בלוג

לוגו כאנביס

כָּאנְבִּיס

כתבות, סקירות, חוות דעת ועוד

טרפנים 101#: הכל על הטרפן טרפינולן Terpinolene

טרפנים 101#: הכל על הטרפן טרפינולן Terpinolene

טרפנים 101#: הכל על הטרפן טרפינולן Terpinolene

מאמריםקנאביס 101

צמח הקנאביס מכיל יותר מ-150 סוגי טרפנים. למרות שרוב הטרפנים קיימים בכמויות מזעריות בלבד, הטרפנים הדומיננטיים הבולטים יותר מתאחדים כדי להעניק לזני קנאביס שונים את פרופילי הארומות היחודיים שלהם. כל זן קנאביס נוטה לעבר סוג והרכב ייחודי של טרפנים

הארומה של זן קנאביס מסוים הוא כמו טביעת אצבע החושפת קבוצה מורכבת של טרפנים התורמות לחוויה שלו. שינוי קל אחד של טרפן, אפילו מינורי, יכול להשפיע על האופן בו אנו תופסים את הטעם, הארומה וההשפעות של זני קנאביס

טרפנים

טרפנים

הטרפן טרפינולן Terpinolene נמצא בשפע של זני קנאביס, אך הוא קיים בדרך כלל רק בכמויות קטנות. זה לא אומר שטרפן זה אינו חשוב. לטרפינולן תפקיד מפתח בהגדרת הטעם והריח של זני קנאביס רבים. 

כמו רוב הטרפנים, טרפינולן אינו ייחודי לקנאביס. הוא מופיע גם בלילך, עץ התה, אגוז מוסקט, כמון ותפוחים. טרפינולן נמצא גם בלפת ובטרפנטין. 

טרפינולן Terpinolene
טרפינולן Terpinolene

הארומה של טרפינולן

הארומה של הטרפן טרפינולן היא רב-ממדית, הרבה יותר מכמה טרפנים אחרים. לטרפן לינלול יש ריח של פרחים. הטרפן לימונן מריח כמו הדרים והטרפן פינן כמו עצי אורן. עם זאת, טרפינולן נושא מגוון ריחות שאפשר למצוא בזני קנאביס שונים – ארומה פרחונית, אדמתית, עשבית, אורנית ואפילו מעט הדרים.

מילה אחת עולה לעתים קרובות כאשר מתארים את הטעם והריח של טרפינולן – טרי. זה חלק מהסיבה שהטרפינולן מופיע כתוסף בסבונים ובשמים (אם כי גם תכונותיו האחרות של הטרפן עוזרות). 

טרפינולן
טרפינולן

ההשפעות והיתרונות הפוטנציאליים של טרפינולן

במשך זמן רב, מדענים האמינו כי הטרפן טרפינולן פועל כחומר הרגעה. זה נבע מניסויים שקבעו שעכברים אשר קיבלו טרפינולן הראו ירידה גדולה בתנועתיות השרירים שתרמה להרגעה. עם זאת, ממצאים אלה סתרו עדויות אנקדוטיות של צרכני קנאביס שדיווחו כי זנים עתירי טרפינולן גרמו לגירוי.

לאחר חקירה נוספת, נמצא כי יכולתו של טרפינולן להרדים עשויה למעשה להתהפך בשילוב עם THC. לכן, מדענים מאמינים שבעוד שטרפינולן עשוי לפעול כחומר הרגעה בצורה מבודדת, סביר להניח שהוא פועל כממריץ כאשר הוא נמצא בנוכחות THC.

המאפיינים הרפואיים הבולטים ביותר של טרפינולן הם:

  • אנטי דלקתי
  • נוגד חמצון
  • אנטי פטרייתי
  • מניעת טרשת עורקים 
יתרונות הטרפינולן
יתרונות הטרפינולן

זני קנאביס המכילים טרפינולן

בקנאביס, סביר להניח שהטרפינולן תורם לגירוי מוחי ועשוי ליצור אנרגיה מוגברת ומחשבות יצירתיות הקשורות לעיתים קרובות לכמה זני קנאביס. הטרפן טרפינולן דומיננטי בזני הקנאביס של חברת שיח מדיקל גרופ, הזן מרמלדה והזן דורבן ארסי, אותם אפשר למצוא במלאי בבתי המרקחת ברחבי הארץ

תפרחת מרמלדה
מרמלדה
T20/C4
24.3%, 299 ₪
גידול קנדי, יבוא שיח
לסקירה מלאה של הזן
כפתור איתור בבתי מרקחת

תפרחת דורבן ארסי
אייקון סאטיבה דורבן ארסי 
T20/C4
22.4%, 259 ₪
גידול קנדי, יבוא שיח
לסקירה מלאה של הזן
כפתור איתור בבתי מרקחת

הטרפן טרפינולן, מחקרים

הטרפן טרפינולן הוכח, באמצעות מחקרים וראיות אנקדוטיות, כמפיק מגוון רחב של יעילות, כולל יתרונות נוגדי חמצון ואנטי סרטניים. כמו הטרפנים לינלול ומירסן והקנבינואיד CBN, טרפינולן יכול להפגין אפקט הרגעה גדול כאשר הוא נצרך במינון מספיק. זה הופך אותו ליעיל בטיפול במצבים כמו חרדה, נדודי שינה והתקפי פאניקה.

