ולוונדר. מרומם מצב רוח, מסייע בחרדה, דיכאון, נדודי שינה, כאבים ודלקות
אייקון הומולןהומולן Humulene ארומה של חיטה, עץ, אדמה. ידוע כמדכא תיאבון, נוגד דלקות, אנטי בקטריאלי, עשוי לסייע עם כאבים
תחושות פוטנציאליותמשרה שלווה ורוגע, מרומם את מצב הרוח, מעורר ומגביר יצירתיות
עשוי לסייע עםשיפור בתפיסה קוגניטיבית, הקלה משמעותית בכאבים, מסייע נגד חרדו, PTSD, אונקולוגיה, בעיות עיכול
גרף סאטיבה
תכלת שיח

זכרו להתחיל לאט לאט ובמינון נמוך, כל זן של קנאביס רפואי מתקשר באופן שונה עם גופך

סרטון תכלת 24%
תכלת שיח
כפתור איתור בבתי מרקחת

כבר ניסיתם את הזן? מה אתם חשבתם?

כפתור דרגו את הזן

על המגדל

שיח Seach

לוגו שיח

שיח מדיקל גרופ, מחלוצות הקנאביס הרפואי בישראל ובעולם ומובילה עולמית בחדשנות בתחום הקנאביס הרפואי משנת 2008. החברה הוקמה על ידי משפחת שריד, דור שלישי של חקלאים, אשר נחשפו דרך מחלת אביהם להשפעות החיובית של צמח הקנאביס על מגוון מחלות. 

כאנביס – פלטפורמה דיגיטלית לאיתור והזמנה באיסוף עצמי או משלוח של קנאביס רפואי מכל בתי המרקחת המורשים לנפק קאנביס על פי משרד הבריאות. כאנביס מאפשרת הנגשת מידע, ממשק ידידותי ונוח למטופל, כמו כן אפשרות לחיפוש מלאי קנאביס רפואי מכל בתי מרקחת בארץ, עם כל התוצאות במקום אחד, כולל: השוואות מחירים של קנאביס רפואי בין בתי המרקחת השונים, חיפוש אצווה, ובנוסף אזור של מבצעים והנחות של כל הזנים הקיימים במלאיי בתי המרקחת בשוק הקנאביס הרפואי ובישראל בכלל בכל רגע נתון. כאנביס החלה כמאגר מידע של קנאביס רפואי וכיום היא הפלטפורמה הטכנולוגית המובילה להזמנה ואיתור של קנאביס רפואי בישראל המשרתתת אלפי מטופלים ועשרות בתי מרקחת המנפקים ומשנעים קנאביס רפואי ברחבי ישראל. 

🍀מוזמנים לאתר שלנו www.cannbis.co.il לחיפוש זנים, הזמנות, איסוף עצמי ומשלוחים

🍀בנוסף מוזמנים להירשם לניוזלטר שלנו ולהישאר תמיד מעודכנים בחדשות האחרונות

לוגו כאנביס

זנים

חיפוש זנים

כאנביס

מאמרי כאנביס

מאמרי קנאביס

מטופלי קנאביס רפואי

סיפורי כאנביס

סקאנק

סקירת זן

קנאביס רפואי


כתבות נוספות

עדכוני קנאביס רפואי תפרחות ושמני קנאביס רפואי, סיכום השבוע שהיה

עדכוני קנאביס רפואי תפרחות ושמני קנאביס רפואי, סיכום השבוע שהיה 26.1.23

דירוג זניםחיפוש זנים

מנגישים למטופלי הקנאביס הרפואי בישראל את כל עדכוני הזנים במלאיי בתי המרקחת מהשבוע שחלף. זנים בקרוב במלאי טיקי רייןTiki RainT20/C424%גידול אינדור קנדי, Wagnersיבוא חברת IMCלהתראה אוטומטית כשהזן יגיע לבתי המרקחת…

סקירת זן קנאביס רפואי טיקי ריין – סאטיבה קנדית חדשה מבית Wagners

🍀 סקירת זן קנאביס רפואי טיקי ריין – זן קנדי חדש בגידול אינדור מבית Wagners

סקירת זןתפרחות

טיקי ריין Tiki Rain תפרחת קנאביס רפואי עתירת THC מסוג סאטיבה בקטגוריית T20/C4, גידול אינדור קנדי של המותג Wagners, יבוא של חברת IMC, בקרוב בבתי המרקחת השונים ברחבי הארץ. טיקי…

כל הזכויות שמורות כאנביס 2024 ©

|

אודות כאנביס

אתר כאנביס מרכז מלאי קנאביס רפואי מכל בתי המרקחת בארץ ומציע שירותי איתור מלאי, הזמנת קנאביס רפואי, משלוחים ואיסוף עצמי, התראות על זמינות מלאי קנאביס בבתי מרקחת ועוד.

האתר פותח על ידי מטופלים עבור מטופלים ומייצג תמונה עדכנית 24/7 של מלאי הקנאביס הרפואי בארץ. בפלטפורמה תמצאו בתי מרקחת פרטיים כגון אורנים פארם בירושליים, ובית המרקחת גבעול בתל אביב; בתי מרקחת מרשת ש.ר.מ. כגון הנגב בבאר שבע וישראל ביהוד; וכמובן סניפי סופר פארם כמו גדרה, רמת ישי, גן יבנה ורבים נוספים המורשים לנפק קנאביס רפואי.

מעבר לקטלוג הנרחב, האתר עוזר לאתר זנים במחירים מוזלים, לחפש זני קנאביס בקטגוריות השונות (T20/C4, T15/C3 ועוד), לחתוך לפי סוג זן (סאטיבה, אינדיקה או היברידי), להשוות מחירים ואחוזי אצווה, לתת משוב וחוות דעת, ומרכז מידע רב על שוק הקנאביס הרפואי בארץ ובעולם.