בלוג

לוגו כאנביס

כָּאנְבִּיס

כתבות, סקירות, חוות דעת ועוד

בלוג

לוגו כאנביס

כָּאנְבִּיס

כתבות, סקירות, חוות דעת ועוד

קנאביס עם אחוזי THC גבוהים, האם זה באמת מה שאנחנו צריכים לחפש?

קנאביס עם אחוזי THC גבוהים, האם זה באמת מה שאנחנו צריכים לחפש?

קנאביס עם אחוזי THC גבוהים, האם זה באמת מה שאנחנו צריכים לחפש?

מאמריםקנאביס 101

מטופלי קנאביס רפואי רבים מחפשים זני קנאביס לפי אחוזי ה-THC הגבוהים ביותר, אך האם יש לכך משמעות? ומהי? איך באמת כדאי למדוד את ערך הזנים ולחפש קנאביס חזק ואיכותי

הכשל הקמעונאי: הפסיקו לקנות אחוזי THC

עבור המהדורה הראשונה של “ווירדוס” (WEIRDOS), פינת תוכן חדשה של המגזין הקנאביס הפופולרי היי טיימס (High Times), סמנכ”ל התוכן של המגזין ג’ון קאפטה (Jon Cappetta) מציג כתבה חשובה מאוד, המעסיקה גם את שוק הקנאביס הישראלי, ולדבריו, “מדוע אחוזי THC הם שטויות, ולמה כדאי להתעלם מהם. לכו לקנות עם האף!” אומר קאפטה, ומסביר למה הכוונה. 

הכשל הקמעונאי: הפסיקו לקנות אחוזי THC
הכשל הקמעונאי: הפסיקו לקנות אחוזי THC

תרגמנו את הכתבה המעניינת הזו עבורכם כך שתוכל לקרוא ולשפוט בעצמכם האם אתם מסכימים עם קונספט רענן זה:

חשבתי להתחיל את העניינים ברעש גדול ובמאמר הראשון שלי ב-WEIRDOS רציתי להתלונן על אחד הכשלים הנפוצים ביותר בשוק הקמעונאי של קליפורניה כיום, אם כי אין ספק שמדובר בסוגיה המתרחבת הרחק מעבר לגבולותינו. הכשל הזה, ואני יודע שהוא מתסכל מטפחים ומגדלי קנאביס ברחבי העולם, הוא שאנשים חושבים שקנאביס עם אחוזי THC גבוהים יותר אומר שהוא באיכות גבוהה יותר, או בעוצמה גבוהה יותר, מאשר קנאביס עם אחוזי THC נמוך יותר באופן יחסי. הרעיון הזה, בכל קנה מידה, הוא פשוט לא נכון או במילה אחת, שטויות.

סמנכ"ל התוכן של היי טיימס ג'ון קאפטה
סמנכ”ל התוכן של היי טיימס ג’ון קאפטה

אחוזי THC גבוהים לא מבטיחים השפעה חזקה יותר

אני מבין למה זה כל כך קל לצרכנים, למטופלים ולקמעונאים להצביע על THC כמדד לאיכות או עוצמת הקנאביס. זה נראה כמו מתמטיקה בסיסית, אבל הנה האמת הקשה והקרה – תפרחות קנאביס עם אחוזי ה-THC הגבוהים ביותר לא יספקו את תחושת ה”היי” הטובה או החזקה ביותר. וזוהי לא רק דעה סובייקטיבית. זוכרים את העטים-המאיידים (Vape Pens, לא קיימים בישראל) המכילים רק THC וההשפעה המאוד מתונה שלהם? זה מה שקורה כאשר קונים קנאביס רק לפי אחוז THC – כי צריכת THC בלבד לא מביא להשפעה סופר חזקה, למעשה, זו אחת ההשפעות המשעממות יותר. 

חלק ממה שהופך את הקנאביס ואת השפעתו לחזקה וקסומה הם הטרפנים אשר עובדים בסינרגיה עם הקנבינואידים. התיאור הכי טוב של זה ששמעתי הולך ככה – אם הגוף שלנו הוא מכונית, אז הקנבינואידים הם המנוע שמפעיל את הכל, והטרפנים הם אלו האחראים לניווט, ה-GPS לצורך העניין. הבעיה היא שכאשר אנשים מנסים כביכול ‘להגדיל את כוח הסוס של המנוע’, הם מאבדים לעתים קרובות אחוזי טרפנים כתוצר לוואי. והרי לא היינו נותנים לבחור עיוור לנהוג בפרארי שלנו, נכון? 

