בלוג

לוגו כאנביס

כָּאנְבִּיס

כתבות, סקירות, חוות דעת ועוד

בלוג

לוגו כאנביס

כָּאנְבִּיס

כתבות, סקירות, חוות דעת ועוד

היסטוריית הג’וינט: מהיכן מגיעה צורת הצריכה המודרנית והפופולרית ביותר?

היסטוריית הג'וינט: מהיכן מגיעה צורת הצריכה המודרנית והפופולרית ביותר?

היסטוריית הג’וינט: מהיכן מגיעה צורת הצריכה המודרנית והפופולרית ביותר?

מאמריםקנאביס 101

גליליות, מגולגלות, ג’וינטים, סיגריות קנאביס – כולם מתכוונים לאותו דבר – תפרחות קנאביס קצוצות בתוך נייר גלגול המוכנות לעישון. בעוד שבני האדם התחילו לצרוך קנאביס לפני אלפי שנים, באופן היסטורי עישנו אותו דרך מקטרת, נרגילה או צ’ילום (כלי חרס קרמי המשמש לעישון קנאביס בתצורת ג’אראס, מיצוי קנאביס הדומה לחשיש).

אופן נוסף לצריכת קנאביס בעולם המודרני הוא דרך הג’וינט הצנוע, אשר הצליח למצוא את דרכו ללב אינספור תרבויות ברחבי העולם. אך מאיפה הוא מגיע?

ג'וינטים, מגולגלות, גליליות
ג’וינטים, מגולגלות, גליליות

מאיפה מגיע הג’וינט?

השימוש המתועד הראשון בג’וינט היה במקסיקו. למרות שקנאביס שימש כתרופה במשך זמן רב, נראה כי הג’וינט שימש לראשונה למטרות פנאי. היה זה רוקח מאוניברסיטת גוודלחרה במקסיקו אשר הזכיר לראשונה כי פועלים ערבבו קנאביס עם טבק בסיגריות שלהם. למרות שזה כנראה התחיל הרבה קודם לכן, אופן צריכה זה החל לפחות ב-1856.

לא צריך לחפור עמוק מדי בספרי ההיסטוריה כדי לזהות את הקשרים התרבותיים שעדיין מתנוססים מהשורשים המקסיקנים של הקנאביס כמו המילה מריחואנה והשיר המפורסם 

לה קוקרצ’ה (La Cucaracha) המספר את סיפורו של ג’וק שאינו יכול לקום כי אין לו מריחואנה לעשן. 

ההיסטוריה של הג'וינט
ההיסטוריה של הג’וינט

למרות הקישור המקסיקני, התיעוד המוקדם ביותר של סיגריית קנאביס מסחרית ניתן למצוא בפרסום משנת 1870 בכתב העת רפואי The Boston Medical and Surgical Journal, סיגריות הקנאביס של חברת Grimault & Co הצרפתית היו משווקות כטיפול למחלות בדרכי הנשימה. הג’וינטים הללו הכילו תערובת של טבק, תמצית קנאביס ועלי בלדונה והופצו ברחבי העולם, ממפעל התרופות שלהם בפריז ועד למפיצים ובתי מרקחת בלמעלה משני תריסר מדינות, במשך כמעט מאה שנה. 

בתחילת המאה ה-20 זכה צמח הקנאביס לפופולריות רחבה יותר בקהילות שחורות ברחבי העולם. מוזיקאי ג’אז ובלוז העדיפו במיוחד קנאביס על פני אלכוהול, מכיוון שהוא הגביר את היצירתיות מבלי להשפיע על השליטה המוטורית שלהם. בשנות ה-20 וה-30 של המאה שעברה זכו סיגריות הקנאביס החדשות לכינויים רבים, במיוחד בארה”ב, חלקם נמצאים בשימוש עד היום כמו המילים ריפר (Reefer) ואיך לא, הג’וינט (joint). 

ההיסטוריה של 'סיגריות הג'אז'
ההיסטוריה של ‘סיגריות הג’אז’

לאיסור האלכוהול הארצות הברית ב-1920 היה קשר ישיר בשימוש הנרחב של קנאביס. המוזיקאים מניו אורלינס החלו להופיע ברחבי המדינה והביאו איתם את “סיגריות הג’אז” האייקוניות שלהם. הפופולריות של הצמח גדלה בזכות מעמדו החוקי ואנשים יכלו לגלגל ולעשן ברחובות.

