בלוג

לוגו כאנביס

כָּאנְבִּיס

כתבות, סקירות, חוות דעת ועוד

בלוג

לוגו כאנביס

כָּאנְבִּיס

כתבות, סקירות, חוות דעת ועוד

האף יודע: מחקר מצביע כי ארומת הקנאביס היא החשובה ביותר ממאפייניו, לא עוצמת ה-THC

האף יודע: מחקר מצביע כי ארומת הקנאביס היא החשובה ביותר ממאפייניו, לא עוצמת ה-THC

האף יודע: מחקר מצביע כי ארומת הקנאביס היא החשובה ביותר ממאפייניו, לא עוצמת ה-THC

מאמריםקנאביס 101

כאשר קיימות כמויות גדולות של זני קנאביס שונים בשוק, ההחלטה בבחירות הזנים יכולה להיות קשה, מבולבלת ומייגעת. ישנם הרבה מאפיינים שיכולים לגרום למטופל קנאביס לבחור בזן ספציפי, אם זה המותג, איכות הגידול, הגנטיקה של הזן, עוצמת ה-THC, המחיר ועוד.

כל זני הקנאביס הרפואי באתר כאנביס
כל זני הקנאביס הרפואי באתר כאנביס

אך מחקר חדש מוכיח כי מה שבאמת מניע את חווית הצרכן כאשר מדובר הן הארומות של הקנאביס, ולא עוצמת ההשפעה כפי רבים חושבים. 

במחקר חדש שפורסם בכתב העת Psychoactives, כמה מהמוחות המשפיעים ביותר בתעשייה כיום מפרקים את ההבנה הנוכחית של מה הופך חווית קנאביס ל”איכותית”. וכדי לעשות זאת, הם עשו משהו פורץ דרך – הם שאלו את הצרכן.

התוצאות והשיטות של המחקר מתוארות במאמר הנקרא ‘האף יודע’ בתרגום חופשי – The Nose Knows: Aroma, but Not THC Mediates the Subjective Effects of Smoked and Vaporized Cannabis Flower.

מחקר הקובע כי ארומת הקנאביס היא החשובה ביותר ממאפייני הקנאביס
מחקר הקובע כי ארומת הקנאביס היא החשובה ביותר ממאפייני הקנאביס

על המחקר

המחקר הינו מהפכני במטרה המוצהרת שלו, “לזהות באופן אובייקטיבי תכונות של קנאביס התורמות להשפעות הסובייקטיביות המושכות שלו”. במילים אחרות, ליישם שיטות מדעיות כדי להבין ממה בעצם הצרכן נהנה. זה לבדו הוא צעד ענק עבור התעשייה. כפי שמתאר המאמר, אתגר מהותי אחד לצמיחה בת-קיימא של התעשייה (ובריאות הצרכנים) הוא “אפקט העוצמה”, התופעה לפיה ערך השוק של קנאביס נקבע בעיקר על ידי עוצמת ה-THC. מחקר זה מניח את הבסיס להגדרה מחדש של הערך, המבוססת על ההנאה של הצרכן, כפי שדווח על ידי הצרכן.

המחקר היה גם חדשני בגישתו. עד 2021, המכון הלאומי לשימוש בסמים (NIDA) היה המקור היחיד למחקר קנאביס על בני אדם. מחקר זה נקט בגישה של שימוש אמיתי, ואסף נתוני תגובת צרכנים מ-276 ‘שופטים’ להם נתנו 8-10 דגימות ממבחר של 278 זני קראפט אורגניים שהשתתפו בתחרויות קנאביס ב-2019 ו-2020.

המחקר מצא שיותר מ-THC, התרומה החזקה ביותר למשיכה לקנאביס היא דווקא הארומה. כלומר, תפרחות הקנאביס עם הניחוחות המושכים ביותר היו בעלי הסיכוי הגבוה ביותר לקבל את המשיכה הגדולה ביותר. הדרך הטובה ביותר עבור צרכן לדעת אם הוא יהנה לעשן או לאדות פרח מסוים היא להריח אותו. עוצמת ה-THC לא זוהתה על ידי המחקר כאינדיקטור להנאה. 

