בלוג

לוגו כאנביס

כָּאנְבִּיס

כתבות, סקירות, חוות דעת ועוד

בלוג

לוגו כאנביס

כָּאנְבִּיס

כתבות, סקירות, חוות דעת ועוד

נשים בקנאביס: הנשים בשוק הקנאביס בישראל, רפאלה מירלי מחברת IMC

נשים בקנאביס: הנשים בשוק הקנאביס בישראל, רפאלה מירלי מחברת IMC

נשים בקנאביס: הנשים בשוק הקנאביס בישראל, רפאלה מירלי מחברת IMC

כאנביסמאמרים

נשים היו פעילות בתעשיית הקנאביס מאז ומעולם, כמו גם בלגליזציה של הקנאביס, בזכויות קנאביס, ובעצם בכל התחומים בענף זה. למרות כל זאת, הן עדיין נחשבות מיעוט בשוק הקנאביס הרפואי, בארץ ובעולם. 

נשים מובילות בתחום הקנאביס
נשים מובילות בתחום הקנאביס

יחסית לתעשיות אחרות, נאמר שתעשיית הקנאביס היא סביבה “ידידותית” יותר לנשים ויש בה אחוז גבוה יותר של נשים מאשר תעשיות רבות אחרות מכמה סיבות. סיבה אחת לכך היא הקמתו של ענף הקנאביס על ידי “מורדים ליברליים בעלי אופקים” אשר פחות כבולים לקונפורמיסטיות המגדרית, סיבה נוספת לכך היא ששוק זה הוא שוק חדש יחסית ועוד לא נשלט על ידי רשתות עסקיות ענקיות, ועוד סיבה שיכולה להיות היא היעדר תקרות זכוכית בחלקים מסוימים של התעשייה, במיוחד בפעילויות “תומכות” כמו מימון והשקעות, שיווק ומחקר אגרונומי. 

חשוב להכיר שגם במדינתו שלנו ישנן נשים רבות בתעשיית הקנאביס הישראלית, החל מנשים חלוצות בתחום עם ניסיון של שנים עד נשים צעירות המביאות איתן חדשנות ושקיפת עולם מודרנית, והגיע הזמן שנכיר אותן יותר מקרוב. 

בחברת IMC, מחברות הקנאביס החלוצות בענף בישראל, ישנן נשים חזקות ומרשימות העומדות בתפקידים בכירים בחברה, היום נכיר לכם את רפאלה מירלי, מנהלת מחלקת המכירות של החברה. 

IMC

נעים מאוד רפאלה, מהו תפקידך ואיך נראית העבודה השוטפת היומיומית שלך?

נעים מאוד, אני רפאלה מירלי, מנהלת מחלקת המכירות בחברת IMC. ניהול צוות המכירות תופס את מירב יום העבודה. מהדרכה על זני קנאביס, סקירת השוק וסקירת מצב המוצרים בבתי המרקחת השונים. ניהול מערך המלאי מול בתי המסחר, סיורים בבתי מרקחת, קבלת פידבקים הן מהמטופלים והן מצוותי הרוקחים. העבודה מאוד דינמית וכל יום נראה אחרת, מה שהופך את התפקיד למאתגר ומעניין.  

איך הגעת לעבוד בעולם הקנאביס ואיך התחברת לחברת IMC?

בתקופת הקורונה התחלתי לחשב את המסלול המקצועי שלי מחדש ובעקבות חשיפה למקרה משפחתי שנדרש לקנאביס רפואי, נחשפתי גם לסגולות הצמח והבנתי שיש גם שליחות גדולה בתפקידים קמעונאיים. החיבור שלי ל-IMC היה טבעי מהרגע הראשון ושמחתי לגלות חברה שדואגת לפתח גם את העובדים כצוותים ובאופן פרטני. 

רפאלה מירלי, מנהלת מחלקת המכירות של IMC
רפאלה מירלי, מנהלת מחלקת המכירות של IMC

מה הייתה ההיכרות הראשונה שלך עם צמח הקנאביס?

מקרה משפחתי בו הקנאביס סייע מאוד לשיפור איכות החיים. מיום ליום אני מבינה שהעבודה בתחום שלנו היא שליחות. אין דבר יותר מרגש מלפגוש מטופלים בבתי המרקחת ולגלות שזנים שלנו סייעו לה ושיפרו את איכות החיים. 

