בלוג

לוגו כאנביס

כָּאנְבִּיס

כתבות, סקירות, חוות דעת ועוד

בלוג

לוגו כאנביס

כָּאנְבִּיס

כתבות, סקירות, חוות דעת ועוד

חודש המודעות ל-PTSD: הפרעת דחק פוסט טראומטית וקנאביס רפואי בארץ ובעולם

חודש המודעות ל-PTSD: הפרעת דחק פוסט טראומטית וקנאביס רפואי בארץ ובעולם

חודש המודעות ל-PTSD: הפרעת דחק פוסט טראומטית וקנאביס רפואי בארץ ובעולם

מאמריםקנאביס 101

עבור מיליוני אנשים ברחבי העולם, האירועים הטראומטיים ביותר בחייהם מעולם לא הסתיימו. 

PTSD, או הפרעת דחק פוסט טראומטית, היא תזכורת מתמשכת אשר הופכת כל יום לשדה מוקשים פוטנציאלי, עם פלאשבקים וטריגרים העלולים להסתתר בכל פינה. חודש יוני הינו חודש המודעות ל-PTSD אשר התחיל ביום המודעות האמריקאי לפוסט טראומה החל היום, ב-27 ליוני. חודש זה מוקדש להעלאת המודעות למאבק ולאנשים שהוא משפיע עליו, וכיצד כל אחד מאיתנו יכול לעזור להקל מעט על חייהם של הסובלים ממנו. 

יוני חודש המודעות ל-PTSD
יוני חודש המודעות ל-PTSD

חודש המודעות ל-PTSD פועל, בעיקר בארה”ב, כדי להפוך את הציבור למודע יותר להפרעה זו ולקדם מחקר כדי למצוא טיפולים נוספים, להבין את הגורמים לה ולקבוע איזה סוג של אמצעי מניעה ניתן לנקוט כדי למנוע ממנה להתפתח אצל אלו אשר חוו טראומה.

אפילו ממשלת אוקראינה החליטה לקדם לגליזציה של קנאביס רפואי בזמן מלחמה, בין היתר בשל הטראומה שחוללה ממשלת רוסיה. שר הבריאות האוקראיני ויקטור ליאשקו כתב בפייסבוק כי הקבינט של אוקראינה אישר הצעת חוק להסדרת צמחי הקנאביס למטרות רפואיות, תעשייתיות, פעילויות מדעיות וטכניות עבור הרחבת הנגישות של הקנאביס לחולי סרטן ופוסט טראומה הנובעים ממלחמה

קנאביס רפואי בעת מלחמה
קנאביס רפואי בעת מלחמה

מה זה PTSD?

PTSD הינה הפרעה פסיכיאטרית אשר יכולה לקרות אם חווינו או היינו עדים לחווית אירוע טראומטי. אירועים כאלה כוללים קרב, אונס, טרור, עדות למוות או תקיפה אלימה, או אפילו הישרדות של אסון טבע. כמובן שאלו העובדים כחיילים, שוטרים, כבאים או פעילי אמבולנס נוטים יותר להיות עדים או לחוות אירוע כזה.

הרבה אנשים מקשרים הפרעת דחק פוסט טראומטית (PTSD) עם חיילים משוחררים אשר חזרו הביתה לאחר שנלחמו בקרב קשה. במציאות, מספר מפתיע של אנשים מכל מיני סוגים סובלים ממצב זה. על פי המרכז האמריקאי לפוסט טראומה, כ-10 אחוז מהנשים חוות PTSD במהלך חייהן, בהשוואה לכ-4 אחוז מהגברים. בעוד שהמספר גבוה משמעותית עבור אנשים ששירתו בצבא (עד 30 אחוז מוותיקי וייטנאם למשל סבלו ממנה), PTSD הוא משהו שמשפיע על אנשים רבים מכל תחומי החיים.