טרפן זה מספק גם תכונות אנטי בקטריאליות ואנטי פטרייתיות. עם זאת, הבולטת ביותר היא היעילות האנטי סרטנית של טרפינולן. מחקרים מצביעים על כך שהוא עשוי גם להתמזג עם הטרפן לינלול כדי לייצר אפקט הרגעה משופר.

מגוון מחקרים תיעדו את היעילות הרפואית של טרפינולן למחלות ומצבים מסרטן ועד מחלות לב. מחקר משנת 2013 שכותרתו “תכונות נוגדות סרטן ונוגדי חמצון של טרפינולן בתאי מוח של חולדה” חקר את התכונות של טרפינולן בטיפול בסרטן. החוקרים מצאו שהטרפן גם חסר רעילות וגם הוא סוכן יעיל במניעת גדילה של גידולים סרטניים. החוקרים סיכמו את המחקר ואמרו “הממצאים שלנו מוכיחים בבירור כי טרפינולן הוא סוכן אנטי-פרוליפרטיבי חזק לתאי גידול במוח ויכול להיות שיש לו פוטנציאל כסוכן אנטי-סרטני, שיש לחקור אותו עוד יותר.”

מולקולת טרפינולן
מולקולת טרפינולן

מחקר משנת 2012 שפורסם בכתב העת Oncology Letters השתמש בטרפינולן המופק מרוזמרין ומרווה. הוא מצא שהטרפן מפחית את הביטוי של חלבון (AKT1) הגורם לשגשוג של תאים סרטניים.

מחקר משנת 2005 שכותרתו אשר פורסם בכתב העת Phytomedicine מצא כי טרפינולן בשילוב עם חומר מזין כמו ויטמין E, בטא-קרוטן או פלבנואידים (אשר נמצאים בקנאביס) עשוי להיות נוגד חמצון יעיל בטיפול במחלות לב.\

זן הקנאביס הרפואי מרמלדה

מרמלדה תפרחת קנאביס רפואי מסוג סאטיבה עתיר THC במינון T20/C4 גידול קנדי של חברת זנאביס הקנדית, אשר שייכת לחברת הקסו, קנדית גם כן. ייבוא של חברת שיח בבתי המרקחת ברחבי הארץ.

אריזה מרמלדה
כפתור איתור בבתי מרקחת

כבר ניסיתם את הזן? מה אתם חשבתם?

כפתור דרגו את הזן
מרמלדהMarmalade
סאטיבה
קטגוריהT20/C4
אצווה22.7%-24.4%
גידולגידול קנדי של חברת זנאביס, ייבוא של חברת שיח
מחיר מומלץ299 ש”ח
גנטיקהMK Ultra X East Coast Diesel
תיאורמרמלדה, זן ​​קנאביס מסוג סאטיבה, עשיר ב- THC בקטגוריה T20/C4, יבוא מקנדה של חברת שיח. הזן גדל בחממות האינדור של חברת זנאביס הקנדית. לזן מרמלדה גנטיקה מרשימה של אם קי אולטרה עם איסט קוסט דיזל (MK ULTRA, EAST COAST DIESEL). לזן המרמלדה תפרחות גדולות מאוד, בצבע ירוק בהיר עם שערות כתומות שזורות על פרח הקנאביס. לזן המרמלדה ארומה חמוצה, עם טעם דיזלי חזק וחריפות קלה. למרמלדה פרופיל טרפנים עשיר של אלפא פינן α-Pinene, בטא-קריופילן β-Caryophyllene, לימונן Limonene וטרפינולן Terpinolene.על פי חברת שיח עשוי לסייע בתחושות אופוריה, משפר מצב רוח, מעורר יצירתיות ונמרצות ובטיפול עם פיברומיאלגיה, דיכאון, כאבים, לחץ נפשי ועייפות. מיועד לשימוש יום.
ארומהארומה הדרית, של דיזל
טרפנים דומיננטיים
אייקון טרפינולןטרפינולן Terpinolene ארומה של עשבי מרפא, עץ אורן, פרחים. נוגד חמצון, אנטי בקטריאלי, אנטי פטרייתי
אייקון לימונןלימונן Limonene ארומה של פירות הדר. מרומם מצב רוח, מפיג מתחים, מטפל בחרדה ודיכאון, מטפל בדלקות
אייקון פינןאלפא פינן α-Pinene ארומה של עץ אורן. מצב רוח מרומם, מסייע לזיכרון, טיפול באסטמה, כאב, דלקות, אולקוס, חרדה
תחושות פוטנציאליותמרומם מצב רוח, אופורי, מעורר יצירתיות
עשוי לסייע עםעשוי לסייע עם דיכאון, כאבים, לחץ נפשי ועייפות
גרף סאטיבה
תפרחת מרמלדה