THC
THC

אז איך הגענו לכאן?

בואו נעשה רגע קצת זום-אאוט. המגפה המציקה הזו אשר גוררת למטה את כל תעשיית הקנאביס היא תוצאה ישירה של חקיקה לקויה אשר נחקקה על ידי גוף שלטוני שלא לגמרי בטוח או יודע מה הוא עושה. האשם הגדול ביותר הוא לא אחר מאשר בדיקות המעבדה הנדרשות של קליפורניה, אשר אינה מצריכה את תוצאות הטרפנים. בעוד שהדרישה מחייבת מותגי וחברות קנאביס לכלול הן את סך ה-THC וה-CBD, כמו גם את סך כל הקנבינואידים, הם אינם נדרשים לספק למשתמש או למטופל שום מידע על פרופיל הטרפנים של המוצרים ה”רפואיים” שלהם. זה אומר שמגדלים לא נדרשים לבדוק את רמות הטרפנים במוצרים שלהם, אחד הדברים שאנחנו כבר יודעים שהם הכי חשובים לחוויית צריכת הקנאביס. איך נוכל אי פעם לצפות לחוויות שנקבעו במרשם אם המידע האמיתי היחידי שמספקים לשוק הוא אחוז שרירותי?

בדיקות מעבדה הן יקרות, אז זה לא לגמרי הוגן להטיל את האשמה על החברות על אי הגשת תוצאות אלה, מה גם שהן אינן נדרשות לגילויי התוצאות של הטרפנים. מנקודת מבט חיצונית, כבעל עסק, למה שתיקח על עצמך הוצאות נוספות, במיוחד בשוק עם שולי רווח דלילים ממילא, כאשר זה לא נדרש? זה לא אומר שלא ראינו חברות שלוקחות את הצעד הנוסף ועושות את זה כמובן, זה צריך להיות סימן ברור לצרכנים פוטנציאליים שלחברות האלה אכפת מהם, אבל זה רחוק מהנורמה כרגע, וזו לא הפתעה גדולה בהתחשב באופן שבה המערכת בנויה היום. 

טרפנים בקנאביס
טרפנים בקנאביס

אבל אל תסתפקו במילה שלי

הדרישות המחורבנות האלה לא רק רעות לצרכנים או למטופלים. זה מגביל את הגנטיקה שתגיע אי פעם לשוק. בשיחה עם אחד המגדלים האהובים עליי, קית’ הילי (Keith Healy), מייסד חוות Fig Farms אשר זכה פעמים רבות בגביע האמרלד המפורסם, מסביר: 

“מהצד של המגדל אני שונא את זה, אני צריך לבחור גנטיקה על בסיס THC רוב הזמן. הצמח עם אחוזי  ה-THC הגבוהים ביותר אינו (תמיד) הצמח המועדף בבחירת הפנוטיפים” הוא אומר לי. 

“אבל המשחק הזה של המעבדות… כל מעבדה היא שונה בתהליך הבחירה שלה של הדגימה עליה תעבוד. ואז קיימים אחוזי THC המשתנים ממעבדה למעבדה. אם מכירים את התהליך הטיפוסי של מעבדה אז אפשר למצוא הרבה דרכים לרמות. אנשים מתעסקים עם הדגימות בכל מיני דרכים” הוא המשיך. “ואתה מקבל קבוצה של מספרים מזויפים בשוק.”

חוות Fig Farms
חוות Fig Farms

אז לא רק שאנחנו מאבדים גישה לגנטיקה עם פרופילי טרפנים אקספרסיביים יותר, אנחנו לא תמיד אפילו מקבלים את אחוזי ה-THC הגבוהים כמו שהאריזה טוענת? זה השאיר אותי בהלם.

“בסופו של דבר מספרי אחוזי ה-THC הם כל כך מנופחים או אפילו מזוייפים שהצרכן או המטופל מבסס את הרכישה שלו בעצם על מי הרמאי הטוב ביותר.” מתלונן קית’. 

מה צריך לעניין אתכם? 