שירות צבאי ופוסט טראומה
שירות צבאי ופוסט טראומה

לסובלים מ-PTSD עלולים להיות רגשות ומחשבות מטרידות במשך זמן רב לאחר האירוע. בנוסף לתחושת כעס, פחד ובדידות, הם עלולים לחוות פלאשבקים או לחוות סיוטים קשים. חשוב להבין ש-PTSD יכול לקרות לכל אחד, וזה בשום אופן לא סימן לחולשה.

PTSD, קצת היסטוריה

הפרעת דחק פוסט טראומטית אינה דבר חדש, והיא הוכרה על ידי פסיכולוגים ופסיכיאטרים לפחות מאז 1952, שם היא הופיעה ב-DSM הראשון (Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders), ספר האבחנות הפסיכיאטריות האמריקאי אשר מטרתו לאבחן ולסווג את הפרעות הנפש על פי תסמינים. בספר תיארו את הפרעת הפוסט טראומה כ”תגובת לחץ כבדה”, המוגדרת כ”אישיות נורמלית המשתמשת בדפוסי תגובה כדי להתמודד עם פחד מכריע”. 

הפרעה זו הובנה בצורה גרועה ביותר במשך זמן רב מאוד, והיא קיבלה מספר שמות שונים במהלך השנים. במהלך מלחמת העולם הראשונה למשל, השם שקיבלה היה ‘הלם פגז’ (Shell Shock), ולחיילים הסובלים פשוט נאמר כי עליהם להתאפס. בספר השלישי שיצא לאור, DSM-III, המחקר שופך מעט אור על החוויות והאבחון בנוגע לבעיות העומדות בפני חיילים ומטופלים אחרים אשר חוו טראומה בשנים קודמות. 

היסטוריה של PTSD
היסטוריה של PTSD

למרבה הצער, אין דרך ממש לרפא PTSD בטכניקות הנוכחיות, אם כי ישנו גוף הולך וגדל של טכניקות המסייעים בניהול מצבים אלו, כולל פסיכותרפיה, טיפול בפעילות גופנית, שימוש בכלבי שירות וכמובן קנאביס רפואי.

פוסט טראומה וקנאביס רפואי בישראל

הפרעה פוסט טראומטית עשויה להופיע לאחר חוויה קשה בצבא (הלם קרב) או באזרחות, בעקבות אירוע אשר נחווה כאירוע מסכן חיים, אירועים כמו אונס, אלימות, תאונת דרכים קשה, התעללות, מוות או פגיעה של אדם קרוב.

בישראל כ-8% מכלל האוכלוסייה סובלים מהפרעה פוסט טראומטית, כאשר 10% נוספים מהאנשים שחוו טראומה חווים חלק ניכר מהסימפטומים הפוסט טראומטיים. מדובר בהפרעה אשר עלולה להופיע אצל כל אדם ובכל גיל.

רפורמת טיפול נפגעי פוסט טראומה בישראל
רפורמת טיפול נפגעי פוסט טראומה בישראל

בעולם בכלל ובישראל בפרט, רוב המקורות המרכזיים להתפתחות פוסט-טראומה הם בעקבות שירות צבאי או תקיפה מינית. הלם קרב, הידוע גם בשמו “תגובת קרב” היא תגובה לפוסט טראומה של חייל לאירוע שהתרחש בזמן פעילות מבצעית-מלחמתית. כ-10%-15% מכלל הנפגעים במלחמה הם נפגעי הלם קרב. בישראל חיים כ-4,000 נפגעים כאלה.

הפציעה השקופה, סרטון הסברה של עמותת נט”ל, עמותה המעניקה תמיכה וסיוע נפשי לנפגעי טרור ומלחמה בישראל, הצליח באופן מופלא ומעורר השראה לייצר נראות לפציעה השקופה איתה מתמודדים אלפי לוחמים אשר נחשפו לאירועים או מראות קשים במהלך פעילות מבצעית:

הפציעה השקופה, נט"ל
הפציעה השקופה, נט”ל

משנת 2014, ניתן לקבל אישור לקנאביס רפואי עקב פוסט טראומה על פי ההנחיות המפורטות בנוהל 106 של היק”ר ובפיקוח של פסיכיאטר מומחה אשר עבר הכשרה ייעודית של משרד הבריאות לטיפול בקנאביס רפואי.