כאישה, מה הם לדעתך היתרונות והחסרונות בעבודה בתחום הקנאביס?

אני מתקשה לענות על השאלה הזו מנקודת מבט של אשה משום שמדובר בתחום אנושי, לא גברי או נשי. היתרונות בעבודה בתחום הזה, הן לגברים והן לנשים הם הדינמיות והקצב הגבוה בתחום המתפתח הזה, אך אלו גם החסרונות לעיתים.  

לפי הסטטיסטיקות, בין מטופלי הקנאביס הרפואי בישראל ישנם אחוז גדול יותר של גברים מאשר נשים. מהי הסיבה לכך לדעתך?

סטיגמה, חשש מפני מה החברה תגיד ואי אפשר לשכוח שהשימוש בקנאביס בתקופת הריון והנקה עדיין לא מגובה ומגובש מספיק מחקרית, דבר שמשפיע על נשים בגילאי הפריון. לא ניתן להתעלם מכך שנשים לעיתים חוות סימפטומים באופן שונה מגברים אך רוב רובם של המחקרים בוצע על גברים. מעניין לראות לדוגמא, דווקא ממטופלות קרוהן וקוליטיס קיבלנו יותר פידבקים על הזן למון רוקט שהקל מאוד על הסימפטומים שלהן.

למון רוקט Lemon Rocket

תפרחת למון רוקט

היברידיהיברידי
קטגוריהT20/C4
אצווה24.3%
מחיר329 ₪
גידולגידול טופ שלף קנדי, San Rafael 71
אייקונים סקירה חברהיבוא חברת IMC
גנטיקהRocket Fuel X Lemon Cake

אריזה למון רוקט
כפתור איתור בבתי מרקחת

כבר ניסיתם את הזן? מה אתם חשבתם?

כפתור דרגו את הזן

האם בחברת IMC ישנו “כוח נשי”? כלומר, האם ישנה נוכחות גבוהה של נשים בחברת IMC?

חברת IMC מנוהלת ע”י רינת אפרימה, מנכ”לית ותיקה ורבת הישגים וחלק גדול מהתפקידים הבכירים מאויישים ע”י נשים שרובן צמחו בתוך החברה ששמה לנגד עיניה לקדם ולפתח את כלל עובדיה.  

ישנם מחקרים שונים המציינים כי נשים מגיבות שונה לקנאביס מאשר גברים. יצא לך להיתקל התופעה זו בין מטופלי IMC? 

באופן כללי, קנאביס משפיע באופן אינדיבידואלי, וישנם הבדלים בהשפעה גם בין גברים לגברים. אי אפשר להתעלם מההבדלים ההורמונליים בין גברים לנשים שמהווים תפקיד חשוב בהשפעת הקנאביס. שמתי לב לכך שנשים מסתכלות על קנאביס באופן יותר הוליסטי ולא נשענות רק על עוצמת ה-THC. אפקט הפמליה הוא מה שמניע אותן בחיפוש אחר זנים מתאימים שישפרו את איכות החיים שלהן וישלבו זני CBD כמו הזן סידני יחד עם מוצרים עם THC גבוה כמו הזן סטרוננה למשל המספק השפעה פסיכואקטיבית חזקה.  

סידני Sydney

תפרחת סידני T3 IMC

היברידיהיברידי
קטגוריהT3/C15
אצווה11.6% CBD
מחיר249 ₪
גידולגידול כחול-לבן
אייקונים סקירה חברהחברת IMC

גרף היברידי
רוח.jpg.jpg

אריזה סידני IMC
כפתור איתור בבתי מרקחת

כבר ניסיתם את הזן? מה אתם חשבתם?

כפתור דרגו את הזן

סטרוננה Strawnana

תפרחת סטרוננה

היברידיהיברידי
קטגוריהT20/C4
אצווה24.4%
מחיר269 ₪
גידולגידול אינדור קנדי, flower
אייקונים סקירה חברהיבוא חברת IMC
גנטיקהBanana Kush X Strawberry Bubble Gum

אריזה סטרוננה
כפתור איתור בבתי מרקחת

כבר ניסיתם את הזן? מה אתם חשבתם?

כפתור דרגו את הזן

האם ישנם זני קנאביס ספציפיים המתאימים יותר לנשים? 