זכרו להתחיל לאט לאט ובמינון נמוך, כל זן של קנאביס רפואי מתקשר באופן שונה עם גופך

סרטון פתיחת שקית מרמלדה 24.4%
כפתור איתור בבתי מרקחת

כבר ניסיתם את הזן? מה אתם חשבתם?

כפתור דרגו את הזן

1

זן הקנאביס הרפואי דורבן ארסי

תפרחת קנאביס רפואי דורבן ארסי מסוג סאטיבה עתיר THC במינון T20/C4. גידול קנדי של חברת זנאביס (Zenabis) אשר נמכרה ב-2021 לחברת הקסו (Hexo), גם היא חברת קנאביס קנדית. יבוא של חברת שיח הישראלית. בקרוב בבתי המרקחת ברחבי הארץ.

אריזה דורבן ארסי
כפתור איתור בבתי מרקחת

כבר ניסיתם את הזן? מה אתם חשבתם?

כפתור דרגו את הזן
דורבן ארסיDorban Arsi
אייקון סאטיבהסאטיבה
קטגוריהT20/C4
אצווה22.4%
גידולגידול קנדי, יבוא של חברת שיח
מחיר מומלץ259 ש”ח
גנטיקהDurban Poison
תיאורזן סאטיבה חדש של חברת שיח עתיר THC בקטגורית T20/C4. גידול קנדי של חברת זנאביס (Zenabis) אשר נמכרה ב-2021 לחברת הקסו (Hexo), גם היא חברת קנאביס קנדית. מקור הזן בגנטיקת דורבן פוייזן Durban Poison המוכר והפופולרי בזכות ריחו המתוק והשפעתו האנרגטית והמרימה. זן סאטיבה המסייע בשמירה על פרודוקטיביות במהלך היום. לדורבן ארסי פרחים עגלגלים ושמנמנים מלאי טריכומות
ארומהטעם מתקתק, עם חריפות וארומה של עצי אורן
טרפנים דומיננטיים

אייקון מירסיןמירסין Myrcene ארומה של הל, ציפורן ואדמה. משכך כאבים, מרגיע, נוגד חמצון, מטפל בנדודי שינה ודלקות
אייקון בטא קאריופילןבטא קאריופילן β-Caryophyllenee ארומה של פלפל, פיקנטי, עץ, ציפורן. מפיג מתחים, מטפל בכאב, חרדה ודיכאון
אייקון לימונןלימונן Limonene ארומה של פירות הדר. מרומם מצב רוח, מפיג מתחים, מטפל בחרדה ודיכאון, מטפל בדלקות
אייקון טרפינולןטרפינולן Terpinolene ארומה של עשבי מרפא, עץ אורן, פרחים. נוגד חמצון, אנטי בקטריאלי, אנטי פטרייתי
אייקון אוסימןאוסימין Ocimene ארומה מתוקה עם עץ וצמחי מרפא. מעורר ומרומם מצב רוח, אנטי בקטריאלי, מחטא ונוגד דלקות
תחושות פוטנציאליותהשפעה אנרגטית ומרימה, שמחה ומצב רוח טוב, העלאת הריכוז והיצירתיות
עשוי לסייע עםלחץ ומתח, חרדה, דיכאון
גרף סאטיבה
תפרחת דורבן ארסי

זכרו להתחיל לאט לאט ובמינון נמוך, כל זן של קנאביס רפואי מתקשר באופן שונה עם גופך

כפתור איתור בבתי מרקחת

כבר ניסיתם את הזן? מה אתם חשבתם?

כפתור דרגו את הזן

1

על המגדל

שיח Seach

לוגו שיח

שיח מדיקל גרופ, מחלוצות הקנאביס הרפואי בישראל ובעולם ומובילה עולמית בחדשנות בתחום הקנאביס הרפואי משנת 2008. החברה הוקמה על ידי משפחת שריד, דור שלישי של חקלאים, אשר נחשפו דרך מחלת אביהם להשפעות החיובית של צמח הקנאביס על מגוון מחלות. 

