בלוג

לוגו כאנביס

כָּאנְבִּיס

כתבות, סקירות, חוות דעת ועוד

בלוג

לוגו כאנביס

כָּאנְבִּיס

כתבות, סקירות, חוות דעת ועוד

תסמונת טורט וקנאביס רפואי

תסמונת טורט וקנאביס רפואי

תסמונת טורט וקנאביס רפואי

התוויותקנאביס 101

תסמונת טורט (TS) היא הפרעה נוירו-פסיכיאטרית תורשתית שיש לה תחלואה נלווית גבוהה עם הפרעות נוירו-פסיכיאטריות אחרות, כולל הפרעה טורדנית-כפייתית (OCD), הפרעת קשב וריכוז (ADHD) והתקפי זעם.

הסימפטומים של טורט יכולים לכלול טיקים “פשוטים”, כגון רטינות או מצמוץ, או מורכבים יותר, כמו קפיצה, סיבוב, חזרה על דיבורם של אנשים אחרים או אמירה חוזרת ונשנית של ביטוי מסוים. הטיק המזוהה ביותר עם טורט הוא קופרולליה (Coprolalia), טיק ווקאלי הכולל ביטוי גס או לא הולם, אם כי זה קורה רק בקרב 10-15 אחוז מאלה עם התנאים המציגים טיקים קוליים מורכבים.

אנשי מקצוע רבים בתחום הרפואה מאמינים כי טורט קשור לתפקוד לקוי של מערכת האנדוקנבינואידים במוח, מה שהופך את הקנאביס הרפואי לאחת הדרכים הישירות ביותר לטיפול בתסמינים. תיאוריה זו מתחזקת על ידי עדויות קליניות המצביעות על כך שטיפולים מבוססי קנאביס מפחיתים את התסמינים מבלי להשפיע לרעה על הקוגניציה של המטופל. מחקר שפורסם על ידי כתב העת Journal of Neuropsychiatry and Neurosciences Clinical ציין השפעה טיפולית משמעותית של הקנבינואיד THC הן על טיקים והן על תסמיני ה-OCD החלים על חולי תסמונת טורט.

עדיין לא ידוע מספיק על הקשר הטיפולי בין טורט לקנאביס רפואי, אך מחקרים מראים כי הוא יכול לשפר את חוויות החולים על ידי הפחתת תדירות הטיקים, דחפים מקדימים ותחלואה נלווית לאלו הסובלים מהמחלה.

🍀מוזמנים לאתר שלנו www.cannbis.co.il לחיפוש זנים, הזמנות, איסוף עצמי ומשלוחים

🍀בנוסף מוזמנים להירשם לניוזלטר שלנו ולהישאר תמיד מעודכנים בחדשות האחרונות

לוגו כאנביס

OCD

התוויות

טורט

כאנביס

מאמרי כאנביס

מחקרים

מטופלי קנאביס רפואי

קנאביס רפואי


כתבות נוספות

עדכוני קנאביס רפואי תפרחות ושמני קנאביס רפואי, סיכום השבוע שהיה

עדכוני קנאביס רפואי תפרחות ושמני קנאביס רפואי, סיכום השבוע שהיה 26.1.23

דירוג זניםחיפוש זנים

מנגישים למטופלי הקנאביס הרפואי בישראל את כל עדכוני הזנים במלאיי בתי המרקחת מהשבוע שחלף. זנים בקרוב במלאי טיקי רייןTiki RainT20/C424%גידול אינדור קנדי, Wagnersיבוא חברת IMCלהתראה אוטומטית כשהזן יגיע לבתי המרקחת…

סקירת זן קנאביס רפואי טיקי ריין – סאטיבה קנדית חדשה מבית Wagners

🍀 סקירת זן קנאביס רפואי טיקי ריין – זן קנדי חדש בגידול אינדור מבית Wagners

סקירת זןתפרחות

טיקי ריין Tiki Rain תפרחת קנאביס רפואי עתירת THC מסוג סאטיבה בקטגוריית T20/C4, גידול אינדור קנדי של המותג Wagners, יבוא של חברת IMC, בקרוב בבתי המרקחת השונים ברחבי הארץ. טיקי…

כל הזכויות שמורות כאנביס 2024 ©

|

אודות כאנביס

אתר כאנביס מרכז מלאי קנאביס רפואי מכל בתי המרקחת בארץ ומציע שירותי איתור מלאי, הזמנת קנאביס רפואי, משלוחים ואיסוף עצמי, התראות על זמינות מלאי קנאביס בבתי מרקחת ועוד.

האתר פותח על ידי מטופלים עבור מטופלים ומייצג תמונה עדכנית 24/7 של מלאי הקנאביס הרפואי בארץ. בפלטפורמה תמצאו בתי מרקחת פרטיים כגון אורנים פארם בירושליים, ובית המרקחת גבעול בתל אביב; בתי מרקחת מרשת ש.ר.מ. כגון הנגב בבאר שבע וישראל ביהוד; וכמובן סניפי סופר פארם כמו גדרה, רמת ישי, גן יבנה ורבים נוספים המורשים לנפק קנאביס רפואי.

מעבר לקטלוג הנרחב, האתר עוזר לאתר זנים במחירים מוזלים, לחפש זני קנאביס בקטגוריות השונות (T20/C4, T15/C3 ועוד), לחתוך לפי סוג זן (סאטיבה, אינדיקה או היברידי), להשוות מחירים ואחוזי אצווה, לתת משוב וחוות דעת, ומרכז מידע רב על שוק הקנאביס הרפואי בארץ ובעולם.