בלוג

לוגו כאנביס

כָּאנְבִּיס

כתבות, סקירות, חוות דעת ועוד

בלוג

לוגו כאנביס

כָּאנְבִּיס

כתבות, סקירות, חוות דעת ועוד

טרפנים 101#: הכל על הטרפן טרפינאול Terpineol

טרפנים 101#: הכל על הטרפן טרפינאול Terpineol

טרפנים 101#: הכל על הטרפן טרפינאול Terpineol

מאמריםקנאביס 101

צמח הקנאביס הוא אוצר של חומרים פעילים כמו קנבינואידים וטרפנים הפועלים יחד בסינרגיה ותורמים לניחוחות, הארומות וההשפעות של כל זן. הטרפן טרפינאול ממלא תפקיד חשוב והינו טרפן מורכב אשר אינו דומה לטרפנים אחרים

ישנם כ-20,000 טרפנים בצמחים שונים, מתוכם למעלה מ-200 ניתן למצוא בצמח הקנאביס. עם זאת, רק מעטים מהטרפנים הללו מופיעים בריכוזים משמעותיים מספיק כדי לתרום לניחוחות ולהשפעות הקנאביס. 

טרפני קנאביס
טרפנים של הקנאביס

Terpineol יכול להתייחס לכל אחד מארבעה מונו-טרפנים המופיעים ביותר מ-150 צמחים, וצמח הקנאביס הוא אחד מהם. הנפוץ ביותר, אלפא-טרפינאול α-Terpineol, כולל בתוכו ארומת הדרים נעימה עם רמזים של עשבי תיבול. יכול להיות לו גם ריח מתוק, רענן וקצת כמו לילך או ורדים, אבל די שונה מלבנדר. טרפינאול מופיע לרוב בזנים חזקים ומלאים בטרפן פינן והריח החזק שלו, כך שקשה לזהות את הריח העדין של הטרפינאול בזני קנאביס

מה זה טרפינאול?

טרפינאול הוא מונח כולל המתייחס למספר של של ‘אלכוהול טרפנים‘. אלכוהול טרפנים חולקים מאפיינים רבים עם טרפנים רגילים, בתוספת הידרוקסיל המכיל חמצן בצד אחד של הכימיקל. ארבעה מונו-טרפנים שונים מקובצים למונח ‘טרפינאול’, כל אחד עם הבדלים ייחודיים בין הארומות שלהם:

מולקולות טרפינאול
מולקולות טרפינאול

היכן ניתן למצוא טרפינאול?

חוץ מאשר בצמח הקנאביס, טרפינאול מופיע בדרך כלל ביותר מ-150 צמחים, כולל:

 • פרחים שונים
 • פריחת הליים
 • פירות הדר
 • תפוחים
 • בזיליקום
 • ליים
 • לילך
 • אשכולית
 • רוזמרין
 • אקליפטוס
 • עץ אורן

שמנים אתריים של טרפינאול משמשים לעתים קרובות במוצרי קוסמטיקה או מוצרי טיפוח, כגון סבון, קרם ובושם, והוא מועדף ואהוב בשל ניחוחות הלילך הרכים שלו. 

שמן אלפא טרפינאול
שמן אלפא טרפינאול

טרפינאול מופיע לעתים קרובות בסוגי תה שונים, בעיקר בתה lapsang souchong עם הארומה המעושנת שלו. טרפינאול משמש לעתים קרובות גם כתוסף טעם בתבלינים ובמוצרי מאפה.

יתרונות בריאותיים של אלפא טרפינאול

צמחים המכילים טרפינאול שימשו כתרופות טבעיות במשך מאות שנים. פריחת הליים, המכיל רמות גבוהות של טרפינאול, שימש באופן מסורתי לטיפול בהצטננות ונקרא “צוף המלכים” בשל ריחו ויתרונותיו הטיפוליים. מחקרים עדכניים בוחנים את הפוטנציאל הטיפולי של טרפינאול והעדויות הקיימות מצביעות על שימושים מבטיחים רבים.

טרפינאול בפריחת ליים
טרפינאול בפריחת ליים

טרפינאול, או אלפא-טרפינאול (α-Terpineol), עשוי להציע את ההשפעות הטיפוליות הבאות:

 • מפחית דלקת
 • פועל כנוגד חמצון
 • עוזר להאט את הצמיחה של תאים לא תקינים
 • הורג חיידקים
 • מעודד את מצב הרוח
 • מפחית מתח וחרדה
 • מקל על סוגים מסוימים של כאב
 • תומך בבריאות מערכת העיכול

מחקרים על הטרפן טרפינאול 

שני מחקרים נפרדים, מחקר מ-2007 ומחקר אחר מ-2010, הראו כי אלפא-טרפינאול כולל השפעות אנטי-דלקתיות, כאשר האחרון שבהם המליץ על בדיקה נוספת של אלפא-טרפינול כמרכיב פוטנציאלי של תרופות אנטי-דלקתיות חדשות.