כתבות קשורות נוספות

מה הם טרפנים בקנאביס? כל מה שצריך לדעת על המרכיב החשוב בצמח
טרפנים1 3

מטופלים מספרים – הזן מרמלדה תפרחת קנאביס רפואי בקטגוריה T20/C4 סאטיבה
מטופלים מספרים מרמלדה

סיפורי כאנביס: הסיפור מאחורי הזן – דורבן פויזן Durban Poison
סיפורי כאנביס דורבן פויזן

היסטוריית קנאביס: שושלת זן הקנאביס הרפואי מרמלדה
שושלת הזן מרמלדה

כאנביס – פלטפורמה דיגיטלית לאיתור והזמנה באיסוף עצמי או משלוח של קנאביס רפואי מכל בתי המרקחת המורשים לנפק קאנביס על פי משרד הבריאות. כאנביס מאפשרת הנגשת מידע, ממשק ידידותי ונוח למטופל, כמו כן אפשרות לחיפוש מלאי קנאביס רפואי מכל בתי מרקחת בארץ, עם כל התוצאות במקום אחד, כולל: השוואות מחירים של קנאביס רפואי בין בתי המרקחת השונים, חיפוש אצווה, ובנוסף אזור של מבצעים והנחות של כל הזנים הקיימים במלאיי בתי המרקחת בשוק הקנאביס הרפואי ובישראל בכלל בכל רגע נתון. כאנביס החלה כמאגר מידע של קנאביס רפואי וכיום היא הפלטפורמה הטכנולוגית המובילה להזמנה ואיתור של קנאביס רפואי בישראל המשרתתת אלפי מטופלים ועשרות בתי מרקחת המנפקים ומשנעים קנאביס רפואי ברחבי ישראל. 

🍀מוזמנים לאתר שלנו www.cannbis.co.il לחיפוש זנים, הזמנות, איסוף עצמי ומשלוחים

🍀בנוסף מוזמנים להירשם לניוזלטר שלנו ולהישאר תמיד מעודכנים בחדשות האחרונות

לוגו כאנביס

דורבן ארסי

טרפינולן

טרפנים

כאנביס

מאמרי כאנביס

מאמרי קנאביס

מטופלי קנאביס רפואי

מרמלדה

קנאביס 101

קנאביס רפואי


כתבות נוספות

דירוג שמני קנאביס רפואי לחודש יוני 22, חכמת ההמונים

דירוג שמני קנאביס רפואי לחודש יוני 22, חכמת ההמונים

דירוג זניםשמני קנאביס

השמנים המובילים בחודש יוני 22 לפי חיפושי שמני הקנאביס באתר כאנביס קטגוריה T20/C4 שמן קנאביס רפואי אלסקה 269 ש”חחברת תיקון עולםמצאו אותו בבתי המרקחת שמן קנאביס רפואי רומא 269 ש”חחברת…

זן החודש: צ'רי קראשר, זן הקנאביס הרפואי המוביל בדירוגי כאנביס בחודש יוני 22

זן החודש: צ’רי קראשר, זן הקנאביס הרפואי המוביל בדירוגי כאנביס בחודש יוני 22

דירוג זניםחיפוש זנים

משיקים פינה חדשה בה כל חודש נציג לכם את זן הקנאביס הרפואי המוביל בדירוגים של פלטפורמת כאנביס. הזן המוביל במקום הראשון בדירוגי חודש יוני 22 הוא זן הקנאביס הרפואי צ’רי קראשר. …

כל הזכויות שמורות כאנביס 2022 ©

|

אודות כאנביס

אתר כאנביס מרכז מלאי קנאביס רפואי מכל בתי המרקחת בארץ ומציע שירותי איתור מלאי, הזמנת קנאביס רפואי, משלוחים ואיסוף עצמי, התראות על זמינות מלאי קנאביס בבתי מרקחת ועוד.

האתר פותח על ידי מטופלים עבור מטופלים ומייצג תמונה עדכנית 24/7 של מלאי הקנאביס הרפואי בארץ. בפלטפורמה תמצאו בתי מרקחת פרטיים כגון אורנים פארם בירושליים, ובית המרקחת גבעול בתל אביב; בתי מרקחת מרשת ש.ר.מ. כגון הנגב בבאר שבע וישראל ביהוד; וכמובן סניפי סופר פארם כמו גדרה, רמת ישי, גן יבנה ורבים נוספים המורשים לנפק קנאביס רפואי.

מעבר לקטלוג הנרחב, האתר עוזר לאתר זנים במחירים מוזלים, לחפש זני קנאביס בקטגוריות השונות (T20/C4, T15/C3 ועוד), לחתוך לפי סוג זן (סאטיבה, אינדיקה או היברידי), להשוות מחירים ואחוזי אצווה, לתת משוב וחוות דעת, ומרכז מידע רב על שוק הקנאביס הרפואי בארץ ובעולם.