בלוג

לוגו כאנביס

כָּאנְבִּיס

כתבות, סקירות, חוות דעת ועוד

בלוג

לוגו כאנביס

כָּאנְבִּיס

כתבות, סקירות, חוות דעת ועוד

קנבינואידים ללא קנאביס

קנבינואידים ללא קנאביס

קנבינואידים ללא קנאביס

מאמריםקנאביס 101

בעוד שקנאביס נותר בלתי חוקי באזורים מסוימים בעולם, פיטוקנבינואידים (קנבינואידים המצויים בצמחים שונים מלבד קנאביס), אנדוקנבינואידים וצמחים המדמים את השפעות הקנאביס נמכרים וגדלים באופן חוקי מסביבנו. ישנם מגוון של תבלינים, עשבי תיבול, צמחים וירקות בעלי השפעות המחקות את השפעות הקנאביס (cannabimimetic):

תבלינים: קינמון, ציפורן, אורגנו ופלפל שחור. בטא קריופילן (β-Caryophyllenee) הוא אחד הטרפנים הנפוצים ביותר בקנאביס המפעיל את קולטן CB2 במע’ האנדוקנבינואידית. עם זאת, הוא לא נמצא רק בקנאביס. בטא קריופילן נפוץ גם בכל רחבי ממלכת הצמחים ונמצא בשמנים אתריים רבים. הפעלת קולטן CB2 ידועה בדרך כלל לטיפול בדלקת, כאב והפרעות במצב הרוח – יתרונות הקשורים גם לתבלינים אלה.

עשבי תיבול: אכינצאה ורו. כמו קנאביס, גם עשבי תיבול אחרים מפעילים את קולטני CB2. אכינצאה ורו זוהו כשני עשבי תיבול טבעיים שגדלים בשפע ומהווים אגוניסטים (נקשרים לקולטנים) משמעותיים. אכינצאה (Echinacea) הוא תוסף ללא מרשם, אשר מונע הצטננות ומקל על מחלות נשימה שונות. האנדוקנבינואידים הנמצאים באכינצאה נקשרים לקולטן CB2 וכמו הקנבינואידים THC ו-CBD, הם דוחים דלקות שונות. לרו (Rue), עשב נפוץ עם ריח חזק המגיע מהבלקן, יש תרכובת בשם רוטמרין (Rutamarin) לו קירבה חזקה לקולטן CB2. רוטמרין ידוע בהשפעות הרגעה והשפעות אנטי-ויראליות, אם כי הוא רעיל במינונים גדולים.

צמחים: הליקריסיום וטחבי כבד. האנדוקנבינואיד CBG נמצא גם בשמן אתרי ארומטי של הליקריסיום (Helichrysum) המווסת את מצב הרוח. טחבי כבד (Liverworts) הוא צמח נפוץ בניו זילנד שזוהה כאחד הצמחים הבודדים שמכיל קנבינואיד הנקשרים לקולטן ה-CB1.

ירקות: ברוקולי, קייל ונבטים. על פי מחקרים, דווח כי ירקות אלו מורידים את הסיכון לסרטן ו מאטים את תפקוד בלוטת התריס. אותה מולקולה תזונתית נוגדת סרטן שנמצאה גם בירקות וגם בקנאביס זוהתה כאגוניסט לקולטן CB2 המפעיל השפעות אנטי דלקתיות.

🍀מוזמנים לאתר שלנו www.cannbis.co.il לחיפוש זנים, הזמנות, איסוף עצמי ומשלוחים

🍀בנוסף מוזמנים להירשם לניוזלטר שלנו ולהישאר תמיד מעודכנים בחדשות האחרונות

לוגו כאנביס

התוויות

טרפנים

כאנביס

מאמרי כאנביס

מטופלי קנאביס רפואי

קנאביס 101

קנאביס רפואי

קנבינואידים


כתבות נוספות

עדכוני קנאביס רפואי תפרחות ושמני קנאביס רפואי, סיכום השבוע שהיה

עדכוני קנאביס רפואי תפרחות ושמני קנאביס רפואי, סיכום השבוע שהיה 26.1.23

דירוג זניםחיפוש זנים

מנגישים למטופלי הקנאביס הרפואי בישראל את כל עדכוני הזנים במלאיי בתי המרקחת מהשבוע שחלף. זנים בקרוב במלאי טיקי רייןTiki RainT20/C424%גידול אינדור קנדי, Wagnersיבוא חברת IMCלהתראה אוטומטית כשהזן יגיע לבתי המרקחת…

סקירת זן קנאביס רפואי טיקי ריין – סאטיבה קנדית חדשה מבית Wagners

🍀 סקירת זן קנאביס רפואי טיקי ריין – זן קנדי חדש בגידול אינדור מבית Wagners

סקירת זןתפרחות

טיקי ריין Tiki Rain תפרחת קנאביס רפואי עתירת THC מסוג סאטיבה בקטגוריית T20/C4, גידול אינדור קנדי של המותג Wagners, יבוא של חברת IMC, בקרוב בבתי המרקחת השונים ברחבי הארץ. טיקי…

כל הזכויות שמורות כאנביס 2024 ©

|

אודות כאנביס

אתר כאנביס מרכז מלאי קנאביס רפואי מכל בתי המרקחת בארץ ומציע שירותי איתור מלאי, הזמנת קנאביס רפואי, משלוחים ואיסוף עצמי, התראות על זמינות מלאי קנאביס בבתי מרקחת ועוד.

האתר פותח על ידי מטופלים עבור מטופלים ומייצג תמונה עדכנית 24/7 של מלאי הקנאביס הרפואי בארץ. בפלטפורמה תמצאו בתי מרקחת פרטיים כגון אורנים פארם בירושליים, ובית המרקחת גבעול בתל אביב; בתי מרקחת מרשת ש.ר.מ. כגון הנגב בבאר שבע וישראל ביהוד; וכמובן סניפי סופר פארם כמו גדרה, רמת ישי, גן יבנה ורבים נוספים המורשים לנפק קנאביס רפואי.

מעבר לקטלוג הנרחב, האתר עוזר לאתר זנים במחירים מוזלים, לחפש זני קנאביס בקטגוריות השונות (T20/C4, T15/C3 ועוד), לחתוך לפי סוג זן (סאטיבה, אינדיקה או היברידי), להשוות מחירים ואחוזי אצווה, לתת משוב וחוות דעת, ומרכז מידע רב על שוק הקנאביס הרפואי בארץ ובעולם.