הארומה יותר חשובה מה-THC
הארומה יותר חשובה מה-THC

האף שלנו הוא המפתח לבחירת הזנים

אמנם יש צרכנים שפשוט רוצים את הזנים עם ה-THC הגבוה ביותר האפשרי, אבל יש הרבה יותר מתחת לפני השטח ויותר צרכני קנאביס מבינים ומתרחקים מהרעיון ש-THC גבוה מצביע בהכרח על פרח איכותי, או חוויה איכותית.

“המאמר הזה צריך להיות איתות לעולם כי ניחוח הקנאביס הוא הממד החשוב ביותר ממאפייניו אם המטרה שלנו היא להגביר את ההנאה מהמוצר”, אמר אחד החוקרים “והמעריך המשמעותי ביותר ממאפייני הקנאביס הוא באמצעות מדע החושים.”

“אנחנו מוצאים את עצמנו בשוק צעיר שעדיין מגדיר ערך סיטונאי בעיקר על ידי עוצמת ה-THC, או שמות מותגים מוגזמים, או מגוון שיקולים פחות רלוונטיים ולא איכותיים. צרכנים רודפים אחרי עוצמה גבוהה, בהנחה שזה תואם עם השפעה חזקה יותר או טובה יותר” כתבו במאמר. “מגדלים, מטופלים וצרכנים כולם מפספסים את הקנאביס המספק הכי הרבה הנאה.”

כיצד לשמר ארומות וטרפנים
כיצד לשמר ארומות וטרפנים

“כיום בשוק, הצרכנים חייבים לדשדש במבוך של מסרים מבלבלים בחוויה קמעונאית טיפוסית, שבנוסף לעוצמת ה-THC עשויה לכלול תוצאות מעבדה אנליטיות, שיווק חזק ללא מדע לתמיכה בטענות, סיווגים של אינדיקה/סאטיבה/היברידי – כל אלו הוכיחו שוב ושוב שאין להם שום משמעות במונחים של השפעות סובייקטיביות. כך שזוהי לא הפתעה שאנשים קצת מבולבלים ולעתים קרובות לא מצליחים למצוא את המוצרים הטובים ביותר מבחינת הנאה. במובנים רבים צרכנים ומטופלים סונוורו למעשה מלגלות את הקשר שלהם עם אופי הקנאביס המסוים שהם מעדיפים בכל זמן נתון.”

מסקנות המחקר – הסדרת השוק

בסיכום המחקר, מוסיפים המחברים כי המסקנות מצביעות על הצורך בתקנות המאפשרות לצרכנים להריח פרחים לפני הקנייה, על הצורך להפחית את הדגשת ערך השוק של מוצרים בעלי THC גבוה ולגוון את השוק הקמעונאי המוסדר כך שיכלול יותר אפשרויות מוצרים עם THC נמוך יותר.

הכשל הקמעונאי: הפסיקו לקנות אחוזי THC
הכשל הקמעונאי: הפסיקו לקנות אחוזי THC

לקידום שיטות אלה, כתבו המחברים, יהיו השלכות חשובות להפחתת נזקים והשלכות בריאותיות, לפעולת מזעור ה-THC כמניע העיקרי של ביקוש בשוק ולהפחית תופעות לוואי הקשורות לצריכת יתר.

