בלוג

לוגו כאנביס

כָּאנְבִּיס

כתבות, סקירות, חוות דעת ועוד

בלוג

לוגו כאנביס

כָּאנְבִּיס

כתבות, סקירות, חוות דעת ועוד

5 “עובדות” נפוצות ולא נכונות על קנאביס

5 "עובדות" נפוצות ולא נכונות על קנאביס

5 “עובדות” נפוצות ולא נכונות על קנאביס

כאנביסקנאביס 101

5 “עובדות” נפוצות ולא נכונות על קנאביס

1. קנאביס ממכר
אמנם תלות פסיכולוגית בקנאביס אפשרית, אך הסיכוי לפתח התמכרות אינו קרוב כמו חומרים ותרופות אחרות המבוקרים ע”י ארגוני הבריאות. גם כשמדובר בחומרים מקובלים יותר מבחינה חברתית, כמו טבק או אלכוהול, קנאביס הוכיח שהוא גורם פחות לבעיות תלותיות. לדוגמא, מחקר שנערך בארה”ב הראה כי 8.9% מצרכני הקנאביס פיתחו תלות, לעומת 22.7% מצרכני האלכוהול ו- 67.5% מצרכני הטבק.

2. קנאביס הוא סם מעבר
פוליטיקאים ואנשי אינטרס המתנגדים ללגליזציה של קנאביס משתמשים לעתים קרובות במונח “סם מעבר” (“Gateway Drug”) כדי לטעון כי שימוש בקנאביס מוביל לשימוש בחומרים קשים יותר. העובדות, לעומת זאת, אינן תומכות בטענה. נכון כי מתמכרים לסמים עשויים לומר שהם פנו תחילה לקנאביס, אך מרבית משתמשי הקנאביס אינם משתמשים בסופו של דבר בקוקאין, הרואין או חומרים אסורים אחרים. מה שלא מדברים עליו הרבה לעומת זאת, הוא התפקיד שקנאביס ממלא כ”תרופת יציאה” בסיוע להילחם במשבר האופיואידים על ידי מתן שיטה אחרת להקלה על כאב.

3. קנאביס הורג תאי מוח
במהלך המאה האחרונה, אינספור ניסיונות ביקשו להכפיש את היתרונות של הקנאביס ולהפיץ מידע מוטעה, כולל המיתוס ששימוש בו יהרוג את תאי המוח. מחקר מפברואר 2019 שבדק את מבנה המוח של מבוגרים שהשתמשו בקנאביס מדי שבוע לא מצא השפעה רחבה. “תוצאות אלו מצביעות על כך שלשימוש בקנאביס אין ככל הנראה השפעה נרחבת על נפח קליפת המוח הכללי על אנשים בוגרים”, נכתב במחקר.

4. אפשר למות ממנת יתר של קנאביס
השימוש בקנאביס הוכיח שהוא פחות מסכן חיים באופן משמעותי מאשר חומרים נפוצים אחרים. בממוצע 88,000 בני אדם בארה”ב מתים ממקרי מוות הקשורים לאלכוהול מדי שנה וסיגריות הורגות 480,000 איש נוספים, אך נתונים על מקרי מוות מקנאביס נעדרים באופן מוחלט מדו”ח המעקב השנתי לשנת 2018 על סיכונים ותוצאות הקשורות לתרופות מהמרכזים למחלות בקרה ומניעה. מתוך 63,632 מקרי המוות ממנת יתר של סמים המופיעים בדו”ח, 67% יוחסו לתרופות אופיואידים במרשם.

5. לקנאביס אין ערך מרפא אמיתי
השימוש הרפואי בקנאביס אולי נראה כחדש, אך הקנאביס הוכר על ערכו הטיפולי מאז שההרבליסט הסיני, הקיסר שן נונג, סיווג יותר מ-365 צמחי מרפא בשנת 2700 לפני הספירה. הוא תיעד את צמח הקנאביס כתרופה לכאבים, כאבים וזיהומים. לאורך ההיסטוריה של הקנאביס אפשר למצאו דוגמאות החל משנת 4000 לפני הספירה לאופן בו הצמח שימש לראשונה כחומר הרדמה באזור שנמצא כיום בצ’כיה; לתזונה ובטקסים של שבטי פזיריק במה שכיום סיביר; נוודים מוקדמים טיפחו את הצמח לטקסים; וזרעי קנאביס נמצאו באפר של הר הגעש פומפיי באיטליה.

🍀מוזמנים לאתר שלנו www.cannbis.co.il לחיפוש זנים, הזמנות, איסוף עצמי ומשלוחים

🍀בנוסף מוזמנים להירשם לניוזלטר שלנו ולהישאר תמיד מעודכנים בחדשות האחרונות

לוגו כאנביס

כאנביס

מאמרי כאנביס

מטופלי קנאביס רפואי

עובדות קנאביס

קנאביס 101

קנאביס רפואי


כתבות נוספות

עדכוני קנאביס רפואי תפרחות ושמני קנאביס רפואי, סיכום השבוע שהיה

עדכוני קנאביס רפואי תפרחות ושמני קנאביס רפואי, סיכום השבוע שהיה 26.1.23

דירוג זניםחיפוש זנים

מנגישים למטופלי הקנאביס הרפואי בישראל את כל עדכוני הזנים במלאיי בתי המרקחת מהשבוע שחלף. זנים בקרוב במלאי טיקי רייןTiki RainT20/C424%גידול אינדור קנדי, Wagnersיבוא חברת IMCלהתראה אוטומטית כשהזן יגיע לבתי המרקחת…

סקירת זן קנאביס רפואי טיקי ריין – סאטיבה קנדית חדשה מבית Wagners

🍀 סקירת זן קנאביס רפואי טיקי ריין – זן קנדי חדש בגידול אינדור מבית Wagners

סקירת זןתפרחות

טיקי ריין Tiki Rain תפרחת קנאביס רפואי עתירת THC מסוג סאטיבה בקטגוריית T20/C4, גידול אינדור קנדי של המותג Wagners, יבוא של חברת IMC, בקרוב בבתי המרקחת השונים ברחבי הארץ. טיקי…

כל הזכויות שמורות כאנביס 2024 ©

|

אודות כאנביס

אתר כאנביס מרכז מלאי קנאביס רפואי מכל בתי המרקחת בארץ ומציע שירותי איתור מלאי, הזמנת קנאביס רפואי, משלוחים ואיסוף עצמי, התראות על זמינות מלאי קנאביס בבתי מרקחת ועוד.

האתר פותח על ידי מטופלים עבור מטופלים ומייצג תמונה עדכנית 24/7 של מלאי הקנאביס הרפואי בארץ. בפלטפורמה תמצאו בתי מרקחת פרטיים כגון אורנים פארם בירושליים, ובית המרקחת גבעול בתל אביב; בתי מרקחת מרשת ש.ר.מ. כגון הנגב בבאר שבע וישראל ביהוד; וכמובן סניפי סופר פארם כמו גדרה, רמת ישי, גן יבנה ורבים נוספים המורשים לנפק קנאביס רפואי.

מעבר לקטלוג הנרחב, האתר עוזר לאתר זנים במחירים מוזלים, לחפש זני קנאביס בקטגוריות השונות (T20/C4, T15/C3 ועוד), לחתוך לפי סוג זן (סאטיבה, אינדיקה או היברידי), להשוות מחירים ואחוזי אצווה, לתת משוב וחוות דעת, ומרכז מידע רב על שוק הקנאביס הרפואי בארץ ובעולם.