לאחר סדרה של הגבלות מוגברות והפרופגנדה של ‘Reefer Madness‘ (הנציב האמריקאי של הלשכה הפדרלית לסמים, הארי אנסלינגר, אומר לציבור הרחב כי קנאביס הוא בעצם ‘סם השטן’ ש’הופך אנשים לחיות פרא’, למרות שיועציו המדעיים לא יכלו למצוא שום הוכחה חוקית לכך שקנאביס עלול להיות מסוכן), מתקבל ‘חוק מס המריחואנה‘ מתקבל ומטיל מס על כל מי שעוסק או מחזיק בקנאביס, ללא הבחנה בין המפ ומריחואנה. 

התקשורת התמקדה בג’וינטים במיוחד, כאשר עיתונים ואפילו ספרי לימוד מתקופה זו טוענים כי סיגריות קנאביס אלו משווקות במטרה לסמם ילדים ולהוציא אותם מדעתם

תעמולת Reefer Madness
תעמולת Reefer Madness

עלייתו של הג’וינט בעולם המודרני

שנות ה-60 וילדי הפרחים ייצגו שינוי משמעותי בגישה של אנשים כלפי סמכות ואנשים שגודלו להאמין בתעמולה של “Reefer Madness” הבינו שהם הולכו שולל. הם הבינו כי קנאביס לא היה צמח שדחף אנשים לטירוף, והוא גם לא יגרום לאדם לראות שדים או להוציא אותם מדעתם. בתקופה הזו, עישון ג’וינט ייצג כאקט של מחאה לא אלימה נגד מערכת שבורה והפגיש אנשים תחת דגל של שלום, אהבה ומהפכה תרבותית נגדית.

ההיפים מיהרו לפתח מגמות אופנה משלהם, כאשר אביזרים רבים נועדו במיוחד למעשני קנאביס, והעלה המפורסם של הצמח התחיל להופיע בכל מקום. יצרני ניירות גלגול מיהרו להרוויח כסף גם בשוק החדש הזה. חברות רבות יצרו סגנונות רחבים יותר של ניירות כדי להתאים לשוק ה”סטלנים”, שבאופן מסורתי גילגלו סיגריות עבות בהרבה ממשתמשי טבק, וחבילות ניירות הגלגול עוטרו בגרפיקות פסיכדליות וציטוטים בעד קנאביס. 

אופנת הקנאביס של ההיפים של שנות ה-60
אופנת הקנאביס של ההיפים של שנות ה-60

קנאביס הפך פופולרי מאוד ברחבי ארה”ב, וכתגובה לכך גם בעולם. חיילים בווייטנאם עישנו ג’וינטים בכמויות שלא היו ידועות בעבר, כאשר כמה מפקדים טענו ש-70%-80% מהחיילים שלהם ניסו זאת והפך למין סוד גלוי. 

הסופרים, האמנים והמוזיקאים של שנות ה-80 שמרו ופתחו את תרבות הקנאביס שהחלה בשנות ה-60 וכיום לכל תת-תרבות של אמנות ומוזיקה יש את האגדות והאייקונים שלהם שעישנו ג’וינטים בקצב מסחרר.

אומנות הגלגול
אומנות הגלגול

כיום, אניני קנאביס ברחבי העולם יכולים להתאים אישית את חווית הגלגול שלהם במידה שלא נראתה מעולם. הצרכנים יכולים לבחור מתוך מבחר עצום של זנים, לפנק את עצמם בניירות מיוחדים ואף לרכוש סוגים שונים של ג’וינטים מוכנים לעישון בלי כל הטרחה שבגלגול. הודות לאינטרנט, אנחנו גם מתחילים לראות גם אמנות מדהימה של מגלגלי ג’וינטים מקצועיים. 