הקריטריונים העיקריים של נוהל 106 לקבלת לטיפול בקנאביס רפואי תחת התוויות פוסט טראומה הם:

  • אדם הסובל מפוסט טראומה צריך להוכיח כי התנסה במינימום של שתי תרופות קונבנציונליות כגון מירו, קלונקס וכו’.
  • משך הזמן מאז האירוע הטראומטי צריך לעמוד על 3 שנים לפחות.
  • המטופל אשר מגיש את הבקשה חייב להעיד על כך שהוא סובל מתסמינים המשפיעים על איכות חייו באופן משמעותי ולא מאפשרים לו תפקוד של אורח חיים נורמטיבי.
  • במקביל לטיפול התרופתי מתבצע גם טיפול פסיכולוגי צמוד במשך 3 חודשים לפחות.
  • הטיפול בקנאביס לפוסט טראומה מיועד עבור בגירים בלבד ואינו מתאפשר לילדים מתחת לגיל 18.
הלומי קרב זועקים בכנסת עבור קנאביס רפואי
הלומי קרב זועקים בכנסת עבור קנאביס רפואי

איזה זני קנאביס ידועים כמועילים לפוסט טראומה?

אחת הדרכים בהן קנאביס יכול לעזור לסובלים מ-PTSD היא לעזור להם להתמודד עם הסיוטים והפלאשבקים שמונעים מהם לשינה עמוקה ואיכותית.

זני קוש (Kush), זני אבן בניין אשר שימשו לגידול משפחה שלמה של זנים והכלאות של קנאביס ומתוארים בדרך כלל כאינדיקה דומיננטיים עם השפעות מרגיעות ומרדימות, ידועים בחוזקם ומטופלים רבים צורכים אותם כדי להירגע, להרפות ולישון. 

זן הקנאביס קוש
זן הקנאביס קוש

רבים ממטופלי קנאביס רפואי וצרכני קנאביס הסובלים מפוסט טראומה פונים לזני קנאביס קוש, כאשר הפופולריים ביניהם הם הזנים הינדו קוש/קוש (Hindu Kush/Kush), או ג’י קוש (OG Kush) ובאבא קוש (Bubba Kush).  

בישראל, זן הקנאביס הרפואי בלאק, המכיל גנטיקות של קוש ואו ג’י קוש, פופולרי בקרב מטופלי הפוסט טראומה וידוע ככלי עזר להירגעות עמוקה ושינה איכותית ומספק רצף טיפולי. 

בלאק פוסט טראומה
בלאק פוסט טראומה

זן הקנאביס הרפואי בלאק

בלאק Black תפרחת קנאביס רפואי מסוג אינדיקה עתירת THC בקטגוריית T20/C4 של חברת שיח הישראלית. בלאק הינו אינדיקה קלאסית, הידוע כמרגיע וכבעל השפעה משמעותית בהקלה על כאבים עזים. הזן מסייע לאלפי מטופלים בארץ מאז 2011.

תפרחת בלאק
אריזה בלאק

לחצו כאן לסרטון פתיחת שקית של בלאק

כפתור איתור בבתי מרקחת

כבר ניסיתם את הזן? מה אתם חשבתם?