לטרפן טרפינאול גם תכונות נוגדות חמצון מבטיחות – חוקרים ב-2011 השוו את ההשפעות נוגדות החמצון של אלפא-טרפינאול וטרפנים אחרים ומצאו כי לטרפינאול יש את ההשפעה האנטי-חמצונית המשמעותית ביותר, בהשוואה לנוגדי חמצון הנמכרים בשוק.

טרפן טרפינאול
טרפן טרפינאול

מחקרים נוספים הצביעו על הפוטנציאל של טרפינאול במאבק בתאים סרטניים. במחקר משנת 2010, העדויות הראו תוצאות מבטיחות ביכולת של אלפא-טרפינאול לעכב את הצמיחה של תאי גידול סרטניים במבחנה, מה שמצביע על יעילותו בטיפול בסוגים מסוימים של סרטן.

זני קנאביס המכילים אלפא-טרפינאול α-Terpineol

מספר זני קנאביס ידועים ואהובים מכילים רמות גבוהות של טרפינאול. לעתים קרובות, הטרפן טרפינאול מופיע בזנים בהם נמצאות כמויות גדולות של הטרפן פינן, וריח הלילך הרך של הטרפינאול משחק כינור שני לארומת האורן העוצמתית של פינן. לזן קנאביס עשיר בטרפינאול יש השפעות משרות שלווה ומרגיעות עמוקות. 

טרפינאול בזני קנאביס
טרפינאול בזני קנאביס

אלפא-טרפינאול α-Terpineol הינו הטרפן המרכזי בזן הקנאביס הרפואי בלאק, המכיל בתוכו גם את הטרפן פינן, כפי שאמרנו הרבה פעמים 2 הטרפנים הללו הולכים ביחד. זן קנאביס קלאסי כחול-לבן המסייע לאלפי מטופלים בארץ מאז 2011. בלאק, שבעבר היה ידוע בשם בלאק לייבל, הוא זן קנאביס רפואי מסוג אינדיקה עתירת THC בקטגוריית T20/C4 של חברת שיח הישראלית, הידוע כמרגיע וכבעל השפעה משמעותית בהקלה על כאבים עזים. 

הזן בלאק זן קנאביס עשיר בטרפינאול

תפרחת בלאק
אריזה בלאק

לחצו כאן לסרטון פתיחת שקית של בלאק

כפתור איתור בבתי מרקחת

כבר ניסיתם את הזן? מה אתם חשבתם?

כפתור דרגו את הזן
בלאקBlack
Pngאינדיקה
קטגוריהT20/C4
אצווה18%
גידולישראלי, שיח
מחיר מומלץ249 ש”ח **כעת במבצע 199 ש”ח**
גנטיקה OG Kush X Landrace Kush
תיאורבלאק Black תפרחת קנאביס רפואי מסוג אינדיקה עתירת THC בקטגוריית T20/C4 של חברת שיח הישראלית. בלאק הינו אינדיקה קלאסית, הידוע כמרגיע וכבעל השפעה משמעותית בהקלה על כאבים עזים. הזן מסייע לאלפי מטופלים בארץ מאז 2011. התפרחת של הבלאק הם פרחים פרימיום קשים ודחוסים בעלי ארומה לימונית עם נגיעות אורן ומנטה.
ארומהארומה לימונית עם נגיעות אורן ומנטה
טרפנים דומיננטיים
פינן אלפא פינן α-Pinene ארומה של עץ אורן. מצב רוח מרומם, מסייע לזיכרון, טיפול באסטמה, כאב, דלקות, אולקוס, חרדה
מירסין Myrcene ארומה של הל, ציפורן ואדמה. משכך כאבים, מרגיע, נוגד חמצון, מטפל בנדודי שינה ודלקות
.pngאלפא טרפינאול α-Terpineol ארומה אדמתית, של עץ אורן, לילך. מרגיע ומפיג מתחים, מטפל בדלקות, נוגד חמצון
תחושות פוטנציאליותמרגיע ומרומם את מצב הרוח
עשוי לסייע עםעשוי לסייע עם כאבים, מיגרנות, שינה רציפה ובחילות
אינדיקה
בלאק

לבלאק מקור גנטי מלא בזן הקוש הידוע בהשפעותיו המרגיעות וגם מרדימות המגיע מזן המקור קוש Kush והזן הקלאסי או ג’י קוש OG Kush.

תפרחות בלאק
תפרחות בלאק

הזן Black נמצא כמסייע להתמודדות עם מיגרנות וכאב ראש מצררי, בסקר רפואי שבוצע ע”י הטכניון. בנוסף הזן בלאק מביא רגיעה גופנית משמעותית והתרוממות רוח, ועשוי לסייע עם מצבים כגון בעיות שינה, פוסט טראומה, בעיות אורטופדיות, מיגרנות וגסטרו. התפרחת של בלאק הם פרחים פרימיום קשים ודחוסים בעלי ארומה לימונית עם נגיעות אורן ומנטה.