אם אתם קוראים את זה, ללא ספק שמעתם על המונח ‘אפקט הפמליה’ בעבר, או לפחות קראתם או שמעתם אותי מסביר בקצרה על חשיבות הטרפנים. הטרפנים הם אלו המספקים את ההשפעה האמיתית של ה”היי” והאופוריה, ולמרות שזה עדיין מוקדם בעולם המדע לקבל פרטים ספציפיים של הטרפנים בהם אנו מעוניינים, ובהתחשב בכך שאף אחד מהם לא אושר על ידי ה-FDA, אנחנו לא יכולים לקבל את זה כעובדה מוגמרת. עם זאת, בדיוק כמו שללבנדר יש תכונות אנטי דלקתיות (בזכות הטרפן לינאלול), כל אחד מהריחות והטעמים השונים הללו מספק השפעות שונות, וההשפעות הללו משתנות מאדם לאדם, כך שמדובר באמת בתהליך של ניסוי וטעייה אינדיבידואלי, וזהו אחד מתהליכי הניסוי והטעייה הפחות מסוכנים שקיימים – במקרה הגרוע ביותר, נהיה פרנואידים קלות לזמן קצר או עם התקף מאנצ’ כבד. עם זאת, לעולם לא תרגישו שאתם יכולים לעוף, כמו כל התעמולה שהובטחה לכם.

טרפנים Terpenes
טרפנים Terpenes

אז, כאשר המצב מתאפשר, המדריך הטוב ביותר למציאת הקנאביס האיכותי והחזק ביותר הוא למעשה האף שלכם. וכפי שוודאי שמעתם בעבר, כמה שיותר חזק יותר טוב. ארומה חזקה היא סימן בטוח לזן עוצמתי, וכל עוד הוא לא מריח כמו חציר או דשא, זה מדד מצוין לאופן שבו הפרח טופל לאחר הגידול. אמנם קל יותר לזייף את המראה והתחושה של איכות, אבל הרבה יותר קשה לזייף את ריח.

אבל ג’ון, אנחנו רוצים קנאביס חזק!

עכשיו העניין הוא כזה, בתקופת הפוסט-קורונה מעט מאוד חנויות קנאביס (לא בישראל) פותחות את הצנצנות שלהם כדי שנוכל להכניס את הפנים שלנו ולהריח את ארומות הקנאביס. חלקם מציגים את הפרחים בתוך קופאות שקופות, חלקם עוקפים את הכללים ויש להם דוגמאות פרחים לתצוגה, אבל זה המקום שבו הידע של המוכרים בחנות או הרוקחים בבתי המרקחת יכול לעזור ואף להכריע. בקשו מהם את הקנאביס עם הריח ה”מסריח” ביותר, ז”א עם הריח החזק ביותר, או את הארומה האהובה עליכם אם אתם צרכנים או מטופלי קנאביס מנוסים יותר. הרי כולנו כבר יודעים שקשה לסמוך על שמות זנים בימינו. 

ארומות וריחות הקנאביס
ארומות וריחות הקנאביס

לעומת זאת, אם המוכר או הרוקח מפנים אתכם למוצר עם אחוזי ה-THC הגבוהים ביותר ולא משהו עם הריח המעניין ביותר, או התפרחות “היפות” ביותר, הם לא יודעים על מה הם מדברים. שאלו אותם באיזו תדירות הם צורכים קנאביס, ומה הם ניסו בפועל בחנות. אם אין להם הבנה טובה של מה שיש, שאלו בכבוד אם יש להם עמית אחר שניתן להתייעץ איתו.

לבסוף, זכרו חברים, כאשר אתם קונים קנאביס יש הרבה סיבות שונות לתמחור, ורק חלק קטן מאותן סיבות קשורות למגדל המקורי של אותו זן קנאביס, אז עשו כמיטב יכולתכם להסתכל מעבר למספרים ול-THC. לא משנה מה התקציב שלכם, האף שלכם יעזור לכם לקבל את התמורה הטובה ביותר עבור הכסף שלכם