כאנביס – פלטפורמה דיגיטלית לאיתור והזמנה באיסוף עצמי או משלוח של קנאביס רפואי מכל בתי המרקחת המורשים לנפק קאנביס על פי משרד הבריאות. כאנביס מאפשרת הנגשת מידע, ממשק ידידותי ונוח למטופל, כמו כן אפשרות לחיפוש מלאי קנאביס רפואי מכל בתי מרקחת בארץ, עם כל התוצאות במקום אחד, כולל: השוואות מחירים של קנאביס רפואי בין בתי המרקחת השונים, חיפוש אצווה, ובנוסף אזור של מבצעים והנחות של כל הזנים הקיימים במלאיי בתי המרקחת בשוק הקנאביס הרפואי ובישראל בכלל בכל רגע נתון. כאנביס החלה כמאגר מידע של קנאביס רפואי וכיום היא הפלטפורמה הטכנולוגית המובילה להזמנה ואיתור של קנאביס רפואי בישראל המשרתתת אלפי מטופלים ועשרות בתי מרקחת המנפקים ומשנעים קנאביס רפואי ברחבי ישראל. 

🍀מוזמנים לאתר שלנו www.cannbis.co.il לחיפוש זנים, הזמנות, איסוף עצמי ומשלוחים

🍀בנוסף מוזמנים להירשם לניוזלטר שלנו ולהישאר תמיד מעודכנים בחדשות האחרונות

לוגו כאנביס

THC

איכות הקנאביס

טרפנים

כאנביס

מאמרי כאנביס

מאמרי קנאביס

מטופלי קנאביס רפואי

קנאביס 101

קנאביס איכותי

קנאביס רפואי


כתבות נוספות

עדכוני קנאביס רפואי תפרחות ושמני קנאביס רפואי, סיכום השבוע שהיה

עדכוני קנאביס רפואי תפרחות ושמני קנאביס רפואי, סיכום השבוע שהיה 26.1.23

דירוג זניםחיפוש זנים

מנגישים למטופלי הקנאביס הרפואי בישראל את כל עדכוני הזנים במלאיי בתי המרקחת מהשבוע שחלף. זנים בקרוב במלאי טיקי רייןTiki RainT20/C424%גידול אינדור קנדי, Wagnersיבוא חברת IMCלהתראה אוטומטית כשהזן יגיע לבתי המרקחת…

סקירת זן קנאביס רפואי טיקי ריין – סאטיבה קנדית חדשה מבית Wagners

🍀 סקירת זן קנאביס רפואי טיקי ריין – זן קנדי חדש בגידול אינדור מבית Wagners

סקירת זןתפרחות

טיקי ריין Tiki Rain תפרחת קנאביס רפואי עתירת THC מסוג סאטיבה בקטגוריית T20/C4, גידול אינדור קנדי של המותג Wagners, יבוא של חברת IMC, בקרוב בבתי המרקחת השונים ברחבי הארץ. טיקי…

כל הזכויות שמורות כאנביס 2024 ©

|

אודות כאנביס

אתר כאנביס מרכז מלאי קנאביס רפואי מכל בתי המרקחת בארץ ומציע שירותי איתור מלאי, הזמנת קנאביס רפואי, משלוחים ואיסוף עצמי, התראות על זמינות מלאי קנאביס בבתי מרקחת ועוד.

האתר פותח על ידי מטופלים עבור מטופלים ומייצג תמונה עדכנית 24/7 של מלאי הקנאביס הרפואי בארץ. בפלטפורמה תמצאו בתי מרקחת פרטיים כגון אורנים פארם בירושליים, ובית המרקחת גבעול בתל אביב; בתי מרקחת מרשת ש.ר.מ. כגון הנגב בבאר שבע וישראל ביהוד; וכמובן סניפי סופר פארם כמו גדרה, רמת ישי, גן יבנה ורבים נוספים המורשים לנפק קנאביס רפואי.

מעבר לקטלוג הנרחב, האתר עוזר לאתר זנים במחירים מוזלים, לחפש זני קנאביס בקטגוריות השונות (T20/C4, T15/C3 ועוד), לחתוך לפי סוג זן (סאטיבה, אינדיקה או היברידי), להשוות מחירים ואחוזי אצווה, לתת משוב וחוות דעת, ומרכז מידע רב על שוק הקנאביס הרפואי בארץ ובעולם.