בלוג

לוגו כאנביס

כָּאנְבִּיס

כתבות, סקירות, חוות דעת ועוד

האם קנאביס רפואי יכול לסייע עם נדודי שינה? מחקרים וזני קוש הגורמים לנמנום

האם קנאביס רפואי יכול לסייע עם נדודי שינה? מחקרים וזני קוש הגורמים לנמנום

האם קנאביס רפואי יכול לסייע עם נדודי שינה? מחקרים וזני קוש הגורמים לנמנום

מאמריםסקירת זן

ישנה סיבה לכך שיותר אנשים הסובלים מנדודי שינה פונים לקנאביס רפואי. אנחנו מתהפכים, סופרים כבשים ומנהלים משא ומתן עם עצמנו. נדודי שינה הם יסורים מתמשכים, אבל כעת, כשהסטיגמה על קנאביס לאט לאט מתפיידת, יותר אנשים מחפשים את תכונות ההרגעה הטיפוליות שלו והיכולת לסייע בשינה.

נדודי שינה אקוטיים, שבדרך כלל נמשכים רק לילה או שניים, קורים כמעט לכולנו. זה בדרך כלל מופעל על ידי אירוע חיצוני מלחיץ או מתוח. אבל נדודי שינה כרוניים, באופן קבוע של שלושה לילות חסרי מנוחה או יותר בשבוע במהלך החודש, משפיעים על מיליארד אנשים ברחבי העולם.

אינסומניה, נדודי שינה
אינסומניה, נדודי שינה

מעניין לציין שנדודי שינה משפיעים על נשים בשיעור כפול מגברים, וזה לא משתפר עם הגיל. מחצית מכלל הגיל השלישי מושפעים באופן קבוע מנדודי שינה. מעבר לתחושת ישנוניות ועצבנות ביום שלמחרת, נדודי שינה כרוניים קשורים לכמה בעיות בריאותיות חמורות ארוכות טווח כמו מחלות לב וכלי דם, סוכרת והשמנה.

אז מה גורם לנדודי שינה ובאילו דרכים עשוי קנאביס להיות אלטרנטיבה בריאה יותר לכדורי שינה? לסובלים מנדודי שינה יכולים להיות נדודי שינה ראשוניים או משניים.

  • נדודי שינה ראשוניים הם מצב עצמאי – הוא לא נגרם ממצב בריאותי אחר.
  • נדודי שינה משניים קשורים למצב בריאותי משני (לדוגמה, דיכאון, כאב, אלכוהול או תרופות מרשם).

הגורם מספר אחת לנדודי שינה, או אינסומניה, הוא מתח. אמנם איננו יכולים לשלוט בכל גורם חיצוני מלחיץ בחיינו, אך ישנן דרכים בריאות להתמודד עם הלחץ. ד”ר רחנה פאטל, רופאה מטפלת בקנאביס רפואי מקליפורניה, שהתמודדה באופן אישי עם שנים של נדודי שינה, מציינת: “כל מה שתוכלו לעשות כדי להפחית את הלחץ יעזור לכם לישון טוב יותר. צאו לריצה. לשחות. תאכלו טוב יותר. עשו תרגילי הרפיה או מדיטציה. גם אם אתם עדיין צריכים עזר שינה כמו קנאביס, שינויים באורח החיים ישפרו את הבריאות הכללית.” 

מה גורם לאינסומניה?

מחקרים המעידים כי קנאביס עשוי לסייע בשינה

קנאביס כעזר שינה
קנאביס כעזר שינה

זני קוש Kush לשינה

קוש (Kush) הוא אחד מכמה זני אבני בניין ששימשו לגידול משפחה שלמה של זנים והכלאות של קנאביס. מתוארים בדרך כלל כאינדיקה דומיננטיים עם השפעות מרגיעות ומרדימות, זני קוש ידועים בחוזקם ואנשים רבים צורכים בהם בדר”כ כדי להירגע, להרפות ולישון. 