כפתור דרגו את הזן
תפרחות בלאק
תפרחות בלאק
בלאקBlack
Pngאינדיקה
קטגוריהT20/C4
אצווה18%
גידולישראלי, שיח
מחיר מומלץ249 ש”ח **כעת במבצע 199 ש”ח**
גנטיקה OG Kush X Landrace Kush
תיאורבלאק Black תפרחת קנאביס רפואי מסוג אינדיקה עתירת THC בקטגוריית T20/C4 של חברת שיח הישראלית. בלאק הינו אינדיקה קלאסית, הידוע כמרגיע וכבעל השפעה משמעותית בהקלה על כאבים עזים. הזן מסייע לאלפי מטופלים בארץ מאז 2011. התפרחת של הבלאק הם פרחים פרימיום קשים ודחוסים בעלי ארומה לימונית עם נגיעות אורן ומנטה.
ארומהארומה לימונית עם נגיעות אורן ומנטה
טרפנים דומיננטיים
פינן אלפא פינן α-Pinene ארומה של עץ אורן. מצב רוח מרומם, מסייע לזיכרון, טיפול באסטמה, כאב, דלקות, אולקוס, חרדה
מירסין Myrcene ארומה של הל, ציפורן ואדמה. משכך כאבים, מרגיע, נוגד חמצון, מטפל בנדודי שינה ודלקות
.pngאלפא טרפינאול α-Terpineol ארומה אדמתית, של עץ אורן, לילך. מרגיע ומפיג מתחים, מטפל בדלקות, נוגד חמצון
תחושות פוטנציאליותמרגיע ומרומם את מצב הרוח
עשוי לסייע עםעשוי לסייע עם כאבים, פוסט טרואמה PTSD, מיגרנות, שינה רציפה ובחילות
אינדיקה

לבלאק מקור גנטי מלא בזן הקוש הידוע בהשפעותיו המרגיעות וגם מרדימות המגיע מזן המקור קוש Kush והזן הקלאסי או ג’י קוש OG Kush.

בלאק
תפרחות בלאק
תפרחות בלאק

בסקר רפואי שבוצע ע”י הטכניון, זן בלאק (Black) נמצא כמסייע להתמודדות עם מיגרנות וכאב ראש מצררי מביא רגיעה גופנית משמעותית והתרוממות רוח, ועשוי לסייע עם מצבים כגון בעיות שינה, פוסט טראומה, בעיות אורטופדיות וגסטרו.

בלאק Black
בלאק Black

התפרחת של בלאק הם פרחים פרימיום קשים ודחוסים בעלי ארומה לימונית עם נגיעות אורן ומנטה. הטרפן המרכזי בבלאק הוא אלפא טרפינאול α-Terpineol הידוע כבעל תכונות להפגת מתח וחרדה, הפגת כאבי שרירים, הפחתת לחץ דם ויכולת מופלאה לסייע באופן טבעי לסובלים מסיוטים ובעיות שינה.

צפו בסרטון פתיחת שקית של בלאק

וימאו בלאק

חוות דעת על הזן בלאק מאתר כאנביס

חוות דעת על בלאק באתר כאנביס
כפתור איתור בבתי מרקחת

כבר ניסיתם את הזן? מה אתם חשבתם?

כפתור דרגו את הזן

PTSD, קנאביס רפואי ומחקרים

מאחר שישנן סיבות פיזיות ופסיכולוגיות מאחורי PTSD, ישנם שני סוגי טיפול עיקריים בפוסט טראומה, חוץ מקנאביס רפואי – פסיכותרפיה ותרופות קונבנציונליות. תרופות קונבנציונליות כוללות תרופות שונות לדיכאון ולחרדה. מטרתן של תרופות נוגדות דיכאון וחרדה היא להפחית את עוצמתם של תסמיני ה-PTSD וגם להתמודד עם השפעות הדיכאון והחרדה. בנוסף לסיוע בתסמינים אלו, תרופות נוגדות דיכאון יכולות לסייע בשינה ולשפר את הריכוז. 

מספר הולך וגדל של חיילים לשעבר ברחבי העולם דיברו על האופן בו קנאביס עוזר להפחית את החרדה שלהם ומאפשר להם לישון. בנוסף, רבים אומרים שקנאביס עוזר להם לשלוט בסימפטומים של ה-PTSD

פוסט טראומה וטיפול בקנאביס רפואי
פוסט טראומה וטיפול בקנאביס רפואי

מחקרים מראים כי לקנבינואידים כמו CBG ,CBC, CBD, THC ו-CBN יש השפעה על אלו המתמודדים עם פוסט טראומה. טרפנים כמו לימונן, לינלול, ביסבול, מירסן, בטא-קריופילן והומולן עשויים גם הם להיות מועילים. כל התרכובות הללו מצויות באופן טבעי בקנאביס, ברמות שונות בהתאם לגנטיקה של הצמח עצמו.