לכתבה המלאה מאתר High Times לחצו כאן 

כתבות קשורות נוספות

מה הם טרפנים?
טרפנים

מה הם קנבינואידים?
קנבינואידים

זנים חזקים – זני קנאביס רפואי עם אחוזי THC גבוהים
זנים חזקים

יחס הזהב – זני קנאביס עם יחס 1:1 של THC ו-CBD
יחס הזהב 1:1

קנאביס רפואי עם THC נמוך ולמה הוא חשוב?
פחות זה יותר THC נמוך

THC לעומת CBD מה ההבדל?
THC לעומת CBD

כאנביס – פלטפורמה דיגיטלית לאיתור והזמנה באיסוף עצמי או משלוח של קנאביס רפואי מכל בתי המרקחת המורשים לנפק קאנביס על פי משרד הבריאות. כאנביס מאפשרת הנגשת מידע, ממשק ידידותי ונוח למטופל, כמו כן אפשרות לחיפוש מלאי קנאביס רפואי מכל בתי מרקחת בארץ, עם כל התוצאות במקום אחד, כולל: השוואות מחירים של קנאביס רפואי בין בתי המרקחת השונים, חיפוש אצווה, ובנוסף אזור של מבצעים והנחות של כל הזנים הקיימים במלאיי בתי המרקחת בשוק הקנאביס הרפואי ובישראל בכלל בכל רגע נתון. כאנביס החלה כמאגר מידע של קנאביס רפואי וכיום היא הפלטפורמה הטכנולוגית המובילה להזמנה ואיתור של קנאביס רפואי בישראל המשרתתת אלפי מטופלים ועשרות בתי מרקחת המנפקים ומשנעים קנאביס רפואי ברחבי ישראל. 

🍀מוזמנים לאתר שלנו www.cannbis.co.il לחיפוש זנים, הזמנות, איסוף עצמי ומשלוחים

🍀בנוסף מוזמנים להירשם לניוזלטר שלנו ולהישאר תמיד מעודכנים בחדשות האחרונות

לוגו כאנביס

THC

היי טיימס

טרפנים

כאנביס

מאמרי כאנביס

מאמרי קנאביס

מטופלי קנאביס רפואי

קנאביס 101

קנאביס רפואי


כתבות נוספות

עדכוני קנאביס רפואי תפרחות ושמני קנאביס רפואי, סיכום השבוע שהיה

עדכוני קנאביס רפואי תפרחות ושמני קנאביס רפואי, סיכום השבוע שהיה 26.1.23

דירוג זניםחיפוש זנים

מנגישים למטופלי הקנאביס הרפואי בישראל את כל עדכוני הזנים במלאיי בתי המרקחת מהשבוע שחלף. זנים בקרוב במלאי טיקי רייןTiki RainT20/C424%גידול אינדור קנדי, Wagnersיבוא חברת IMCלהתראה אוטומטית כשהזן יגיע לבתי המרקחת…

סקירת זן קנאביס רפואי טיקי ריין – סאטיבה קנדית חדשה מבית Wagners

🍀 סקירת זן קנאביס רפואי טיקי ריין – זן קנדי חדש בגידול אינדור מבית Wagners

סקירת זןתפרחות

טיקי ריין Tiki Rain תפרחת קנאביס רפואי עתירת THC מסוג סאטיבה בקטגוריית T20/C4, גידול אינדור קנדי של המותג Wagners, יבוא של חברת IMC, בקרוב בבתי המרקחת השונים ברחבי הארץ. טיקי…

כל הזכויות שמורות כאנביס 2024 ©

|

אודות כאנביס

אתר כאנביס מרכז מלאי קנאביס רפואי מכל בתי המרקחת בארץ ומציע שירותי איתור מלאי, הזמנת קנאביס רפואי, משלוחים ואיסוף עצמי, התראות על זמינות מלאי קנאביס בבתי מרקחת ועוד.

האתר פותח על ידי מטופלים עבור מטופלים ומייצג תמונה עדכנית 24/7 של מלאי הקנאביס הרפואי בארץ. בפלטפורמה תמצאו בתי מרקחת פרטיים כגון אורנים פארם בירושליים, ובית המרקחת גבעול בתל אביב; בתי מרקחת מרשת ש.ר.מ. כגון הנגב בבאר שבע וישראל ביהוד; וכמובן סניפי סופר פארם כמו גדרה, רמת ישי, גן יבנה ורבים נוספים המורשים לנפק קנאביס רפואי.

מעבר לקטלוג הנרחב, האתר עוזר לאתר זנים במחירים מוזלים, לחפש זני קנאביס בקטגוריות השונות (T20/C4, T15/C3 ועוד), לחתוך לפי סוג זן (סאטיבה, אינדיקה או היברידי), להשוות מחירים ואחוזי אצווה, לתת משוב וחוות דעת, ומרכז מידע רב על שוק הקנאביס הרפואי בארץ ובעולם.