ההשפעות הן בדרך כלל כבדות, מרגיעות ומרדימות ואף מעלות חיוך על המטופל הדבוק לספה. התבוננות פנימית או מחשבות עמוקות הם אפקטים נפוצים נוספים של קוש. השפעות מנטליות אלו מהוות בסיס חזק עבור קוש כזן מדיטטיבי

כמובן כי תכונות אלו יכולות להשתנות מקוש לקוש. אופן גידולו של הזן והביטוי הגנטי הייחודי שלו (המכונה “פנוטיפ“) משפיעים באופן טבעי על תכונות הזן.

קנאביס רפואי לנדודי שינה
קנאביס רפואי לנדודי שינה

כמה דוגמאות לזני קוש העשויים לסייע בשינה

הינדו קוש Hindu Kush

זן המקור קוש או הינדו קוש הוא אינדיקה טהור המקבל את שמו מרכס ההרים כוש באורך 500 קילומטרים המשתרע מאפגניסטן לצפון פקיסטן ולתוך טג’יקיסטן. זן ההינדו קוש ידוע בהשפעותיו המרגיעות והמשככות בצורה עמוקה. מסיבה זו, הוא הפך לזן פופולרי ביותר בקרב מטופלי קנאביס רפואי. לזן הינדו קוש יש ציפוי כבד של טריכומות ומתהדר בתכולת THC של בין 14-20%. כאשר ההשפעות הפיזיות שלו מתחילות, הצרכנים הופכים בדרך כלל לאיטיים וסגורים. אופי ההשפעות של הינדו קוש הופך את הזן הזה למתאים לשימוש בערב ובלילה בלבד. הינדו קוש הוליד כמה צאצאים מפורסמים ואיכותיים של קוש, זנים כמו אוג’י קוש OG Kush ומאסטר קוש Master Kush.

הינדו קוש Hindu Kush
הינדו קוש Hindu Kush

או ג’י קוש OG Kush

המגזין היי טיימס High Times דירג את או ג’י קוש כזן מספר 1 שלה בכל הזמנים, ואין שבח גבוה יותר. למרות שמקורותיו הם תעלומה, זה כנראה הכלאה בין הזן כמדוג Chemdawg לזן הינדו קוש Hindu Kush. זהו זן דומיננטי באינדיקה (75%), עם תכולת THC של בין 18.5% ל-27%. OG Kush מציע חווית הרגעה יחד עם קצת אופוריה, מה שהופך אותו לזן לילה יוצא דופן. לזן זה יש פרופיל טרפנים מורכב, וניחוח יוצא דופן, שהוא תערובת של סקאנק, דיזל ותבלינים. הרבה זנים ופנוטיפים מפורסמים יצאו מגנטיקת האוג’י קוש כמו גירל סקאוט קוקיז GSC, באבא קוש Bubba Kush, הד בנד Headband ורבים אחרים. 

או ג'י קוש OG Kush
או ג’י קוש OG Kush

באבא קוש Bubba Kush

באבא קוש קיים כבר יותר מ-20 שנה והוא דומיננטי מאוד באינדיקה (80%). זן ה-Bubba נקרא על שמו של מאט “Bubba” ברגר ונאמר שהוא פנוטיפ של הזן הידוע נורת’רן לייטס Northern Lights. תכולת ה-THC של Bubba Kush נעה בין 15-22% והוא ידוע בהשפעות הרגעה חזקות להפליא. מטופלי קנאביס רפואי אומרים שבאבא קוש יכול לעזור להילחם במתח וחרדה. כמו כן, לבאבא קוש יש השפעות חזקות ומרדימות. זו הסיבה שהזן הזה כל כך פופולרי בקרב צרכני תרופות הסובלים מנדודי שינה.

באבא קוש Bubba Kush
באבא קוש Bubba Kush

זני קוש כחול לבן

גם בישראל ישנם זני קוש כחול-לבן, כמו הזן הוותיק בלאק Black, תפרחת קנאביס רפואי מסוג אינדיקה בקטגוריית T20/C4 שמקורו הגנטי בזן המקור קוש ואוג’י קוש OG Kush, והזן הולנדי De Dutch, גם הוא מסוג אינדיקה בקטגוריית T20/C4 שמקורו הגנטי בזנים באבא קוש Bubba Kush וקנדי קוש Kandy Kush, שניהם נמצאים במלאי בתי המרקחת ברחבי הארץ. 