כפי שאמרתי, קנאביס משפיע באופן אינדיבידואלי ואני לא מאמינה בחלוקת זנים באופן מגדרי. השפעת הקנאביס תלויה בהמון גורמים, חיצוניים והורמונליים. נשים ישלבו יותר מוצרים מאוזנים והופתענו לגלות שמגולגלות רומא ומגולגלות דארק הלמט מועדפות מאוד על המטופלות למרות עוצמת הזנים האלו. 

גליליות רומא

אייקונים סקירה אינדיקהאינדיקה
קטגוריהT20/C4
אצווה22%
מחיר269 ₪
גידולגידול כחול-לבן
אייקונים סקירה חברהחברת IMC

גליליות רומא

אינדיקה
.jpg.jpg.jpg.jpg

כפתור איתור בבתי מרקחת

כבר ניסיתם את הזן? מה אתם חשבתם?

כפתור דרגו את הזן

גליליות דארק הלמט

אייקונים סקירה אינדיקהאינדיקה
קטגוריהT20/C4
אצווה23.3%
מחיר269 ₪
גידולגידול אינדור קנדי, Wagners
אייקונים סקירה חברהחברת IMC
גנטיקהJawa Pie X GSC

גרף אינדיקה
.jpgרוח.jpg.jpg

גליליות דארק הלמט
כפתור איתור בבתי מרקחת

כבר ניסיתם את הזן? מה אתם חשבתם?

כפתור דרגו את הזן

נשים הסובלות ממחלת האנדומטריוזיס יכולות לקבל רישיון לקנאביס רפואי, האם היית ממליצה לנשים הסובלות מהמחלה לקבל טיפול בקנאביס והאם ישנם זנים של IMC המתאימים לטיפול זה?

מדובר במחלה בעלת תסמינים רבים שמשפיעה על איכות החיים בכל פרמטר ואני שמחה שבשנה האחרונה המודעות למחלה עלתה בקרב כלל האוכלוסייה למרות שיש עוד דרך ארוכה לפנינו בהקלה על החולות. אני ממליצה לכל אישה ואיש להתייעץ עם הרופאים המטפלים כדי למקסם את הטיפול הרפואי ולגלות הקלה בסימפטומים ושיפור באיכות החיים. 

עדיין ישנה סטיגמה גדולה על צרכני קנאביס, ועוד יותר על אמהות שצורכות קנאביס. מהי עמדתך בעניין זה?

סטיגמות הן מכשול חברתי ותרבותי ורעשי הרקע האלה פוגעים בעיקר בנשים. אין שום קשר בין אמהות טובה לבין צריכת קנאביס. אני רואה שלל מטופלות אמיצות שרואות לנגד עיניהן אך ורק את טובת הילדים שלהן בכך שהן מטפלות בעצמן ומקלות על הסימפטומים איתן הם מתמודדות. קנאביס יכול לסייע בשינה, תיאבון, הקלה על בחילות וכאבים, כל הדברים שיכולים להקשות על חווית האמהות.    

מנסיונך, לאן את חושבת ששוק הקנאביס הרפואי בישראל הולך? 

אני יכולה רק לקוות שבהקלה על תהליך קבלת הרישונות למטופלים והנגשת הטיפול לכל הזקוקים בכך. 

רישיון לקנאביס רפואי בישראל
רישיון לקנאביס רפואי בישראל

כאישה, יש משהו שהיית רוצה להגיד למטופלות הקנאביס הרפואי או לנשים השוקלות להתחיל טיפול ומתלבטות?

הטיפול בקנאביס מוכיח את עצמו כמשפר איכות חיים ואין שום סיבה לסבול. יתכן ויקח לך זמן למצוא את הזן הנכון וצורת הצריכה שמתאימה לך, אבל ההקלה תגיע. 

איי אם סי IMC

לוגו איי אם סי

חברת IMC מהחברות החלוצות בענף הקנאביס הרפואי בישראל. חברה מובילה המאושרת ע”י משרד הבריאות לגידול קנאביס רפואי מזה כעשור, פועלים ללא הפסקה למען פיתוח הידע,המחקר והטכנולוגיה בתחום. לאורך השנים IMC ביצעה מהלכים רבים, חלקם ייחודיים ופורצי דרך, לשיפור איכותם והרכבם של הזנים והרכיבים הפעילים שבהם.