מחקר אשר פורסם בשנת 2020 בכתב העת Journal of Affective Disorders, מלמד כי טיפול בקנאביס רפואי מפחית ב-62% את חומרת תסמיני ה-PTSD, אותן מחשבות חוזרות על האירוע הטראומטי המאפיינות את ההפרעה. פלאשבקים מופחתים ב-51%, עצבנות ב-67% וחרדות ב-57%.

אחד מסימני ההיכר של PTSD, הפרעת דחק פוסט-טראומטית, הוא שמנגנון הכחדת הפחד, התהליך המסייע למוחנו לשכוח אירועים טראומטיים, לקוי. האנאנדמיד, אנדוקנבינואיד המיוצר באופן טבעי על ידי גוף האדם אותו גילה הכימאי הישראלי המוערך פרופסור רפאל משולם, מתקשר עם קולטני ה-CB1 ו-CB2 שבגופנו ויכול להשפיע עמוקות על שלל מנגנונים פיזיולוגיים, כולל גירוי התיאבון, ניהול כאב, תנודות במצב הרוח ואיזון מנגנון הכחדת הפחד. מחקרים מצאו כי לאנשים עם PTSD יש רמות נמוכות יותר של אננדמיד בהשוואה לאנשים שאינם סובלים מפוסט טראומה.

אננדמיד ופוסט טראומה
אננדמיד ופוסט טראומה

מחקר אחר הראה גם פוטנציאל בהפחתת הפלאשבקים והזיכרונות של האירועים הטראומטיים מהם סובלים אנשים עם PTSD. חוקרים מהאוניברסיטה הפדרלית של פרנה בברזיל מצאו כי קנאביס עשוי לעזור לחולי PTSD “להחליף” זיכרונות טראומטיים בזיכרונות חדשים בתהליך שנקרא “למידת הכחדה“. החוקרים הסתכלו על מחקרי קנאביס שפורסמו מ-1974 עד 2020 וחיפשו ראיות מניסויים מבוקרים בבני אדם כדי לתמוך או להפריך את התיאוריה שקנאביס מסייע ב’הכחדה’ של זיכרונות טראומטיים. הם הגיעו למסקנה ש-THC ו-CBD מילאו תפקידים חיוניים בסיוע לסובלים מ-PTSD להפחית את התגובה הכוללת שלהם לגירויים מלחיצים, פלאשבקים וזיכרונות טראומטיים, ולפעול לקראת ‘הכחדה’ של הזיכרונות הטראומטיים. 

מחקר נוסף הנקרא “ההשפעה ארוכת הטווח, הפרוספקטיבית והטיפולית של קנאביס על הפרעת דחק פוסט טראומטית” אשר נערך לאחרונה, מגלה שתסמיני PTSD הולכים ופוחתים עם שימוש ארוך טווח בקנאביס. מטופלים שצורכים קנאביס הראו ירידה בתסמינים לאורך זמן בהשוואה לאלו שלא צורכים, על פי המחקר. 

התסמינים של פסוט טראומה PTSD

למרות ש-PTSD יכול להתחיל מיד לאחר האירוע הטראומטי, היא בדרך כלל אינה מאובחנת כהפרעה אלא אם התסמינים נמשכים לפחות כחודש. כמו כן, התסמינים צריכים להפריע לחיי הבית או לעבודה ולגרום למצוקה משמעותית. ישנם כמה סוגי סימפטומים של PTSD ברורים:

לחוות את הטראומה מחדש

תסמין זה כרוך בשחזור האירוע הטראומטי. למשל, חוויות זיכרונות מטרידים מאותו אירוע. במקרים אחרים, הטראומה יכולה להיות מופעלת על ידי תזכורת או טריגר. דוגמאות כוללות לוחמים לשעבר השומעים ירי כאשר יש זיקוקי דינור, קורבנות אונס הרואות דיווח על תקיפה מינית, קורבנות תאונת דרכים אשר חולפים על פני זירת תאונה ועוד. 