בלאק Black
בלאק Black

צפו בסרטון פתיחת שקית של בלאק

וימאו בלאק

חוות דעת על הזן בלאק מאתר כאנביס

כפתור איתור בבתי מרקחת

כבר ניסיתם את הזן? מה אתם חשבתם?

כפתור דרגו את הזן
חוות דעת על בלאק באתר כאנביס

זכרו להתחיל לאט לאט ובמינון נמוך, כל זן של קנאביס רפואי מתקשר באופן שונה עם גופך

כאנביס – פלטפורמה דיגיטלית לאיתור והזמנה באיסוף עצמי או משלוח של קנאביס רפואי מכל בתי המרקחת המורשים לנפק קאנביס על פי משרד הבריאות. כאנביס מאפשרת הנגשת מידע, ממשק ידידותי ונוח למטופל, כמו כן אפשרות לחיפוש מלאי קנאביס רפואי מכל בתי מרקחת בארץ, עם כל התוצאות במקום אחד, כולל: השוואות מחירים של קנאביס רפואי בין בתי המרקחת השונים, חיפוש אצווה, ובנוסף אזור של מבצעים והנחות של כל הזנים הקיימים במלאיי בתי המרקחת בשוק הקנאביס הרפואי ובישראל בכלל בכל רגע נתון. כאנביס החלה כמאגר מידע של קנאביס רפואי וכיום היא הפלטפורמה הטכנולוגית המובילה להזמנה ואיתור של קנאביס רפואי בישראל המשרתתת אלפי מטופלים ועשרות בתי מרקחת המנפקים ומשנעים קנאביס רפואי ברחבי ישראל. 

🍀מוזמנים לאתר שלנו www.cannbis.co.il לחיפוש זנים, הזמנות, איסוף עצמי ומשלוחים

🍀בנוסף מוזמנים להירשם לניוזלטר שלנו ולהישאר תמיד מעודכנים בחדשות האחרונות

לוגו כאנביס

אלפא טרפינאול

טרפינאול

טרפנים

כאנביס

מאמרי כאנביס

מאמרי קנאביס

מטופלי קנאביס רפואי

קנאביס 101

קנאביס רפואי


כתבות נוספות

עדכוני קנאביס רפואי תפרחות ושמני קנאביס רפואי, סיכום השבוע שהיה

עדכוני קנאביס רפואי תפרחות ושמני קנאביס רפואי, סיכום השבוע שהיה 26.1.23

דירוג זניםחיפוש זנים

מנגישים למטופלי הקנאביס הרפואי בישראל את כל עדכוני הזנים במלאיי בתי המרקחת מהשבוע שחלף. זנים בקרוב במלאי טיקי רייןTiki RainT20/C424%גידול אינדור קנדי, Wagnersיבוא חברת IMCלהתראה אוטומטית כשהזן יגיע לבתי המרקחת…

סקירת זן קנאביס רפואי טיקי ריין – סאטיבה קנדית חדשה מבית Wagners

🍀 סקירת זן קנאביס רפואי טיקי ריין – זן קנדי חדש בגידול אינדור מבית Wagners

סקירת זןתפרחות

טיקי ריין Tiki Rain תפרחת קנאביס רפואי עתירת THC מסוג סאטיבה בקטגוריית T20/C4, גידול אינדור קנדי של המותג Wagners, יבוא של חברת IMC, בקרוב בבתי המרקחת השונים ברחבי הארץ. טיקי…

כל הזכויות שמורות כאנביס 2024 ©

|

אודות כאנביס

אתר כאנביס מרכז מלאי קנאביס רפואי מכל בתי המרקחת בארץ ומציע שירותי איתור מלאי, הזמנת קנאביס רפואי, משלוחים ואיסוף עצמי, התראות על זמינות מלאי קנאביס בבתי מרקחת ועוד.

האתר פותח על ידי מטופלים עבור מטופלים ומייצג תמונה עדכנית 24/7 של מלאי הקנאביס הרפואי בארץ. בפלטפורמה תמצאו בתי מרקחת פרטיים כגון אורנים פארם בירושליים, ובית המרקחת גבעול בתל אביב; בתי מרקחת מרשת ש.ר.מ. כגון הנגב בבאר שבע וישראל ביהוד; וכמובן סניפי סופר פארם כמו גדרה, רמת ישי, גן יבנה ורבים נוספים המורשים לנפק קנאביס רפואי.

מעבר לקטלוג הנרחב, האתר עוזר לאתר זנים במחירים מוזלים, לחפש זני קנאביס בקטגוריות השונות (T20/C4, T15/C3 ועוד), לחתוך לפי סוג זן (סאטיבה, אינדיקה או היברידי), להשוות מחירים ואחוזי אצווה, לתת משוב וחוות דעת, ומרכז מידע רב על שוק הקנאביס הרפואי בארץ ובעולם.