כאנביס – פלטפורמה דיגיטלית לאיתור והזמנה באיסוף עצמי או משלוח של קנאביס רפואי מכל בתי המרקחת המורשים לנפק קאנביס על פי משרד הבריאות. כאנביס מאפשרת הנגשת מידע, ממשק ידידותי ונוח למטופל, כמו כן אפשרות לחיפוש מלאי קנאביס רפואי מכל בתי מרקחת בארץ, עם כל התוצאות במקום אחד, כולל: השוואות מחירים של קנאביס רפואי בין בתי המרקחת השונים, חיפוש אצווה, ובנוסף אזור של מבצעים והנחות של כל הזנים הקיימים במלאיי בתי המרקחת בשוק הקנאביס הרפואי ובישראל בכלל בכל רגע נתון. כאנביס החלה כמאגר מידע של קנאביס רפואי וכיום היא הפלטפורמה הטכנולוגית המובילה להזמנה ואיתור של קנאביס רפואי בישראל המשרתתת אלפי מטופלים ועשרות בתי מרקחת המנפקים ומשנעים קנאביס רפואי ברחבי ישראל. 

🍀מוזמנים לאתר שלנו www.cannbis.co.il לחיפוש זנים, הזמנות, איסוף עצמי ומשלוחים

🍀בנוסף מוזמנים להירשם לניוזלטר שלנו ולהישאר תמיד מעודכנים בחדשות האחרונות

לוגו כאנביס

ג'וינט

גליליות

היסטורית קנאביס

כאנביס

מאמרי כאנביס

מאמרי קנאביס

מטופלי קנאביס רפואי

קנאביס 101

קנאביס רפואי


כתבות נוספות

עדכוני קנאביס רפואי תפרחות ושמני קנאביס רפואי, סיכום השבוע שהיה

עדכוני קנאביס רפואי תפרחות ושמני קנאביס רפואי, סיכום השבוע שהיה 26.1.23

דירוג זניםחיפוש זנים

מנגישים למטופלי הקנאביס הרפואי בישראל את כל עדכוני הזנים במלאיי בתי המרקחת מהשבוע שחלף. זנים בקרוב במלאי טיקי רייןTiki RainT20/C424%גידול אינדור קנדי, Wagnersיבוא חברת IMCלהתראה אוטומטית כשהזן יגיע לבתי המרקחת…

סקירת זן קנאביס רפואי טיקי ריין – סאטיבה קנדית חדשה מבית Wagners

🍀 סקירת זן קנאביס רפואי טיקי ריין – זן קנדי חדש בגידול אינדור מבית Wagners

סקירת זןתפרחות

טיקי ריין Tiki Rain תפרחת קנאביס רפואי עתירת THC מסוג סאטיבה בקטגוריית T20/C4, גידול אינדור קנדי של המותג Wagners, יבוא של חברת IMC, בקרוב בבתי המרקחת השונים ברחבי הארץ. טיקי…

כל הזכויות שמורות כאנביס 2024 ©

|

אודות כאנביס

אתר כאנביס מרכז מלאי קנאביס רפואי מכל בתי המרקחת בארץ ומציע שירותי איתור מלאי, הזמנת קנאביס רפואי, משלוחים ואיסוף עצמי, התראות על זמינות מלאי קנאביס בבתי מרקחת ועוד.

האתר פותח על ידי מטופלים עבור מטופלים ומייצג תמונה עדכנית 24/7 של מלאי הקנאביס הרפואי בארץ. בפלטפורמה תמצאו בתי מרקחת פרטיים כגון אורנים פארם בירושליים, ובית המרקחת גבעול בתל אביב; בתי מרקחת מרשת ש.ר.מ. כגון הנגב בבאר שבע וישראל ביהוד; וכמובן סניפי סופר פארם כמו גדרה, רמת ישי, גן יבנה ורבים נוספים המורשים לנפק קנאביס רפואי.

מעבר לקטלוג הנרחב, האתר עוזר לאתר זנים במחירים מוזלים, לחפש זני קנאביס בקטגוריות השונות (T20/C4, T15/C3 ועוד), לחתוך לפי סוג זן (סאטיבה, אינדיקה או היברידי), להשוות מחירים ואחוזי אצווה, לתת משוב וחוות דעת, ומרכז מידע רב על שוק הקנאביס הרפואי בארץ ובעולם.