שחזור אירועים טראומטיים
שחזור אירועים טראומטיים

במקרים אלה, הרגע בו האדם חי מחדש את האסון יכול להרגיש מציאותי בצורה מפחידה עד לנקודה שבה הם מאמינים שזה קורה כל פעם מחדש. בנוסף ללראות את התמונה בנפשם, הם יכולים גם לחוות את אותן תחושות ורגשות פיזיים כפי שחוו כשזה קרה בפועל ויכול לכלול צלילים מוכרים, ריחות ואפילו תחושת כאב.

הימנעות ואדישות

תסמין זה מתייחס לניסיון להימנע מכל מצב המזכיר את האירוע הטראומטי. לדוגמה, אם מישהו הותקף מינית בתחנת רכבת, הוא יעשה הכל שביכולתו כדי להימנע מביקור חוזר בתחנות רכבת. הם עשויים גם להימנע ממראות, צלילים, ריחות ואנשים שמזכירים להם את האירוע. 

במקרים מסוימים, אלה החווים את סימפטום זה עשויים אפילו לנסות לחסום הכל על ידי חוסר תחושה רגשית ואפאטיות. אחרי הכל, רבים מאמינים שעדיף לא להרגיש כלום מאשר להרגיש חרדה ופחד. אולם כתוצאה מכך, הם הופכים למסוגרים ומתקשרים פחות עם הסובבים אותם, אפילו עם יקיריהם.

סימפטום האדישות אצל סובלי PTSD
סימפטום האדישות אצל סובלי PTSD
עלייה ברגשות שליליים כמו אשמה ובושה

הטראומה יכולה לגרום לאלו הסובלים ממנה לחשוב אחרת על עצמם ועל אחרים. לדוגמה, ייתכן שתהיה להם תחושת אשמה כי הם מאמינים שזו הייתה אשמתם. זה נפוץ מאוד בקרב קורבנות אונס. הם חשים בושה בכך שהם ‘אפשרו’ לאירוע הטראומטי לקרות, וכתוצאה מכך, אינם יכולים ליהנות מדברים אשר הם נהנו מהם בעבר. 

רגישות יתר

סימפטום נוסף של PTSD הוא תמיד הרגשה של להיות ‘על הקצה’, עצבנות וחרדה. אלה הסובלים מרגישות יתר כתוצאה מטראומה מאמינים לעיתים תכופות כי העולם הוא מקום מסוכן והם רואים איומים פוטנציאליים בכל מקום. בנוסף להיות תמיד בחיפוש אחר סכנה, הם עלולים להיות עצבניים, נוטים להתקפי כעס פתאומיים ומתקשים מאוד בשינה. 

סימפטומים פוטנציאליים נוספים
הפרעת דחק פוסט טראומטית
הפרעת דחק פוסט טראומטית

למרבה הצער, מאוד נפוץ שמצבים אחרים מלווים את ה-PTSD, כגון דיכאון, שימוש בסמים ו/או חרדה. אחוז גדול מהסובלים מפוסט טראומה גם מפתחים בעיות אלכוהול. בעיות נפוצות אחרות הן פחדים ספציפיים, קלסטרופוביה או אגרופוביה וחרדה חברתית. כמו כן, נפוץ שלאנשים עם PTSD יש בעיות בהסתגלות מחדש לחברה. סטטיסטית, יש סיכוי גבוה יותר להתגרש, להפוך למובטל או להתפטר. 

כתבות קשורות נוספות

האם קנאביס רפואי יכול לסייע עם נדודי שינה? מחקרים וזני קוש הגורמים לנמנום
שינה זני קוש