בלאקהולנדי

זן קנאביס רפואי בלאק

בלאק Black תפרחת קנאביס רפואי מסוג אינדיקה עתירת THC בקטגוריית T20/C4 של חברת שיח הישראלית. בלאק הינו אינדיקה קלאסית, הידוע כמרגיע וכבעל השפעה משמעותית בהקלה על כאבים עזים. הזן מסייע לאלפי מטופלים בארץ מאז 2011.

תפרחת בלאק
אריזה בלאק

לחצו כאן לסרטון פתיחת שקית של בלאק

כפתור איתור בבתי מרקחת

כבר ניסיתם את הזן? מה אתם חשבתם?

כפתור דרגו את הזן
תפרחות בלאק
תפרחות בלאק
בלאקBlack
Pngאינדיקה
קטגוריהT20/C4
אצווה18%
גידולישראלי, שיח
מחיר מומלץ249 ש”ח **כעת במבצע 199 ש”ח**
גנטיקה OG Kush X Landrace Kush
תיאורבלאק Black תפרחת קנאביס רפואי מסוג אינדיקה עתירת THC בקטגוריית T20/C4 של חברת שיח הישראלית. בלאק הינו אינדיקה קלאסית, הידוע כמרגיע וכבעל השפעה משמעותית בהקלה על כאבים עזים. הזן מסייע לאלפי מטופלים בארץ מאז 2011. התפרחת של הבלאק הם פרחים פרימיום קשים ודחוסים בעלי ארומה לימונית עם נגיעות אורן ומנטה.
ארומהארומה לימונית עם נגיעות אורן ומנטה
טרפנים דומיננטיים
פינן אלפא פינן α-Pinene ארומה של עץ אורן. מצב רוח מרומם, מסייע לזיכרון, טיפול באסטמה, כאב, דלקות, אולקוס, חרדה
מירסין Myrcene ארומה של הל, ציפורן ואדמה. משכך כאבים, מרגיע, נוגד חמצון, מטפל בנדודי שינה ודלקות
אייקון טרפינולןאלפא טרפינולן α-Terpineol ארומה של עשבי מרפא, עץ אורן, פרחים. נוגד חמצון, אנטי בקטריאלי, אנטי פטרייתי, מסייע עם נדודי שינה והרגעה
תחושות פוטנציאליותמרגיע ומרומם את מצב הרוח
עשוי לסייע עםעשוי לסייע עם כאבים, מיגרנות, שינה רציפה ובחילות
אינדיקה

לבלאק מקור גנטי מלא בזן הקוש הידוע בהשפעותיו המרגיעות וגם מרדימות המגיע מזן המקור קוש Kush והזן הקלאסי או ג’י קוש OG Kush.

בלאק
תפרחות בלאק
תפרחות בלאק

הזן Black נמצא כמסייע להתמודדות עם מיגרנות וכאב ראש מצררי, בסקר רפואי שבוצע ע”י הטכניון. בנוסף הזן בלאק מביא רגיעה גופנית משמעותית והתרוממות רוח, ועשוי לסייע עם מצבים כגון בעיות שינה, פוסט טראומה, בעיות אורטופדיות, מיגרנות וגסטרו.

בלאק Black
בלאק Black

התפרחת של בלאק הם פרחים פרימיום קשים ודחוסים בעלי ארומה לימונית עם נגיעות אורן ומנטה. הטרפן המרכזי בבלאק הוא אלפא טרפינאול α-Terpineol הידוע כבעל תכונות להפגת מתח וחרדה, הפגת כאבי שרירים, הפחתת לחץ דם ויכולת מופלאה לסייע באופן טבעי לסובלים מסיוטים ובעיות שינה.

צפו בסרטון פתיחת שקית של בלאק

וימאו בלאק

חוות דעת על הזן בלאק מאתר כאנביס

חוות דעת על בלאק באתר כאנביס
כפתור איתור בבתי מרקחת

כבר ניסיתם את הזן? מה אתם חשבתם?