כאנביס – פלטפורמה דיגיטלית לאיתור והזמנה באיסוף עצמי או משלוח של קנאביס רפואי מכל בתי המרקחת המורשים לנפק קאנביס על פי משרד הבריאות. כאנביס מאפשרת הנגשת מידע, ממשק ידידותי ונוח למטופל, כמו כן אפשרות לחיפוש מלאי קנאביס רפואי מכל בתי מרקחת בארץ, עם כל התוצאות במקום אחד, כולל: השוואות מחירים של קנאביס רפואי בין בתי המרקחת השונים, חיפוש אצווה, ובנוסף אזור של מבצעים והנחות של כל הזנים הקיימים במלאיי בתי המרקחת בשוק הקנאביס הרפואי ובישראל בכלל בכל רגע נתון. כאנביס החלה כמאגר מידע של קנאביס רפואי וכיום היא הפלטפורמה הטכנולוגית המובילה להזמנה ואיתור של קנאביס רפואי בישראל המשרתתת אלפי מטופלים ועשרות בתי מרקחת המנפקים ומשנעים קנאביס רפואי ברחבי ישראל. 

🍀מוזמנים לאתר שלנו www.cannbis.co.il לחיפוש זנים, הזמנות, איסוף עצמי ומשלוחים

🍀בנוסף מוזמנים להירשם לניוזלטר שלנו ולהישאר תמיד מעודכנים בחדשות האחרונות

לוגו כאנביס

IMC

זני קנאביס רפואי

כאנביס

מאמרי קנאביס

מוצרי IMC

מטופלי קנאביס רפואי

נשים

נשים בקנאביס

קנאביס 101

קנאביס רפואי


כתבות נוספות

עדכוני קנאביס רפואי תפרחות ושמני קנאביס רפואי, סיכום השבוע שהיה

עדכוני קנאביס רפואי תפרחות ושמני קנאביס רפואי, סיכום השבוע שהיה 26.1.23

דירוג זניםחיפוש זנים

מנגישים למטופלי הקנאביס הרפואי בישראל את כל עדכוני הזנים במלאיי בתי המרקחת מהשבוע שחלף. זנים בקרוב במלאי טיקי רייןTiki RainT20/C424%גידול אינדור קנדי, Wagnersיבוא חברת IMCלהתראה אוטומטית כשהזן יגיע לבתי המרקחת…

סקירת זן קנאביס רפואי טיקי ריין – סאטיבה קנדית חדשה מבית Wagners

🍀 סקירת זן קנאביס רפואי טיקי ריין – זן קנדי חדש בגידול אינדור מבית Wagners

סקירת זןתפרחות

טיקי ריין Tiki Rain תפרחת קנאביס רפואי עתירת THC מסוג סאטיבה בקטגוריית T20/C4, גידול אינדור קנדי של המותג Wagners, יבוא של חברת IMC, בקרוב בבתי המרקחת השונים ברחבי הארץ. טיקי…

כל הזכויות שמורות כאנביס 2024 ©

|

אודות כאנביס

אתר כאנביס מרכז מלאי קנאביס רפואי מכל בתי המרקחת בארץ ומציע שירותי איתור מלאי, הזמנת קנאביס רפואי, משלוחים ואיסוף עצמי, התראות על זמינות מלאי קנאביס בבתי מרקחת ועוד.

האתר פותח על ידי מטופלים עבור מטופלים ומייצג תמונה עדכנית 24/7 של מלאי הקנאביס הרפואי בארץ. בפלטפורמה תמצאו בתי מרקחת פרטיים כגון אורנים פארם בירושליים, ובית המרקחת גבעול בתל אביב; בתי מרקחת מרשת ש.ר.מ. כגון הנגב בבאר שבע וישראל ביהוד; וכמובן סניפי סופר פארם כמו גדרה, רמת ישי, גן יבנה ורבים נוספים המורשים לנפק קנאביס רפואי.

מעבר לקטלוג הנרחב, האתר עוזר לאתר זנים במחירים מוזלים, לחפש זני קנאביס בקטגוריות השונות (T20/C4, T15/C3 ועוד), לחתוך לפי סוג זן (סאטיבה, אינדיקה או היברידי), להשוות מחירים ואחוזי אצווה, לתת משוב וחוות דעת, ומרכז מידע רב על שוק הקנאביס הרפואי בארץ ובעולם.