קנאביס רפואי ופרקינסון: השפעות, מחקרים והזן בלאק לסיוע בסימפטומים
פרקינסון

מה זה רצף טיפולי? חברת שיח מסבירה כיצד היא מקיימת את המושג החשוב
רצף טיפולי שיח

כאנביס – פלטפורמה דיגיטלית לאיתור והזמנה באיסוף עצמי או משלוח של קנאביס רפואי מכל בתי המרקחת המורשים לנפק קאנביס על פי משרד הבריאות. כאנביס מאפשרת הנגשת מידע, ממשק ידידותי ונוח למטופל, כמו כן אפשרות לחיפוש מלאי קנאביס רפואי מכל בתי מרקחת בארץ, עם כל התוצאות במקום אחד, כולל: השוואות מחירים של קנאביס רפואי בין בתי המרקחת השונים, חיפוש אצווה, ובנוסף אזור של מבצעים והנחות של כל הזנים הקיימים במלאיי בתי המרקחת בשוק הקנאביס הרפואי ובישראל בכלל בכל רגע נתון. כאנביס החלה כמאגר מידע של קנאביס רפואי וכיום היא הפלטפורמה הטכנולוגית המובילה להזמנה ואיתור של קנאביס רפואי בישראל המשרתתת אלפי מטופלים ועשרות בתי מרקחת המנפקים ומשנעים קנאביס רפואי ברחבי ישראל. 

🍀מוזמנים לאתר שלנו www.cannbis.co.il לחיפוש זנים, הזמנות, איסוף עצמי ומשלוחים

🍀בנוסף מוזמנים להירשם לניוזלטר שלנו ולהישאר תמיד מעודכנים בחדשות האחרונות

לוגו כאנביס

אננדמיד

בלאק

התוויות

כאנביס

מאמרי כאנביס

מאמרי קנאביס

מטופלי קנאביס רפואי

פוסט טראומה

קוש

קנאביס 101


כתבות נוספות

עדכוני קנאביס רפואי תפרחות ושמני קנאביס רפואי, סיכום השבוע שהיה

עדכוני קנאביס רפואי תפרחות ושמני קנאביס רפואי, סיכום השבוע שהיה 26.1.23

דירוג זניםחיפוש זנים

מנגישים למטופלי הקנאביס הרפואי בישראל את כל עדכוני הזנים במלאיי בתי המרקחת מהשבוע שחלף. זנים בקרוב במלאי טיקי רייןTiki RainT20/C424%גידול אינדור קנדי, Wagnersיבוא חברת IMCלהתראה אוטומטית כשהזן יגיע לבתי המרקחת…

סקירת זן קנאביס רפואי טיקי ריין – סאטיבה קנדית חדשה מבית Wagners

🍀 סקירת זן קנאביס רפואי טיקי ריין – זן קנדי חדש בגידול אינדור מבית Wagners

סקירת זןתפרחות

טיקי ריין Tiki Rain תפרחת קנאביס רפואי עתירת THC מסוג סאטיבה בקטגוריית T20/C4, גידול אינדור קנדי של המותג Wagners, יבוא של חברת IMC, בקרוב בבתי המרקחת השונים ברחבי הארץ. טיקי…

כל הזכויות שמורות כאנביס 2024 ©

|

אודות כאנביס

אתר כאנביס מרכז מלאי קנאביס רפואי מכל בתי המרקחת בארץ ומציע שירותי איתור מלאי, הזמנת קנאביס רפואי, משלוחים ואיסוף עצמי, התראות על זמינות מלאי קנאביס בבתי מרקחת ועוד.

האתר פותח על ידי מטופלים עבור מטופלים ומייצג תמונה עדכנית 24/7 של מלאי הקנאביס הרפואי בארץ. בפלטפורמה תמצאו בתי מרקחת פרטיים כגון אורנים פארם בירושליים, ובית המרקחת גבעול בתל אביב; בתי מרקחת מרשת ש.ר.מ. כגון הנגב בבאר שבע וישראל ביהוד; וכמובן סניפי סופר פארם כמו גדרה, רמת ישי, גן יבנה ורבים נוספים המורשים לנפק קנאביס רפואי.

מעבר לקטלוג הנרחב, האתר עוזר לאתר זנים במחירים מוזלים, לחפש זני קנאביס בקטגוריות השונות (T20/C4, T15/C3 ועוד), לחתוך לפי סוג זן (סאטיבה, אינדיקה או היברידי), להשוות מחירים ואחוזי אצווה, לתת משוב וחוות דעת, ומרכז מידע רב על שוק הקנאביס הרפואי בארץ ובעולם.