כפתור דרגו את הזן

זכרו להתחיל לאט לאט ובמינון נמוך, כל זן של קנאביס רפואי מתקשר באופן שונה עם גופך

תפרחות בלאק
תפרחות בלאק

זן קנאביס רפואי הולנדי

הולנדי De Dutch תפרחת קנאביס רפואי מסוג אינדיקה עתיר THC במינון T20/C4, גידול ישראלי של חברת שיח. המקור הגנטי של ההולנדי מגיע מהזנים קנדי קוש (Kandy Kush) ובאבא קוש (Bubba Kush). להולנדי פרחים בגוון ירוק בהיר המכוסים טריכומות נוצצות עם ארומה פירותית וטעמי תבלינים מעושנים. ע”פ חוות דעת מטופלים הזן מעניק תחושה של “עישון כמו באמסטרדם של פעם”, מביא את המטופל לרמה אופורית שמרחיקה את תחושות הכאב ומשרה שלווה ברמה הגופנית, הזן מורגש מאוד חזק בגוף, ומצטיין בהשפעה ארוכת טווח ועוצמתית.

אריזה הולנדי
תפרחת הולנדי
כפתור איתור בבתי מרקחת

כבר ניסיתם את הזן? מה אתם חשבתם?

כפתור דרגו את הזן
הולנדי De Dutch
הולנדי De Dutch
הולנדיDe Dutch
אייקון אינדיקהאינדיקה
קטגוריהT20/C4
אצווה23.1%, 21.1%
גידולגידול ישראלי
מחיר מומלץ289 ש”ח
גנטיקהKandy Kush X Bubba Kush
תיאורתפרחת הולנדי De Dutch קנאביס רפואי עשיר ב-THC בקטגוריית T20/C4 מסוג אינדיקה, גידול ישראלי של חברת שיח. המקור הגנטי של ההולנדי מגיע מהזנים קנדי קוש (Kandy Kush) ובאבא קוש (Bubba Kush). להולנדי פרחים בגוון ירוק בהיר המכוסים טריכומות נוצצות עם ארומה פירותית וטעמי תבלינים מעושנים. ע”פ חוות דעת מטופלים הזן מעניק תחושה של “עישון כמו באמסטרדם של פעם”, מביא את המטופל לרמה אופורית שמרחיקה את תחושות הכאב ומשרה שלווה ברמה הגופנית, הזן מורגש מאוד חזק בגוף, ומצטיין בהשפעה ארוכת טווח ועוצמתית.
ארומהארומה פירותית עם טעמי תבלינים מעושנים
טרפנים דומיננטיים

אייקון לימונןלימונן Limonene ארומה של פירות הדר. מרומם מצב רוח, מפיג מתחים, מטפל בחרדה ודיכאון, מטפל בדלקות
אייקון בטא קאריופילןבטא קאריופילן β-Caryophyllenee ארומה של פלפל, פיקנטי, עץ, ציפורן. מפיג מתחים, מטפל בכאב, חרדה ודיכאון
אייקון טרפינולןטרפינולן Terpinolene ארומה של עשבי מרפא, עץ אורן, פרחים. נוגד חמצון, אנטי בקטריאלי, אנטי פטרייתי
תחושות פוטנציאליותאופוריה, רוגע, מורגש מאוד בגוף, מאזור הכתפיים ומטה, מעודד תיאבון
עשוי לסייע עםמתח נפשי, כאבים, דיכאון ומצבי רוח, נדודי שינה, PTSD
גרף אינדיקה
תפרחת הולנדי שיח
תפרחת הולנדי שיח
הולנדי שיח
הולנדי שיח

זכרו להתחיל לאט לאט ובמינון נמוך, כל זן של קנאביס רפואי מתקשר באופן שונה עם גופך

כפתור איתור בבתי מרקחת

כבר ניסיתם את הזן? מה אתם חשבתם?

כפתור דרגו את הזן

כאנביס – פלטפורמה דיגיטלית לאיתור והזמנה באיסוף עצמי או משלוח של קנאביס רפואי מכל בתי המרקחת המורשים לנפק קאנביס על פי משרד הבריאות. כאנביס מאפשרת הנגשת מידע, ממשק ידידותי ונוח למטופל, כמו כן אפשרות לחיפוש מלאי קנאביס רפואי מכל בתי מרקחת בארץ, עם כל התוצאות במקום אחד, כולל: השוואות מחירים של קנאביס רפואי בין בתי המרקחת השונים, חיפוש אצווה, ובנוסף אזור של מבצעים והנחות של כל הזנים הקיימים במלאיי בתי המרקחת בשוק הקנאביס הרפואי ובישראל בכלל בכל רגע נתון. כאנביס החלה כמאגר מידע של קנאביס רפואי וכיום היא הפלטפורמה הטכנולוגית המובילה להזמנה ואיתור של קנאביס רפואי בישראל המשרתתת אלפי מטופלים ועשרות בתי מרקחת המנפקים ומשנעים קנאביס רפואי ברחבי ישראל. 

🍀מוזמנים לאתר שלנו www.cannbis.co.il לחיפוש זנים, הזמנות, איסוף עצמי ומשלוחים

🍀בנוסף מוזמנים להירשם לניוזלטר שלנו ולהישאר תמיד מעודכנים בחדשות האחרונות

לוגו כאנביס

בלאק

הולנדי

התוויות

כאנביס

מאמרי כאנביס

מאמרי קנאביס

מאמרים

מטופלי קנאביס רפואי

נדודי שינה

סקירת זן


כתבות נוספות

טרפנים 101#: הכל על הטרפן טרפינאול Terpineol

טרפנים 101#: הכל על הטרפן טרפינאול Terpineol

מאמריםקנאביס 101

צמח הקנאביס הוא אוצר של חומרים פעילים כמו קנבינואידים וטרפנים הפועלים יחד בסינרגיה ותורמים לניחוחות, הארומות וההשפעות של כל זן. הטרפן טרפינאול ממלא תפקיד חשוב והינו טרפן מורכב אשר אינו…

צרכנים חכמים: מבצעים והנחות של זני קנאביס רפואי במלאי בתי המרקחת 17.5.22

צרכנים חכמים: מבצעים והנחות של זני קנאביס רפואי במלאי בתי המרקחת 17.5.22

חיפוש זניםצרכנים חכמים

מבצעים והנחות של זני קנאביס רפואי בקטגוריית T20/C4, זנים עד 149 ₪ עכשיו בבתי המרקחת השונים הולנדס הופ ב-50 ₪אצווה 18%גידול ישראלי, טוגדרבבית המרקחת עוזיאל קוש דן ב-99 ₪אצווה 19%גידול…

כל הזכויות שמורות כאנביס 2022 ©

|

אודות כאנביס

אתר כאנביס מרכז מלאי קנאביס רפואי מכל בתי המרקחת בארץ ומציע שירותי איתור מלאי, הזמנת קנאביס רפואי, משלוחים ואיסוף עצמי, התראות על זמינות מלאי קנאביס בבתי מרקחת ועוד.

האתר פותח על ידי מטופלים עבור מטופלים ומייצג תמונה עדכנית 24/7 של מלאי הקנאביס הרפואי בארץ. בפלטפורמה תמצאו בתי מרקחת פרטיים כגון אורנים פארם בירושליים, ובית המרקחת גבעול בתל אביב; בתי מרקחת מרשת ש.ר.מ. כגון הנגב בבאר שבע וישראל ביהוד; וכמובן סניפי סופר פארם כמו גדרה, רמת ישי, גן יבנה ורבים נוספים המורשים לנפק קנאביס רפואי.

מעבר לקטלוג הנרחב, האתר עוזר לאתר זנים במחירים מוזלים, לחפש זני קנאביס בקטגוריות השונות (T20/C4, T15/C3 ועוד), לחתוך לפי סוג זן (סאטיבה, אינדיקה או היברידי), להשוות מחירים ואחוזי אצווה, לתת משוב וחוות דעת, ומרכז מידע רב על שוק הקנאביס הרפואי בארץ ובעולם.